Gençliğin kurtuluşu yakındır

Gençliğin kurtuluşu yakındır

CHP Bolu gençlik kolları adına açıklama yapan il başkanı Ozan Aksu iktidara geldikleri günün Türkiye gençliğinin kurtuluş günü olacağını söyledi.   CHP Bolu gençlik kolları başkanı...

CHP Bolu gençlik kolları adına açıklama yapan il başkanı Ozan Aksu iktidara geldikleri günün Türkiye gençliğinin kurtuluş günü olacağını söyledi.

 

CHP Bolu gençlik kolları başkanı Ozan Aksu CHP iktidarıyla birlikte gençlerin daha huzurlu ve daha güvenilir bir hayat süreceklerinden emin olmaları gerektiğini söyledi. Halkın iktidarında tüm gençlerin birçok projelerden yararlanacağını vurgulayan Aksu; “CHP iktidarında atama bekleyen 300 bin öğretmenin atanacağı kesinlikle bilinmelidir. Anayasa’da ‘Devletin amaç ve görevleri’ ile ‘eşitlik’ bölümlerine gençlerle ilgili özel hükümler eklenecektir. İhtiyacı olan ailelerin çocuklarına kırtasiye desteği için aylık nakdi ödemeler yapılacaktır. Okullar tam gün olacak ve tüm devlet okullarında ücretsiz öğle yemeği verilecektir. Zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılacaktır. Çoktan seçmeli sorularla sınavlar yapılmayacak, Üniversite girişinde ortaöğretimdeki başarı esas alınacaktır. Üniversite harçları kesinlikle kaldırılacaktır. İsteyen öğrencilere işe girince ödemeye başlayacakları YAŞAM DESTEK KREDİSİ, ihtiyacı olan öğrencilere ise karşılıksız burs verilecektir. YÖK düzeni son bulacak. Üniversite öğrencilerinin yarı zamanlı çalışması ve bu sürede SSK primlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanacaktır. İş kurmak isteyen girişimci gençlere devlet tarafından 30 bin TL’lik destek verilecektir. Askerlik süresi önce 9, sonra 6 aya düşürülecektir. Üniversite öğrencileri yaz tatillerinde askerlik yapabilecektir. Kadınlar evden çıkmıyorsa evler sınıf haline getirilecek, öğretmenler eve gidecektir. Mevsimlik işgücünün olduğu yerlerde telafi eğitim programları düzenlenecektir. Seçimlere seçilme yaşı 21’e düşürülecek, belli bir sayıda milletvekilinin 35 yaşın altında olması zorunlu tutulacaktır. Her gence bir bilgisayar ve internet erişimi sağlanacaktır.”dedi.

 

Tercihiniz CHP olsun

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Gençlik Kolları olarak gençlerin 12 Haziran seçimlerinde kesinlikle oy kullanmaları gerektiğinin de altını çizen aksu; “Biz oy verin de kime verirseniz demiyoruz, Biz sandığa gidin onurlu bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin diyoruz. Gençlere son sözümüz olarak ‘BOŞ VERME, OY VER’ diyoruz. Seçimlerde oy kullanacak üniversite öğrencileri oylarını kullanmak için 31 Mart’a kadar nüfus müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmalarını eğer yurtta kalıyorsa da Yurt Belgesini alıp nüfus müdürlüğüne gitmelerini önemle rica ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.