Görüntü var ses yok

Görüntü var ses yok

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a eleştirilerde bulundu. Tanju Özcan’ın milletin kendisine emanet ettiği sorumluluğa riayet etmediğini belirten Ercoşkun, kendisine yemin etme çağrısında...

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a eleştirilerde bulundu. Tanju Özcan’ın milletin kendisine emanet ettiği sorumluluğa riayet etmediğini belirten Ercoşkun, kendisine yemin etme çağrısında bulundu.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yemin etmeyen CHP’lilerin maaşlarını aldıkları halde üstlendikleri görevi yerine getirmediklerini belirterek, “Milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü ile 12 Haziranda milletin bize yüklediği vazifenin, emanetin ve iradenin bilinci ile çalışmalarımıza başladık. Meclis Başkanımızı seçerek ilk çalışmamızı gerçekleştirdik. 12 Haziran’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesiyle bir demokrasi şöleni olarak gerçekleşen genel seçimlerden sonra, halen bir kısım milletvekillerinin yemin etmediklerini, dolayısıyla çalışmalara katılamadıklarını, genel kurula gelip sadece oturduklarını görüyoruz. Milletin iradesiyle seçilen ve yemin ederek çalışmalara katılması gereken milletin vekillerinin maaşlarını aldıkları halde üstlendikleri emaneti yerine getirmemelerini hayretle izlemeye devam ediyoruz” dedi.

 

Tanju Özcan’ın görüntüsü var sesi yok

 

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da yemin etmeyerek yanlışa ortak olduğunu söyleyen Ali Ercoşkun, “Bolu’dan ana muhalefet partisi CHP’yi temsilen milletvekili seçilen Tanju Özcan’ın da partisinin bu uygulamasına riayet ederek yanlışa ortak olduğunu görmek bize üzüntü veriyor. Buna halk tabiri ile ‘Görüntü var, ses yok’ denir. Evet, Bolulu hemşehrilerimizin oyları ile seçilen CHP’li Tanju Özcan’ında mecliste görüntüsü var ama sesi çıkmıyor. İki gün önce meclisteki her türlü çalışmaya katılacağını ve aldığı oyun hakkını vereceğini beyan eden Tanju Özcan sadece şekil olarak mecliste. Maalesef söylediğinin aksine yemin etmeden hiçbir çalışmaya katılması mümkün değil. Böylece aldığı emanetin hakkını yerine getirmiyor, belki de getiremiyor” diye konuştu.

 

Farklı milletvekili portresi bu mu?

 

12 Haziran seçimlerinden önce “öyle bir milletvekilliği yapacağım ki herkes görecek” diyen Tanju Özcan’a hatırlatmalarda bulunarak bazı sorular soran Ali Ercoşkun, “Seçim öncesinde “öyle bir milletvekilliği yapacağım ki herkes görecek” diyen Tanju Özcan ne zaman seçmenin kendisine verdiği emanetin gereğini yerine getirerek yemin edecek? Acaba yemin etmeden önce maaş alırsa ben bu maaşı hak etmedim diyerek iade edecek mi? Yoksa halkın, seçmenin kendisinden beklentisini görmezden gelerek sırf Ergenekon yapılanmasının bu ülkeyi karıştırmak için CHP’ye aktardığı bu anlamsız adıma, boykota devam mı edecek? Acaba Tanju Özcan’ın kastettiği farklı milletvekili portresi bu mu? Şimdi CHP milletvekili Tanju Özcan millete ne diyecek? Siz bana ‘meclise girmeyin’ dediniz ben onun için girmedim mi diyecek? Veya yasa yapma dediniz, onun için yasa yapmıyorum mu diyecek?” şeklinde konuştu.

 

CHP Ülkeyi Karıştırmak İstiyor

 

Ali Ercoşkun, CHP’nin Ergenekon’un parlemento dışı muhalefetiyle ülkeyi karıştırmaya çalıştığını açıklayarak, “Olay gayet açıktır. Olay CHP’nin hiçbir zaman iktidara gelemeyeceğini bilen ve gören Ergenekon’un parlamento dışı muhalefetle ülkeyi karıştırmaya devam etme gayretidir.  Bizi bu makamlara millet getirmiştir. Bizler vekiliz, asıl olan millettir. Ak Partili milletvekilleri olarak bu kutsal emanetin her an idrakinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz siyasetin varlık sebebini insana hizmet, millete hizmet olarak belirledik. Hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımıza gönlümüzü açtık. Onların hissiyatına tercüman olmak için mücadele ettik. İktidara gelmeyi tek başına kişisel bir hedef olarak değil, millete hizmet etmek, milletin dertlerine derman olmak, toplumun talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli bir fırsat olarak gördük. Sonuç olarak, CHP milletvekili Tanju Özcan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen biran önce millete hizmet etmek, milletin dertlerine derman olmak Bolu’muzun talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için yemin et ve meclis çalışmalarına katıl” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.