Gençlere daha fazla şans tanınmalı

Gençlere daha fazla şans tanınmalı

Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri “Geç Değil Genç” kampanyası bağlamında başlattıkları ziyaretleri tüm hızıyla devam ettiriyorlar.  Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “Geç...

Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri “Geç Değil Genç” kampanyası bağlamında başlattıkları ziyaretleri tüm hızıyla devam ettiriyorlar.

 Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “Geç Değil Genç” kampanyası çerçevesinde siyasi parti ziyaretlerini sürdürüyor. Geçen hafta Has Parti, CHP ve DSP İl Başkanlığını ziyaret eden gençler bu haftada Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu’yu makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tuncay Çelik, “Ülkemizin başı sağ olsun. Gençlere çok değer veren ülkemizdeki mevcut siyasetçilerin birçoğunu yetiştirmiş olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kaybından dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Onun mirasçıları olan Saadet Partisi mensuplarına Gençlik Meclisi olarak başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

“Projelerimize siyasi partilerden destek istiyoruz”

Youwin white; line-height: 13.5pt;">Baş sağlığı dileklerinin ardından Gençlik Meclisi’nin çalışmaları hakkında da Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu’ya bilgiler veren Gençlik Meclisi Başkanı Tuncay Çelik, “Bizim gençlik meclisi olarak bir projemiz var. 2006 yılında “Seçilmek istiyorum” kampanyasıyla başladı. Gençlerin artık mecliste kendilerini temsil etmelerini amaçlayan bir proje. Bu kapsamda seçilme yaşının 30’ dan 25’ e inmesini istedik. 2007 seçimlerinde 25’ e indi. Gençlerin aktif siyasete dâhil edilmemesi sonucunda bizde 2009 yılında “Her meclise bir genç” kampanyası başlattık. Bu uğurda da imza kampanyası düzenledik. 2011 yılına geldiğimizde ise ”Geç değil genç” kampanyasıyla tekrar çalışmalarımıza başladık. Projelerimize siyasi partilerden destek istiyoruz. Gençlerin siyasete katılımı ve milletvekili seçilmesinde ön ayak olmalarını, onlara destek vermelerini, milletvekili adaylığı süresince onlardan milletvekili harcı istenmemesini talep ediyoruz. Bu bağlamda sizi ziyaret ettik” dedi. Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu’da,  “Bolumuzun gençlik konseyindeki arkadaşlara bize başsağlığında bulundukları için teşekkür ediyorum. Erbakan hocamızın yaşı 85 olmasına rağmen zihni hiçbir zaman yaşlanmamıştı. Son nefesine kadarda çalışmalarına devam etti. Gençlerden her zaman övgüyle bahsederdi. Siz gençlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bize düşen bir görev olursa sizlere saadet Partisi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.