Geriye sayım başladı…

Geriye sayım başladı…

Bolu Dağı Esnafı tarafından 85 milyon dolara Bolu Dağı Tüneli girişine yaptırılan ve bölgeye yeniden hayat vereceği belirtilen alışveriş merkezi projesinde sona yaklaşılıyor. Bolu Dağı Tüneli'nin ulaşıma açılmasının...

Bolu Dağı Esnafı tarafından 85 milyon dolara Bolu Dağı Tüneli girişine yaptırılan ve bölgeye yeniden hayat vereceği belirtilen alışveriş merkezi projesinde sona yaklaşılıyor.
Bolu Dağı Tüneli'nin ulaşıma açılmasının ardından bir araya gelen Bolu Dağı esnafının kurduğu şirketin, tünelin Bolu girişine, Elmalık Köyü yanına bir proje kapsamında yaptırmaya başladığı tesis, Temmuz 2011 tarihinde hizmete girecek. Yaklaşık 85 milyon dolara mal olan ''Bolu Dağı Highway Outlet'' 620 bin metre karelik alan üzerine inşa ediliyor ve 90 bin metre kare kapalı alana sahip olacak.
Tesisteki çalışmaları yerinde inceleyen Bolu Dağı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan tesisin yapımına 2010 yılında başladıklarını ifade ederek, ''Tesisi 26 ortakla karayollarından yap işlet devret modeli ile 29 yıllığına devraldık. Tesisin yapımına 2010 yılının Mayıs ayında başladık. Bu yıl Temmuz ayı içerisinde tesisin açılışını yapmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Tesisin bir an önce bitirilmesi için işçiler çift vardiya çalışıyor.'' dedi.

 

''2 Bin 500 Kişiye İş İmkanı Sağlayacağız”

Bolu Dağı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, Bolu Dağı Highway Outlet'in bölgenin en büyük alışveriş merkezi olacağını kaydederek, ''Otoyol olarak ta Avrupa'nın en büyük otoyol tesisi olacak. Bölgemize ciddi bir canlılık kazandıracak. Tesisin maliyeti ilk aşamada 85 milyon doları geçecek. Tesis açıldığında 2 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacak. Açılışın yaklaşması ile birlikte işçi alımlarına başladık'' diye konuştu.
Daylan, yaklaşık bin 500 metre karelik çocuk eğlence merkezi olacak tesiste, 7 adet yapay göl bulunacak ve göllerin Yedigöller bölgesindeki göllerin adını taşıyacağını kaydetti. Hedeflerinin Bolu Dağı markasını yaşatmak olduğuna işaret eden Daylan,''O markayı daha da arttırmak ve geliştirmek için böyle bir girimde bulunduk. Tesisin içerisinde çerisinde 7 yapay göl de olacak. Yedigöller'de bulunan göllerin adının verileceği yapay göllerin üzerine yapılacak adacıklar üzerine de oturma alanları konulacak. Değişik markalarda 110 iş yerinin bulunacağı projede 2 büyük et lokantası, hayvanat bahçesi, dev akvaryum, alışveriş merkezleri, içerisinde buz pateni pistinin de yer alacağı eğlence merkezleri, çocuklar için eğlence merkezleri, çocuk parkları, 1 radyo istasyonu, 2 apart otel, 2 bin araçlık otopark ve petrol istasyonu yer alacak.'' Biçiminde konuştu. Bolu Dağı A.Ş Genel Müdürü Yıldır Ertem ise tesiste 2 binin üzerinde bir istihdam sağlanacağını belirterek,  ''Tesisi 200 kişilik bir ekiple yöneteceğiz. Güvenlik ve temizlik ekipleri de dahil olmak üzere. Bunlarla ilgili olarak işçi alımlarına başladık. İnsan kaynağı bakımından Bolu'yu tahsilli eğitimli ve istekli bir şehir olarak gördük. Şuanda 3 bin üzerinde bir iş başvurusu var. Buradaki markalarda çalışacak kişiler konusunda zorluk çekmeyeceğini düşünüyorum. Bolu'ya çok güzel bir yatırım yapılmış. Profesyonel bir yönetim anlayışı ile Uluslararası bir arenada yarışacak bir tesisi sadece Bolu değil Türkiye'ye kazandıracağız. İnşallah başarılı olacağız'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.