Gelişmelerin takipçisi olacağız

Gelişmelerin takipçisi olacağız

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Ozan Aksu “ Cumhuriyet Halk Partisi olarak YGS’ ye girmiş tüm arkadaşlarımıza ve ailelerine, bu olay tamamen aydınlığa kavuşuncaya kadar kararlılıkla peşinde olacağımızın sözünü...

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Ozan Aksu “ Cumhuriyet Halk Partisi olarak YGS’ ye girmiş tüm arkadaşlarımıza ve ailelerine, bu olay tamamen aydınlığa kavuşuncaya kadar kararlılıkla peşinde olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

 

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Ozan Aksu  27 Mart 2011 günü düzenlenen ve yaklaşık bir milyon yedi yüz bin gencin katıldığı Yüksek Öğretime geçiş sınavına ilişkin olarak kamuoyunda çok ciddi iddiaların olduğunu söyledi. Henüz KPSS ye ilişkin soruşturma devam ettiği esnada bu kadar  ciddi iddiaların kamuoyunda tartışılmasının toplumun büyük bir şaşkınlıkla izlemekte olduğuna dikkat çeken Aksu; “Konunun sorumlusu olan ÖSYM’nin yaptığı açıklamalar ise bu şaşkınlığı gidermemiş,olayın ciddiyetini daha da arttırmıştır.Yıllarca bu ülkenin en güvenilir kurumlarından biri olan ÖSYM’nin adının bu olaylara karışması toplumumuzda bu kuruma olan güvenin azalmasına neden olmuştur.Ortaya çıkan bu durum sadece biz gençleri değil bizimle birlikte sınav sürecinde gerekli emeği sarf eden ailelerimizi de derinden etkilemiştir.Yıllarca gençliğini dahi yaşamadan bu sınavlar için hazırlanan,ailelerinin bin bir umutla olanaklarını zorlayarak yatırım yaptığı ve gelecek umutlarını bu sınav sonuçlarına bağlayan milyonlarca genç arkadaşımızla kimsenin bu şekilde oyun oynama şansı yoktur. Eğer iddialar doğruysa bu olayın Yüksek Öğretime Giriş skandalı olarak nitelendirileceği açıktır. Biz bırakın Cumhuriyet Halk Partisi kimliğiyle hareket etmeyi bu ülkede bin bir zorlukla eğitim ve öğrenim hayatını sürdürmek isteyen gençler olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Ve yetkili organların bu olayın ciddiyetini en kısa zamanda kavrayıp ona göre hareket etmesi düşüncesindeyiz. Bu amaçla en kısa sürede Üniversiteler Arası Kurul tarafından belirlenecek, bu konuda uzman sahibi, bağımsız akademisyenlerden oluşan bir komisyonun derhal görevlendirilmesini beklemekteyiz.”dedi. Aksu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak YGS’ ye girmiş tüm arkadaşlarımıza ve ailelerine, bu olay tamamen aydınlığa kavuşuncaya kadar kararlılıkla peşinde olacağımızın sözünü veriyoruz. CHP varsa, herkes için var, tüm genç arkadaşlarımız için var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.