Ceren Cansu Yılmaz

Ceren Cansu Yılmaz

GERİSİNİ BİZ HALLEDECEĞİZ!

Ülkemizde skandallar yaşanmadan gün geçmiyor. Dün İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’na 2 yıl 7 ay hapis cezası ve siyasi yasak kararı verildi. Karar İstinaf Mahkemesi’ne gönderilecek. Kesin bir karar olmamakla birlikte ülkede infial yarattığı ortada.

Bu verilen karar sıradan bir mahkeme kararı değil, Ekrem İMAMOĞLU’nu seçen milyonların iradesine karşı gelen üzerinde fazlaca durulması gereken bir karar. Siyasi görüşlerinizi, kimliklerinizi bir yana bırakıp buradaki seçmenin iradesinin baltalandığını anlayın. Bu gösterilen tepkinin halkın oyuyla seçilmiş başka insanların başına geldiğinde de aynı tepkinin verileceğini anlayın.

Ülkede altı yaşındaki bir çocuğun din kisvesi altında ailesinin zorlamasıyla yollarca cinsel istismara uğramasına bilindiğinden bu yana iki sene boyunca ses vermeyenlere, o aileye, o sapığa hukuken tepki vermekte geç kalmışlığımızı konuşmuyoruz. O kızı koruyamadığımızı konuşmuyoruz dünden beri. Yaşadığımız geçim sıkıntılar, hukuka defaatle vurulan yargı darbeleri bir yana, bir de siyasi irademizin yok sayılmasını yaşıyoruz yine yeniden…

Önümüzde bir seçim dönemi var. Bu kadar yoksullukla, bu kadar zorlukla girilen bir seçim dönemi. Dilerim ki provokatör terör eylemleri olmasın, hakkaniyet yerini bulsun ve kimsenin kılına zarar gelmesin.

Biz birbirimizi biliriz. Bizi birbirimize düşürmesinler. Gerisini biz biliriz.

Biz gerisini halledeceğiz…

Haftaya görüşmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın..

Önceki ve Sonraki Yazılar