Gören’den belediyecilik dersi!##hb_manset.gif

Gören’den belediyecilik dersi!##hb_manset.gif

Bolu Merkez Muhtarlar Derneğinin CHP’ye gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Eski Bolu belediye başkanı Necdet Gören Bolu Belediyesinin kendi hizmet etme gücünü dışardan hizmet alımı yoluyla her gün daha da fazla...

Bolu Merkez Muhtarlar Derneğinin CHP’ye gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Eski Bolu belediye başkanı Necdet Gören Bolu Belediyesinin kendi hizmet etme gücünü dışardan hizmet alımı yoluyla her gün daha da fazla kırdığını söyleyerek; “Ben, benden önceki ve sonraki belediye başkanlarını hiçbir zaman tenkit etmedim ama şu gerçeği de kabul etmek gerekir belediye hizmetlerinden vatandaşlar memnunsa başkan başarılıdır. Sıkıntı ne kadar az olursa başkanın da başarısı o derece çok olur umarım bundan sonraki seçimlerde daha iyi ve adil bir düzen kurulur ve insanların fikirlerine itibar etmeyen, dayatmalı bir anlayıştan toplumun istemlerine göre hizmet veren bir anlayışa geçeriz.” şeklinde konuştu.

 

Bolu Merkez mahalle muhtarları Cumhuriyet Halk partisini ziyaret etti. Ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu 12 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyleyerek “Şu ana kadar 3 arkadaşımız aday adayı olarak çıktı adaylık sürecimiz devam etmektedir. Partimizi temsil edecek çok nitelikli arkadaşlarımızın aday adayı olacağına inanıyoruz. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Biz mahalle muhtarlarınızı çok önemsiyoruz, demokrasinin beşiği olarak görüyoruz. Mahalledeki vatandaş ilk geldiğinde muhtarlarımıza uğrar bir sıkıntısı varsa onlara gelir, herhangi bir acil konu olduğu zaman muhtara gelir. Siz bir yerde hâkimin bir yerde polisin görevini yapıyorsunuz. Bir yerde sağlıkçının görevini yapıyorsunuz aynı zamanda da mahallenin annesi ve babasısınız. Göreviniz çok kutsal en iyi şekilde yaptığınıza inanıyorum.”şeklinde konuştu.

 

Sıkıntı ne kadar azsa başkan da o derece başarılıdır

 

Merkez mahalle muhtarlarının ziyaretini çok önemsediğini söyleyen eski Bolu belediye başkanlarından Necdet Gören ise “Muhtarlarımızla geçmişteki belediye başkanlığım döneminde beraber çalışmıştık. Mahalle muhtarlarını belediye meclis üyesi gibi düşünmüşümdür. Onların fikir ve düşüncelerine hep itibar etmişimdir. Mahalle muhtarı vatandaş ile belediye arasında bir köprüdür. Belediyenin iyi hizmet yapması mahalle muhtarı ile kuracağı iyi diyaloga bağlıdır eğer bu yoksa iyi hizmet yapmış sayılmazsın hizmeti yaparsın ama o bir dayatma olur.” Dedi.Yerel basından takip ettiği kadarıyla mahallelerde birçok sıkıntının mevcut olduğunu gördüğünü vurgulayan Gören; “Elbette her yönetimin bir tarzı vardır. Mevcut belediye başkanının yönetimi bizden farklı bir yönetimdir. Biz kendi işimizi kendimiz yapan bir anlayışla meseleye bakardık. Belediye işçisi ile hizmetleri götürmeye çalışırdık. İhale bizim zamanımızda olmazdı. Altyapıyı biz kendimiz yapardık. Şimdi görüyoruz ki bu iş tamamen değişti bugün dışardan hizmet alınarak işler yapılıyor bunun artısı vardır eksisi vardır bu tartışılır bunu bu hizmeti alan vatandaş çok daha iyi değerlendirir. Bolu Belediyesinin kendi hizmet etme gücünü dışardan hizmet alımı yoluyla kırdıkları için görüyorum ki sizlerin ihtiyacına anında cevap verilemiyor bunu mahalle içinde gezerken Bolu’da yaşayan bir vatandaş olarak gözlemliyorum. Belediye başkanının başarısı ya da başarısızlığının takdiri vatandaşa aittir. Ben eski bir belediye başkanı olarak benden önceki ve sonraki belediye başkanlarını hiçbir zaman tenkit etmemişimdir ama demişimdir ki belediye hizmetlerini vatandaşlar yaşıyor vatandaş memnunsa başkan başarılıdır. Sıkıntı ne kadar az olursa başkanın da başarısı o derece çok olur başkan da bu sıkıntıları birebir çözmekle mükelleftir.” Dedi. Gören sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu memleket bizim. Bolu için fikir söylemek bizim görevimiz umarım bundan sonraki seçimlerde daha iyi ve adil bir düzen kurulur ve insanların fikirlerine itibar etmeyen, dayatmalı bir anlayıştan toplumun istemlerine göre hizmet veren bir anlayış egemen olur…”

 

Sorunlarımıza çözüm bekliyoruz

 

Ziyaret ile ilgili olarak konuşan Bolu Merkez Muhtarlar Derneği başkanı Mustafa Şengüleç ise mahallerdeki yardıma muhtaç insanların belirlenmesinde muhtarların görüşlerinin alınmadığını söyleyerek “Bundan büyük bir rahatsızlık duyuyoruz ayrıca muhtarlara ödenen maaşın geçerli bir seviyeye yükseltilmesini talep ediyoruz bu sayede vatandaşlarımızdan “evrak parası” adı altında para talep edilmeyecektir. Bu konudaki sorunlarımıza çözüm bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.