Gülü seviyorsak dikenine katlanacağız##hb_manset.gif

Gülü seviyorsak dikenine katlanacağız##hb_manset.gif

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla merkezde, doğalgazın kullanımını zorunlu hale getireceklerini vurgulayarak; “Şu an alt yapımızın pek sağlıklı olduğu söylenemez. Kanalizasyon, doğalgaz...

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla merkezde, doğalgazın kullanımını zorunlu hale getireceklerini vurgulayarak; “Şu an alt yapımızın pek sağlıklı olduğu söylenemez. Kanalizasyon, doğalgaz ve temiz su hattı çalışmalarını şehir merkezinde sürdürüyoruz.  Bazı nimetlerin külfetleri de vardır. Bu sebeple halkımızdan sabırlı olmalarını istiyorum.”dedi.

 

 Bolu belediye başkanı Aladdin Yılmaz Çağın temel ihtiyaçlarından olan ve hava kirliliğini ortadan kaldıran doğalgazı Bolu’ya kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Yılmaz Bolu belediyesinin girişimleri sayesinde Bolu halkının doğalgazı Ankara’da yaşayan vatandaşlara oranla  %15 daha ucuz kullandığını söyledi. Modern bir kent olma kıstaslarından birisinin doğalgaz olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, coğrafi olarak çanak konumunda olan Bolu'da özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğini önlemek amacıyla doğalgazın büyük önem taşıdığını belirterek, "Bolu'da özellikle kış aylarında yaşadığımız hava kirliliğinden herkes şikâyetçi. İlimizin çanak konumunda olması ve hava sirkülâsyonunun yaşanmaması nedeniyle hava kirliliği daha fazla hissediliyor. Bu sebeple doğalgaz bizim için daha çok önem kazanıyor. Şu anda Bolu adım adım doğalgaza kavuşuyor. Umut ediyoruz ki en kısa zaman da Bolu’nun tamamı Doğalgaz kullanacak. Böylece hava kirliliği önüne büyük ölçüde geçmiş bulunacağız.”dedi. Başkan Yılmaz, özellikle bu yıl Bolu'da alt yapı çalışmalarının hız kazandığına dikkat çekerek, vatandaşların buna hazırlıklı olmasını istedi. Bolu'nun gelecek 50 yılını planladıklarını belirten Yılmaz, "Şu an alt yapımızın pek sağlıklı olduğu söylenemez. Biz kanalizasyon, doğalgaz ve temiz su hattı çalışmalarını şehir merkezinde sürdürüyoruz.  Bu sebeple her yeri kazıyoruz. Bazı nimetlerin külfetleri de vardır. Bu sebeple halkımızdan sabırlı olmalarını istiyorum.”dedi.2010 yılı sonu itibariyle yatırım programı çerçevesinde 168.210 metre hat imalatının yapıldığının altını çizen başkan Yılmaz; “Doğal gaz kullanabilecek daire ve işyeri sayısı da 20.700 âdete ulaşmıştır. 2011 yatırımı 32000 metre daha doğalgaz alt yapısı planlanmaktadır. Planlanan yatırımın gerçekleşmesi ile şehrimizde 6.500 ev ve işyeri daha doğal gaz kullanacak alt yapıya kavuşmuş, toplamda 27.200 ev ve işyerinin doğal gaz alt yapısı tamamlanmış olacaktır.01.06.2011 tarihi itibariyle ilimizde 8 bin civarı konut doğalgaz ile ısınmaktadır. Bolu’da insan sağlığını tehdit eder noktaya gelen hava kirliliğinin önlenmesi için merkezde, doğalgaz kullanımı zorunlu hale gelecektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.