“Milletvekilliğinden vazgeçmeye hazırım”##hb_manset.gif

AK Parti Bolu milletvekili adayı Fatih Metin MHP ile CHP’nin Bolu’dan milletvekili çıkaracaklarını söyleyerek kendilerini avutmaya çalıştığına dikkat çekerek; “Keşke CHP ve MHP’de AK Parti gibi Güneydoğu...

AK Parti Bolu milletvekili adayı Fatih Metin MHP ile CHP’nin Bolu’dan milletvekili çıkaracaklarını söyleyerek kendilerini avutmaya çalıştığına dikkat çekerek; “Keşke CHP ve MHP’de AK Parti gibi Güneydoğu ve Doğu’da milletvekili çıkarsa… Ben bunun için milletvekilliğinden vazgeçmeye hazırım” dedi.

AK Parti Bolu milletvekili adayı Fatih Metin 12 Haziran seçimleri öncesinde ki en önemli demecini Bolu Olay gazetesine verdi.Metin Bolu’da 200.000 seçmen olduğunu söyleyerek “Geçerli oy sayısının 180.000 olacağını kabul edecek olursak 12 Haziran seçimlerinde 3-0’ı yakalamak için 100.000’ni geçmemiz gerektiği ortaya çıkar. Ben taban’dan gelen bir politikacıyım. Bazıları gibi siyasete gökten zembille inmedim. Tırnaklarımla kazıya kazıya bu yerlere geldim. İl başkanı ve milletvekili olarak 4 seçim 2 tane referandum geçirdim. Taban açısından en uygun arazinin bu seçim olduğunu söyleyebilirim. Şu anda Bolu ve Türkiye için hiçbir şey üretmeyen, vatandaşın geleceğiyle alakalı projeleri ortaya koyamayan bir muhalefetle karşı karşıyayız. O zaman vatandaş Ak partiden niye vazgeçsin? Vatandaşın sıkıntıları yok mu? Mutlaka var. Biz zaten bütün problemleri bitirdik çözdük demiyoruz ama şunu söylüyoruz biz 2002’den bu yana aldığımız emaneti devamlı yukarı taşıdık. Vatandaşımıza hem ülke hem de Bolu bazında getirmiş olduğumuz hizmetler vatandaşlarımızın hem sosyal refahını hem de yaşam kalitesini yükseltmiştir. Bunu da vatandaşımızla olan buluşmamızda görüyoruz. Sıkıntısı olan vatandaşlarımız bu sıkıntılarını bizlere ifade ediyor ama bu sıkıntılarının giderilmesi noktasında aynı vatandaşlarımız yine Ak partiyi adres olarak görüyorlar. Geçenlerde seçim çalışmaları için gittiğim bir yerde bir esnafımız bana sıkıntılarını dile getirdi. Kendisine cevap verdim tekrar tekrar durumu anlatmaya çalıştım ama ne söyledimse kabul etmedi. Bunun üzerine baktım ikna edemeyeceğim ‘peki o zaman dedim MHP-CHP gelir!’ dedim tam çıkarken arkamdan şu cümleyi söyledi ‘Oğlum onlarda halledemez ‘ Mudurnu da yine böyle bir olay yaşadım. Köylü vatandaşımız süt fiyatlarının düşüklüğünden bahsetti ona cevaplar verdim ama ikna olmadı ‘peki o zaman CHP ile MHP gelir bu işi çözer’ dedim, arkamı dönüp tam gitmek üzereyken ‘hayır onlarda halledemez hallederse yine siz hallederseniz’ dediler. Bu durum vatandaşımızın CHP’yi MHP’yi geçmişte olduğu gibi bugünde çözüm yeri olarak görmediğini göstermektedir” dedi.

En rahat 3-0’ı bu dönem yapacağız

AK Parti Bolu milletvekili adayı Fatih Metin en verimli çalışma dönemini şu anda yaşadıklarını vurgulayarak; “2002’de 1-1-1 dendi 3-0 oldu.2007’de benim de 3.sıra olduğum seçimde 2-1 dendi yine 3-0 oldu. Bu dönemde benim adaylığım açıklanır açıklanmaz bana telefonla, maille, mesajla arazide geçerken yüz yüze dolaşırken bizzat vatandaşlarımız bana 3-0’ı söylemişlerdir. Bu dönemde 3-0’a olan inanç her zamankinden daha fazladır.” Diye konuştu.

Masa başında oturmakla bu işler olmaz

MHP ile CHP’nin Bolu’dan milletvekili çıkaracaklarını söyleyerek kendilerini avutmaya çalıştığını söyleyen Metin; “Bu işler öyle masa başında oturarak sayı yükselterek ya da oyumu korurum demekle olmaz. Bu vatandaşın gönlüne girerek ve vatandaşı ikna ederek olur. Sen vatandaşa bir tane proje söylemeyeceksin, Boluyla ilgili Türkiye çapında masal anlatacaksın ondan sonra da masa başında bu kadar oyu alacağım diyeceksin. Bu kendi kendini avutmadır.13 Haziranda kimin nerede olacağını görürüz” şeklinde konuştu.

CHP yine hesap hatası yapıyor

CHP’nin 2009 yerel seçimlerinin sonuçlarına bakarak 1 milletvekilliğini garantilediği yolunda bir izlenim vermeye çalıştığını da işaret eden Fatih Metin; “CHP’nin aldığı oyların tamamına baktığımızda köy köy, ilçe ilçe, mahalle mahalle incelediğinizde tamamının tepki oyu olduğunu görürsünüz. Yani kişisel anlamda yerel dengelerin gözetildiği bir seçim olmuştur o dönem. Dolayısıyla genel seçimde bunun yansımasının farklı olacağını kesindir” dedi. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göre çok sayıda eksilerinin olduğunu vurgulayan Metin; “Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin Ulusal ve yerel anlamda vatandaşa ümit vaat edecek bir konumları yok. Alternatif noktasında CHP ve MHP bir şey üretmediği için şu anda 3-0 yapacak ve tek başına iktidara gelecek olan tek parti AK Partidir.”şeklinde konuştu.

BDP’nin elindeki oyuncakları birer birer aldık

CHP ve AKP’nin millete güvenmediği için Ergenekon denen yapının oluştuğunu söyleyen Fatih Metin son yaşanan terör olaylarına da değindi. Metin; “Biz PKK’nın uzantısı olan BDP’nin elindeki oyuncakları birer birer elinden almaya başladık. Doğu ve Güneydoğu da BDP’nin karşısındaki tek güç AK Partidir. BDP’nin bugüne kadar orada kullandığı siyasi argümanları bizler birer birer ellerinden almaya başladık. Olağanüstü hal uygulamasına izin vermedik, bizim dönemimizde o bölgede işlenmiş tek bir faili meçhul cinayeti bile gösteremezsiniz. Hatta geçmişte olan faili meçhuller bizim dönemimizde bir bir ortaya çıkmaya başladı. Kürtçe eğitim dediler “buyurun” dedik özel kurs açtık şu an onu da kullanamıyorlar.”Kürtçe televizyon” dediler onu da açtık “demokrasi ve insan hakları” dediler yeni yapılan düzenlemeler ile birlikte temel haklar konusunda önemli adımlar attık.Ak parti döneminde doğu ve güneydoğuya inanılmaz yatırımlar oldu.Geriye ne kaldı ; “Silah” onu da PKK üzerinden kullanarak hükümeti zayıflatmak istiyorlar ama millet buna izin vermeyecektir.”dedi.

Güneydoğudan milletvekili çıkartmalarını onlardan fazla istiyorum

“Keşke CHP ve MHP’de AK Parti gibi Güneydoğu ve Doğu’da milletvekili çıkarsa da bende milletvekili olmasam” diyen Fatih Metin; “Üniter yapımızla devletimizin milli birlik ve beraberliğinin korunması gerekmektedir. Keşke MHP ve CHP’de orada samimiyet ortaya koysa da BDP yerine onlar vekil çıkartsa bende milletvekili olmasam. İşte ben bu görüşte bir insanım. Bu samimiyetimizi de vatandaşımız çok iyi biliyor.” Şeklinde konuştu.

Kırmızı çizgilerimizi kimse unutmasın

12 Haziran seçimlerinden sonra yeni bir anayasa sürecinin başlayacağını vurgulayan Metin; “Bazı yerlerde APO’nun ağzından ‘seçimleri bekleyin seçimden sonra Kürtler tarihlerinde ilk kez ciddi bir antlaşma yapacak’ türünden haberler okuyoruz. Bu bazı kesimler tarafından Güneydoğu da bir federasyon sistemine geçileceği yönünde algılanıyor. Oysa bu bir taktiktir. Kesinlikle AK Parti’nin böyle düzlem içersinde bunu savunanlarla aynı görüşte olması mümkün değildir. Biz yola çıkarken 3 kırmızı çizgi çizmiştik. Bölgesel, etnik ve dinsel milliyetçiliğe karşı olduğumuzu ifade ettik. Tek millet, tek devlet ve tek bayrak dedik. Bunu devamlı söyleyen bir parti olarak böyle bir anlayışı savunmamız mümkün değildir.”biçiminde konuştu.

Camilerin kapatılmasını kabul edemeyiz

Başbakan Erdoğan’ın Yozgat mitinginde 4 Mart 1949 tarihli bakanlar kurulu kararını göstererek Bolu’daki Karakatı Camii'nin Milli Eğitim bakanlığına devrinin kararlaştırılmasıyla ilgili sözlerini de değerlendiren Metin; “Bu kararda Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün altında da CHP'nin bakanlarının imzaları var. Ne olursa olsun cami ibadet yeri olarak kullanılmalıdır. Camiyi hangi amaçla kapatırsanız kapatın bu kabul edilemez bir hadisedir. CHP ne zaman bu milletin maddi ve manevi değerlerine sahip çıkıp, saygı duymuştur ki. Bunun gerekçesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Kütüphane yapmak için bina mı yok? Bunun gerekçesini il başkanı çıkıp lütfen anlatsın bunu sizin aracılığınız ile teklif ediyorum. Eğer bunun bir gerekçesi varsa çıksınlar açıklasınlar vatandaşta bunun sebebini bilsin bizde bilelim.”şeklinde konuştu.

19 May 2011 - 21:20 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Olay editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Olay değil haberi geçen ajanstır.