Mine Ölmez Haftalık Burç Yorumları 1 Ocak - 7 Ocak 2024 : Bolluk Bereket Gelecek! Özellikle 4 Burç İçin Önemli Bilgiler!

Mine Ölmez’den Astrolojiye Dair Ölmez Tavsiyeler! 1 Ocak – 7 Ocak 2024 Haftasında Burçları Neler Bekliyor! Zikirli burç yorumları..

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Astrolog Mine Ölmez, evrenin enerjileri ve Zodyak işaretlerinin etkileşimini detaylı bir biçimde ele alıyor. Bu hafta, Koç'tan Balık'a kadar her burcun nasıl etkileneceğini, aşk, sağlık ve kariyer alanlarında vereceği önemli ipuçlarıyla birlikte inceliyor.

Her burcun bu hafta yaşayabileceği enerji akışlarını ve astrolojik öngörüleri derinlemesine bir bakış açısıyla sunuyor. Astroloji tutkunları için, Mine Ölmez'in bu haftaki burç yorumları ve tahminlerine yönelik kapsamlı analizine hazır olun.

MİNE ÖLMEZ GENEL BURÇ YORUMLARI

Geçen hafta bugünler için özellikle uyarmıştım. Hem mikrop kapmamak hem bağışıklık sistemi, hem kazalar hem kavgalar açısından. Çünkü şu anda şimdilerde bugün ve yarın özellikle etkisi çok yoğun olacak.

Bir konuda herkesi uyarmak istiyorum. Merkür Mars'la birleşiyor ve Merkür Mars ile birleşirken Neptün’le de uyumsuz bir etkileşim oluşturuyor.

Bunun bizim için açıklaması şu, görünmez kazalardan, kavgalardan bulanıklık, aldanma, yanılma, kaynaklı hayal kırıklıklarından kendimizi korumamız lazım.

Bu aralar bu birkaç gün kendimizi boşa kürek çekiyormuşuz gibi veya hayatta istediklerimizi alamıyormuşuz gibi ya da böyle havayı yumrukluyormuşuz gibi hissedebiliriz.

Gerçek anlamda hem bağışıklığımızla alakalı dikkat etmemiz gerekiyor. Yeni yıla girerken hem görünmez kazalara hem de büyük yanılgılara karşı birazcık dikkatli olmamız gerekiyor.

Böyle bu aralar herkesin azıcık dokunsalar ağlayacak modu olabilir. Özellikle hangi burçlar yaylar, ikizler, balıklar ve başaklar ve yükseleni bunlardan biri olanlar.

Özellikle yaylar, ikizler, balıklar ve başaklar özellikle yükseleni bunlardan biri olanlar Marsı bu burçlarda bulunanlar çok detaylı bilenler varsa onlara da bilgi olsun diye söyleyeyim.

 Dolayısıyla bir üstünüzde gerçekten dokunsan ağlayacağım yani yeter artık yıldım modu olabilir. Gerçekten hafta sonu özellikle bu 4 burcun çok iyi dinlenmeye ihtiyacı var. Böyle bir zihnini dinlendirmeye ihtiyacı var.

Bu arada zihnimizde çok fazla iş birikmiş hangisini yapacağız, nasıl yetişeceğiz bilemiyor olabiliriz. Yeni yıla böyle bir karmaşık düşüncelerle ve biraz karışık girme ihtimalimiz var.

Neyse ki 29’unda artık Venüs yay burcuna geçiyor. Şu son bir buçuk 2 aydır hem askeri konularda çok üzüldük. Çünkü savaş gezegeni Mars ülkemizin askeri konularını ve sağlık alanlarını kamu alanlarını tutan altıncı evindeydi.

Mars buradan geçerken hep geçmişte de maalesef daha da kötü olaylar yaşanmış. Şimdi Mars’ta buradan artık yavaş yavaş uğurlamadan önce Venüs’ün gelmesi bir iyicilin buraya gelmesi biraz olsun bizim açımızdan sağlık konularına daha iyi yoğunlaşacağımız, şifalanma yönüne gideceğimiz, askeri konularda, kamuyla, eğitimle alakalı konularda daha düz güzel düzenlemeler yapacağımız bir sürece işaret ediyor.

Bu saydığım 4 burç ikizler, başaklar, yaylar ve balıklar son bir darboğazdan geçiyorsunuz, azıcık sabırlı olun. Biraz sonra hafta sonundan itibaren biraz olsun bu hava dağılmaya başlayacak.

O sebepten hatırlatmak istedim. Dayanamıyorum artık konuşacağım, kavga edeceğim falan modunda olabilirler. Bu burçlar şu an hepimizin üzerinde. Genel olarak böyle bir etki olabilir. Sakinliğimizi korumakta fayda var, enerjimiz bize lazım. Diye söylemek istiyorum tabii bazıları da kavga ederken enerji kazanıyor dimi?

Yeni yıla Merkür Retro’dayken giriyoruz. Geçen sene de böyle girmiştik. Eski astrologlar mevsim başlangıçlarını bir olayın başlangıcını her zaman baz alırlar.

Normalde yılbaşına giriyoruz. Hadi yılbaşını baz alalım diye bir şey yok. Biz genelde kış gündönümünü baz alıyoruz? Ben başlangıçlara çok önem veriyorum. Sonuç olarak bizler kabul ediyoruz ki 31 Aralık gecesi yeni bir yıla giriyoruz ve bu yeni yıla girerken de gökyüzünden neler olduğu aslında beni enterese ediyor.

 Merkür’ün Retro olması ayın başak burcunda olması bu yıl ülke olarak sağlık konularının sadece ülke olarak değil aslında dünya çapında sağlık konularının yeniden çok önemli olacağını, temizlik ve hijyen konularının yeniden çok önemli olacağını düşündürüyor.

Jüpiter ikizler burcuna geçtiğinde ülkemiz 12. evine geçecek. Birçok astrolog bunu korunma olarak anlatır. Ben böyle olduğunu asla düşünmüyorum. Jüpiter'i 12. evden geçerken yine bizim sağlığımıza, bağışıklığımıza çok dikkat etmemiz gereken de bir süreç var.

Hepimizin kendi merkezimize dönmesini zorunlu kılan bir yıl bu yıl. Gerçekten kalbi kırılmışların ikinci şanslarını bulacağı. Yaralı kalplerin gerçek ruh eşlerini bulacağı ama bunu bulurken de acaba o ruh eşi bana ne ile geldi?

Bir karmayla mı, bir bedelle mi, bir derste mi geldi yoksa bir aşkla bir tutkuyla mı geldi? Bunu çok iyi ayırt etmek lazım ama bu yıl gerçekten böyle bir yarım kalmış ruhların da buluşma yılı olacak.

İŞTE ASTROLOG MİNE ÖLMEZ HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

1 Ocak – 7 Ocak KOÇ BURCU

Canım koç, sevgi ile kin kalpte aynı anda uzun süre bir arada barınamazmış. Bunu bir yerde okudum. Kimin sözü bilmiyorum. Kendisinden ruhaniyetinden özür dilerim. Eğer vefat ettiyse güzel bir söz.

Sevgi ile kin aynı anda bir arada aynı kalpte uzun süre barınamaz koçlar tam olarak yaklaşık bir buçuk yıldır bu duyguyu yaşıyor. Yani geride bıraktıkları var, kaybettikleri var, kızdıkları var, gücendikleri var, kendine kızıyor, kendine kızmaya korkuyor.

Tamamen üste toprak atayım bitsin diyor ama yoluna devam edemiyor. Yeni bir sayfa açmak istiyor, açacak ama nasıl yapacağını bilemiyor ve bazı şeylerden artık vazgeçmesi gerektiğini çok iyi fark etti.

Özellikle yükseleni koç alanlar yeni yıla giriyorsunuz ve Satürn 12. evinizde olacak. Dolayısı ile lütfen artık size hizmet etmeyen, ilişkileri, alışkanlıkları, bağımlılıkları, geçmişi, geçmiş hataları, hatıraları geride bırakmayı bilmeniz lazım.

Yılın son dolunayıyla beraber artık gidenler, unutulanlar vefat edenler artık geride kalması gereken tüm acıları her ne acısı olursa olsun bu yıl geride bırakarak yolunuza devam etmeniz gerekiyor.

Ve lütfen kızdığınız biri varsa onunla hani yeni yıldan sonra mümkünse hani şu anda açılar biraz sert yeni yılda şöyle bir atlatalım, karşınıza alın güzelce doğru cümlelerle kendinizi ifade edin.

O kızgınlıkla artık bu yeni sayfaları açmayın. Çünkü 204’ün ilk 20 günü sizin için hem kariyer anlamında hem iş anlamında hem sağlık anlamında hem bir yaşam planı düzenleme anlamında çok güzel etkiler barındırıyor.

Yani gerçekten ev alabilir, yeni bir yaşam alanına geçebilir, hayatın düzene sokabilir, bir işe başlayabilir, iş, kariyer, yerleşim hayatımı bundan sonra nerede devam ettireceğim konusunda harika fırsatları var.

Ama işte geçmişten bir arınması lazım. Normalde koç burçları çok hareketli, dinamik falan ya nostalji onları çekiyor, haksızlıklara takılıyorlar. Yaşanmışlıklara takılıyorlar. Neden böyle oldu ben böyle değildim. Ben kaybetmezdim, niye kaybettim aslında kaybetmediniz.

Sadece zaman sizin biraz yavaşlamanızı istedi. Hepimize dönüşümlü olarak 2 buçuk senede bir yaklaşık Satürn gelir bu alana ve bize der ki bak hayatta senin sağlığından daha değerli bir şey yok.

Zaman senin aleyhine işliyor, ne yaptın, ne aldın, ne verdin, iyi muhakeme etler ve bu bize biraz yalnızlaşma hissi verir. Siz de şu an tam böyle bir eşikten geçiyorsunuz, o neşeli, enerjik doğanızı canlı tutmanız için bunu sadece olduğu gibi kabul edin.

Gidenleri de kalanları da sizi bırakanları da sizi üzenleri de olduğu gibi kabul edin. Kızıyorsanız da konuşun artık. Bu yükü üstünüzden atın. 2024’e yanlış ilişkilerle bağımlılıklarla girmeyin.

Önümüzdeki 15 gün ailevi konular onlar için çok önemli olacak. Annesi, babası, aile büyükleri, yerleşim, ev emlak kiralamayla ilgili konular yaşam planlarını oluşturacaklar ve hayatlarını düzenleyecekler.

Bununla beraber şu aralar özellikle bu birkaç gün hukuki konularda iletişim hataları yapmamaya, işte kızmamaya, fevri olmamaya ya gidiyorum, seni dava edecek hiç zamanı değil. Senenin sonu hiç zaman değil.

Seni işte şöyle yapacağım, tehdit yanlış, iletişim, kızgınlık, kötü konuşmalar bunlardan kesinlikle korumanız gerekiyor kendinizi aynı zamanda iletişim hataları trafikte yapacağınız hatalar ya da işte kavgalar bunlardan da kaçınmanız gerekiyor.

Sonra Venüs yay burcuna geçecek bol bol seyahat edeceğiniz kendinizi bulacağınız ufkunuzu geliştireceğiniz yeni olasılıkları göreceğiniz ya evet iyi günler de varmış diyeceğiniz bir süreç başlayacak.

Ama sürekli kendinizi tercih yapmak zorundaymış gibi hissettiğiniz için böylesiniz. Yani geçmişi tamamen üstüne sünger atıp sileceğim ama hesaplaşamıyorum. Yüzleşemiyorum, bırakamıyorum. Orada daha iyi bir hayat var ama gidemiyorum. Bir şeyin arasında kalmış sıkışmış durumdalar.

O yüzden lütfen sizi sevdikleriniz kırdıysa onlara içtenlikle kendinizi ifade edip bu yükü üstünüzden atarak yeni yıla girin. Yaşamınızı düzenleyerek girin maddi konularda da çok şanslılar. Onu da belirtmek istiyorum.

Güneş şüpheler etkileşimi var ve ocak ayı içerisinde de bu etkileşim çok güçlü bir şekilde devam edecek. Mayıs sonuna kadar maddi konularda çok şanslısınız. Kariyer konularında iş konularında çok şanslısınız.

Ama şu duygusal travmalarınızı bunu söylerken ben de şaşırıyorum ama şu an tam koç için böyle bir zaman son bir buçuk yılları uğurlamalarla, travmalarla geçmiş olabilir. Zihinsel olarak çok yorgun olabilirler.

Artık vedalaşmalarınızı yaparak girin yeni yıla yeni bir sayfa açın, evinizi arındırın temizleyin. Geçmiş atalarınıza şöyle bir duanızı gönderin ve artık yolunuza aydınlık bir şekilde neşe ile devam edin.

Ya Mümin esmaları. Bu arada akıllıca konuşmalar yap acele karar verme lütfen. Yeşil ve mavi renklere bu aralar ağırlık ver.

1 Ocak – 7 Ocak BOĞA BURCU

Bu aralar boğaların düşüncelerinde çok yoğun bir duygusallık hakim olabilir. Yani daha mantıklı itmektense, duygularının ve iç seslerinin yolunda gitmeyi tercih ediyor olabilirler.

Yakın çevreleriyle alakalı böyle bir takım kaygıları duygusallıkları artmış olabilir. Ya da işte yapmak istedikleri planlarda kalplerinin sesini dinlemeyi seçmek kafa sürekli şöyle hüküm ediyor olabilir, kalbinin sesini dinle, kalbinin sesini dinle, kalbinin sesini dinle ve bu şekilde bir yoğun duygusallıkla bu birkaç gün geçirmiş olabilir.

Bazı kaygılar olabilir. Özellikle maddi konularda mirasın nafaka alıp alışverişler veya işte gelecek kaygısı maddi konuları düzenleme ya da işte belki alacağı haklar var. Bunlarla alakalı hukuki bir yola gitmeli mi, gitmemeli mi?

Yeni yılda tavsiye ederim, gerçekten alacağınız haklarınız varsa Venüs de yay burcuna geçecek. Hepimiz bu anlamda destekliyor. Hukuki olarak haklarınızı doğru bir şekilde arayabileceğiniz bir gündeminiz olabilir.

Sevgili boğalar eğer size ödenmesi gereken almanız gereken bir miras, tazminat hak varsa bunu alamıyorsanız ya da nafakanız varsa bununla alakalı. Yeni yılda hukuki yollara başvurursanız daha hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz gibi görünüyor.

Bununla beraber bu aralar yakın çevre, kardeş ve akraba ilişkileri ile ilgili önemli gündemleri olabilir. Kardeşleriyle yakın çevreleri daha çok bir arada olmaları gerekebilir. Onlara daha çok sıkı sarılmaları, kuzen akraba yeğen yılbaşı da geliyor.

Ama bundan ziyade böyle bir sevgi bağı, sevgi birliği yapmak durumunda kalabilir ve şefkatini sevdiklerine göstermek, onlardan da aynı sevgiyi beklemek durumunda kalabilir boğalar.

Maddi konularda yeni yılla beraber şansları çok açık olacak. Dediğim gibi şu ara mesela son bir buçuk aydır belki paranın nereye gittiğini bilemediniz. Su gibi aktı ya da çok fazla harcadığınız kazandınız da harcadığınızda belki ve çok zorlanmış olabilirsiniz.

Ama yeni yılla beraber maddi olarak bulduk. Bereket sizinle daha güzel bir şey söyleyeyim. Güneş etkileşimi boğaları o kadar güzel etkiliyor.

Mayıs’ın 25’ine kadar evlenmek, ev almak yuva kurmak ya şunu da yapayım, hayatımda şunu da ekleyeyim dediğiniz hayalini kurduğunuz şeylere kavuşmakla ilgili yılın başından itibaren çok şanslısınız.

An meselesi boğaların çok özel onları takip eden bir şansı var. Yıllık ikinci yazdan sonra da maddi konularda aşırı şanslı olacaksınız. Bu arada birçok işi bir arada yapıp çok fazla para kazanabileceksiniz.

Ama özellikle Ocak ve Mayıs arası maddi konularda manevi konularda aşkta hayatta başarı anlamında gerçekten sizi kim tutar diyorum. Çok başarılısınız. Bu arada yeni yılla beraber yolculuk yapma ya da kendinizi geliştirme, eğitimler alma, böyle vizyonunuzu geliştirip artı bir ekleme duygu sizde çok fazla artabilir.

Kendinizi yenilemekle ilgili aşırı bir takıntı haline bile getirebilirsiniz. Yani böyle sanki üstünüze bir şey var, bir kıyafet var, onu böyle yırtıp içinden doğmak isteyeceksiniz. Yeni yıla gerçekten bir sürü planla bir sürü hayalle bir sürü yapılanmayla girebilirsiniz.

Bu anlamda da gökyüzü gerçekten destekliyor. Dezavantajınız şu birkaç gün özellikle maddi konularda hem hırsızlıklara dikkat edin hem de paranıza pulunuza sahip çıkın ve parayla alakalı konularda bazı şeyleri hak ettiğiniz halde zorla almak hani hakkındır mesela ama ya verir misin artık paramı demek zorunda kalabilirsin.

Ya da maddi konularda bir takım tartışmalar yaşamanız gerekebilir. Bu anlamda biraz sakin olmanız da yarar var, hakkınızı doğru gözetin ve korkularınızın üzerine mantıkla gidin. Bu aralar çok duygusalsınız.

Zihniniz çok karışık olabilir Karışık da demiyim ama şöyle maneviyat sizin için bu ara maddiyattan bile daha önemli. Her şeyden daha önemli. Şu an maneviyat size gerçekten ilgi gösteren hastayken nasılsın diyen ya da aç mısın tok musun diyen böyle insanlara tutmak isteyeceksin.

Hayatınızda yeni yıla bencil insanlarına girmek istemeyecek. Boğa burcu maneviyata maddiyattan çok daha fazla önem vererek girecek ve manevi olarak kendisini eksiye düşürdüğünü inandı.

Hiç kimseye yeni yıla taşımak istemeyecekler. Dolayısıyla buralar birazcık duygusal olabilirsiniz, manevi değerlere gözetiyor olabilirsiniz.

Ve korkularınızı da çok büyütmemenizi tavsiye ediyorum. Yani kaygılarınızı ve korkularınızı olduğundan daha büyük görmemenizi bu duygusal halinizi, korkularınızda, mantığınızı çalıştırmanızı tavsiye ediyorum.

Yani acaba işte sevdiklerime bir şey olsa ne yaparım ya da işte parasız kalsam ne yaparım? Duygusal olarak bakmamaya çalışırım. Bu korkuyla alakalı sağlık korkusu çekiyorsanız mesela rahatlamaya çalışın diye söyleyeyim.

Bunu bir de şey tavsiye edeceğim. Onlara gül ve lavanta aramaları. Ayrıca lira ve pembe renklere bu ara boğalar ağırlık versin. Yeşil bu arada boğanın çok uğurlu rengi ama bu aralar lira pembe gül lavanta bunları böyle yanı başınızdan eksik etmeyin.

Enerjinizi yüksek tutun ve bir şeylere geç kalmış değilsiniz. Ya da değeriniz bilinmiyorsa bu sizin değersiz olmanızdan kaynaklanmıyor. Çok değerleneceksiniz gerçekten yılın ilk 5 ayı şansınız muazzam iyi sonrasında da iyi ama ilk 5 ay sizindir arkanıza rüzgarı alın gidin.

Ya Rezzak, Ya Şekür esmaları.

1 Ocak – 7 Ocak İKİZLER BURCU

Neden özellikle bu birkaç gün son derece zorlanmış olabilir? Maddi konularda çok şanslı bereketi çok fazla. Çok değerli aranılan isim her yerin aranılan ismi ile bu aralar. Hani iş güç falan bolluk açısından da çok değerli.

Ancak özel hayatı ve ikili ilişkileri ya da mesela mutludur, ilişkisi güzel gidiyorlar ama partnerin özel problemleri onu rahatsız ediyordur.

Sürekli bir tartışma halinde olabilir ya da sürekli işkolik bir partnerle sınırlıyor olabilir ya da sürekli olarak birilerinden böyle karşı düşmanlık karşı fikir karşı çatışma alıyor olabilir.

Bu ara zihni çok karmaşık olabilir ikizlerin. Dikkat etmeniz gereken zayıf tarafınız, özel hayatınız ikili ilişkileriniz, aşk hayatınız, partnerinizin zayıflıkları siz de rahatsız edebilir ya da aranızda sudan sebeplerle boş tartışmalar çıkabilir.

Çok kavga etmeye müsait günlerden geçtiğiniz için sakinliğinizi korumanız da fayda var ve ayrıca bu ara size yapılan her hareketi karşı bir hareket, düşman bir atak gibi algılayabilirsiniz.

Yani gerçekten birileri sizi çıldırtıyor olabilir, çıldırtmaya çalışıyor olabilir ya da siz de öyle algılıyor olabilirsiniz. O yüzden biraz rahatlamaya çalışın. Neyse ki 29 Aralık’la beraber Venüs yayın burcuna geçecek.

Bu özel hayatınızdaki ya da ortak işlerinizdeki kırıcı, bunaltıcı, yıpratıcı hava yerine sevgi dolu tatlı daha iyimser bir moda bırakacak ve partnerinizde daha güzel, daha tatlı bol bol evreri tutuşup gezebileceğiniz bir yeni yıla doğru gireceksiniz.

Ama bu günler birazcık böyle yeni yıla girerken telaşlı geçebilir. Bugün yarın hafta sonu azıcık sakin olmanız da yarar var. Bu arada sadece özel ilişkiler ortak işler içinde geçerli.

Ortak bir iş yapıyorsanız onlarla da böyle bir fikir çatışmaları, kavgalar tartışmaları için de olabilirsiniz. Bunun dışında şanslı mısınız? Çok şanslısınız.

Bir kere ikizler, çok korktuğunuz ya bu hastalık çıkarsa ben ne yaparım veya şu sağlığımda şu sorun mu var veya ya bir sırrım var, ortaya çıkarsa ben ne olurum herkesin vardır içinde taşıdığı bir sıkı korkusu.

Bu korkunuzla alakalı yeni yıla böyle şifalanarak gireceksiniz. Yani içinize taşıdığınız o kaygı kanbur her neyse, Allah vermesin herkesin vardır, Allah’ım bunu ört ne olur beni gizle koru bu hastalıktan beni koru veya bu yalandan bu iftiradan veya şu adamdan şu kadından beni koru dediğiniz ne varsa yeni yıla onunla alakalı bir esenlikle giriyorsunuz.

Kesinlikle korktuğunuz canınızı yakan hiçbir şey korktuğunuz kadar büyük değil hani vardır ya öyle bir laf korkuyorsun korkuyorsun yaşarken o kadar kötü olmuyor. Yani yaşadığın korku, yaşadığın şeyden daha kötü oluyor.

Bazen sakın kendinize bunu yapmayın. Boşuna kendinizi korkutmayın. Gerçekten siz koruma altındasınız. Tabi ki ben bunu genel söylüyorum, çoğunuzun böyle olduğuna inanarak ve açılar bu şekilde olduğu için söylüyorum, eğer gerçekten iyi bir insan kendi yolunda giden ama tabi ki hepimiz gibi belki belli hataları ve korkular olan birisiniz hiç korkmayın.

Gerçekten bir ilahi koruma altındasınız ve bu korktuğunuz kaygılandığınız şey her neyse onunla ilgili bir şifalanma yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda hiç ummadığınız yerden size paralar gelecek gibi görünüyor.

Bolluğunuz bereketiniz yeni yılda çok daim ve yeni yıl yeni yıla bollanarak bereketlenerek paralanarak artık belki işlere yetişemeyerek bile girebilirsiniz. Bolluk, bereket, işte kredi borç ne arıyorsanız size ne ihtiyaç varsa parayla alakalı bunun size çok kolay geldiğine şahit olabilirsiniz.

Yeni yılda sevgili ikizler  kuranı kerimde böyle bir tabir var, çok seviyorum, ayet var, çok güzel ummadığı yerden rızıklandırır tam olarak bu Allah sizi ummadığınız yerden rızıklandıracak gibi görünüyor, hiç korkmayın.

Sağlıkla da ilgili bir korku yaşıyorsanız ben de şu hastalık var veya böyle bir şeyin mi var diye onunla da alakalı bir şifalanma iyileşme ve o korkularınızın ortadan kalkma dönemine giriyorsunuz.

Şanslı olduğu konu maddiyat şu birkaç gün ikili ilişkilerde biraz şanssız olabilir ama yeni yılla beraber Venüs’ün yay burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkilerdeki şansı da geri dönecek.

Bak sinirlerin gerilebilir, biraz sakin ol parlak sarılar, açık pembeler, canlı renkleri, bu aralar arttır, sevdiklerinle tartışmamaya çalış.

Ya Musavvir, Ya Basir tasvir eden ve düzenleyen ama bunu düzen bunu zikrederken de hayatının şu andan neye dönüşmesini istiyorsan, nasıl bir hayat istiyorsan onu hayal ederek onu imgeleyerek zikretmeni tavsiye ederim.

1 Ocak – 7 Ocak YENGEÇ BURCU

Yengeç inanılmaz güçlü bir burç bu arada ilk duygusal travmalarını yaşadıktan sonra o yengecin dış kabuğunun sertliği ve içini yumuşaklığı o ilk travmalarını yaşadıktan sonra kalbini öyle bir kapatıp tamamen mantığının yolunda gidiyor ve kendini seçiyor ki aslında çok güçlü bir burç.

Sadece bazen mızıklanmayı seviyor. Yani ilgi beklediğinde ya da işte biraz duygusallığı sevdiğinden mızmızlığı, sevdiğinden.

Herkesin olaylara verdiği tepkiler farklı. Kimimiz öfkeyle tepki veriyoruz. Kimimizi ağlayarak tepki veriyoruz. Kimimiz küserek tepki veriyoruz. Yengeç de daha çok üzülerek ve ağlayarak ya da küserek tepki verenlerden.

Ama gerçekten bak o içindeki gücün sen de farkındasın. Ve gerçekten bugüne kadar şöyle bir geçmişine bak bakalım, neyi istediğinde olmadı bir kere yengeç burcu gerçekten bir şeyi istediği zaman Allah onu mutlaka lütfeder.

Çünkü inancı, maneviyatı olayların iyi akacağına dair inancı o kadar güçlüdür ki sezgileri o kadar güçlüdür ki gerçekten ben bunu istiyorum deyip de alamayacağı hiçbir şey yok. Yengeç burcunun maneviyatı çok güçlü bir kere bu aralar bu gücün biraz daha farkına varmanız yerinde olur.

Şimdi dezavantajlı olduğunuz konular sağlığınız. İş hayatınız aşırı yoğunluk, dinlenememek, yorgunluk, bıkkınlık, bunlar üzerinize çok fazla yer ediyor olabilir. Çalışanlarınızla anlaşamıyor, iş arkadaşlarınızla problem yaşıyor olabilirsiniz.

Sağlığınızda gerçekten yorgun bitkin bunalmış olabilirsiniz, iş hayatınız, üstünüze, üstünüze yığılmış olabilir. Belki bütün angarya işler, boş işler sizin üstünüze kalmış olabilir. Böyle bir nefes alacak yer arıyor olabilirsiniz.

Burası dezavantaj, evcil hayvanlarınıza birlikte çalıştığınız insanlarla, iletişiminize ve sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Neyse ki Venüs yay burcuna geçecek 29 Aralık gecesi itibariyle.

Sağlıkla alakalı konularda şöyle bir kendinizi dizginleyeceksiniz, maddi manevi işinize yatırım yapmaya, sağlığınıza yatırım yapmaya ve kendinize gelmeye başlayacaksınız bu güzel. Bunun dışında evcil hayvanlarınıza da dikkat edin.

Eğer besliyorsanız, bunun dışında avantajlı olduğunuz konularsa kesinlikle genel şansınız çok yüksek. Sizin de yılın ilk yarısı çok hayal ettiğiniz, çok istediğiniz böyle kendinizi hep öyle görmek istediğiniz o şey her neyse ona kavuşma ihtimaliniz çok yüksek.

Aşkta arkadaşlıkta, başarılara, imza atmakta, kariyer hayatında ve hayallerinizi hayata geçirme konusunda siz çok şanslı olacaksınız. Yeni yılda neye dikkat etsinler? İkili ilişkilerde biraz aceleci olabilirler.

Bir an önce evlenelim, bir an önce nişanlanalım veya işte partnerleriyle sürekli bir kavga tartışma modunda olabilirler. Birbirlerini anlamakta güçlük çekebilirler. Duygusal travmalarınızı ilişkinize çok yapıştırmamaya, partnerinizin kalbini kırmamaya çalışın.

Çünkü biraz acelecilik gelecek yengeçlere yani bir şeyi kaçırıyorum hissiyle acele edip yanlış konuşmalar, kırıcı konuşmalar yapmamaya gayret etmelerini tavsiye ediyorum. Ama bu dış görünüşleriyle alakalı bir değişim anlamına geliyor.

Yengeç buruna bir donundan yaşadılar, şöyle bir üstünüzden öyle toprağını atıp, saçınızı, başınızı, tipinizi, tarzınızı her şeyinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Gerçekten 2024 eğer sinirlerinize hakim olursanız, Ocak ayı itibariyle sizin için hem maddi hem ilişkiler anlamında çok şanslı başlıyor.

Çok hızlı evlilikler olabilir. Çok hızlı yaşamlar sözler olabilir. Sadece birazcık partnerinizin üstüne fazla gitmemeye çalışın. Takıntılı bir ruh haliyle yaklaşmamaya çalışın.

Dış görünüşleriyle alakalı çok büyük yenilikler bekliyorum onlardan yani yeni yılan hiç değişik söz imaj değişikliğiyle girecekler gibi görünüyor. Öyle kendilerine bir baştan aşağı değiştirme arzularını çok yoğun onlarda da ama çok altıncı ev etkisi aldılar.

Mavi beyaz parlak sedef tonları tercih edebilirsin. Gül ve lavanta kullanıyorsun lütfen asabi olma eğer yorgunsan ben yorgunum şu anda sizinle konuşacak durumda değilim, sonra konuşalım de. Kimseyi kırmayayım diye daha da çok kötü duruma düşme.

YA Şafi, Ya Kafi, Ya Muafi, esmaları.

1 Ocak – 7 Ocak ASLAN BURCU

Şimdi aslan, kendini bile eleyen balta paslanmaz. Gerçekten şu an tamamen geri çekilip biraz kendini yeni yıla hazırlama zamanı. Gerçekten bu yıla bomba gibi damganı vurmak istiyorsan ki bu konuda gerçekten şanslı olacaksın.

Birazcık kendini dinlendirmen gerekiyor. Kendini gereksiz insanlardan, konuşmalardan ne kadar çok kendini dedim ama gerçekten özüne dönüp seni rahatsız eden her şeyden bir arınman gerekiyor.

Senin de geçmiş travmalar, geçmiş ilişkiler efendim. Seni bağlayan bağımlılıklar, bağımlı ilişkiler. Bunların hepsini şöyle bir masaya yatırıp. Bana hizmet etti mi? Benden ne götürdü diye bir hesap yapman gerekiyor.

İçinde bir ayrılık, hüznü veya geride bıraktığın ayrılmak zorunda kaldığın bırakmak zorunda kaldığın vazgeçmek zorunda kaldığın bir şeylerin hüznünü taşıyor olabilirsin ya da sevdiğin kadar sevilmediğini vefa gösterdiğin kadar vefa görmediğini düşünüyor olabilirsin.

Bazı aslanlar gerçekten bir yakınına bakıyor, onunla ilgileniyor, 10'a çıkart bakım veriyor olabilir şu anda. Ya da böyle biraz geçmişin hüznü ile nostaljisiyle baş başa kalmış şekilde hissediyor olabilir.

Benim sana söylemek istediğim şey şu, bu yıl gerçekten çok şanslısın. Bu son dolunay birazcık sana geri çekil dinlen mesajı vermiş olabilir. Gerçekten sende bir sağlık sorunu atlatıyor veya dinlenme zorunluluğu yaşıyor olabilirsin ya da ruhun başka bir yerde ebelerin başka bir yerde kendini bir türlü bulamıyor.

O 2 şeyi ruhu ve bedeni birleştiremiyor olabilirsin. Neden? Çünkü 12. evde yaşanan dolunaylar insanda bu tür hisleri çoğunlukla arttırıyor. Çok yakınsın. Günün doğumuna o gün doğuşuna ışığa çok yakınsın.

Şu anda kendini çok toparlanmış hissetmesen bile emin ol. Birkaç gün içerisinde kendini enerji anlamında da ışık anlamında da ışıltı anlamında da çok iyi hissedeceksin. Şu 15 gün sadece hayatından artık atman gereken kişileri, koşulları, işleri, düşünceleri, bağımlılıkları çok iyi listelere ve hepsini geride bırakmaya, niyet et.

Yeni yıla en çok arınarak girmesi gereken burçlardan birisi de sensin. Hatta başında geliyorsun diyebilirim. Gerçekten seni düşünmeyeni düşünmeme, seni sevmeyeni sevmeme zamanı şunu unutmamak gerekiyor ki bir şey sürekli çabalayarak zorlayarak iteleyerek oluyorsa o şeyin olmaması gerekiyordur zaten.

Olacak olan kendiliğinden olur ve kolayca akar senin zorunlu oluyorsa zorla güzelliğin olmayacağını hatırlamanı istiyorum. Dinlenmelisin, geri çekilmelisin, kendini dinlemelisin ve karar vermelisin avantajlı olduğu konular neler dersen, kariyer konusuna ve iş konusunda çok avantajlı yeni yıla harika kariyer planlarıyla kendini gösterecek, yükseltecek başarıya ulaştıracak.

Çok güzel iş planlarıyla terfilerle tayin ya da atamalarla girebilir. Yılın ilk 5 ayı kariyer konusunda iş konusunda maddi konularda en şanslı burçlardan birisi kesinlikle aslan burcu hatta şöyle öyle bir sistem kuruyor ki, kalıcı olarak gelir elde edebileceği maaş alabileceği veya belli düzenli bir iş koluna girebileceği bir sistem oluşturabilir.

Bu anlamda da çok şanslı diyebilirim. İkinci yasada aşktan yana kutlamalardan yana çoluk çocuktan yana hedeflerine, isteklerine ulaşmaktan yana çok şanslı olacak. Ve 29’u gecesiyle beraber bu aşk hayatındaki gerilimler üzerindeki huysuzluk ya da ümitsizlik tamamen kalkıyor.

Şu birkaç gün çocuğunuzla sevdiğinizle, eşinizle kavga etmemeye çalışın. Böyle kendinize kızmayın veya aynaya baktığınızda ne haldeyim dökülüyorum ya da kendinizi demoralize edecek şeyler söylemeyin.

Aynanın karşısına geçin ve kendinize güzel şeyler söyleyin. Çünkü çok değil bir kaç gün sonra bu düşünceniz değişmeye başlayacak ve kendinizi daha iyi görmeye, daha enerjik hissetmeye başlayacaksınız gibi görünüyor.

Hamilelik bebek haberleri aşk hayatında canlanma, tatiller keyifli muhabbetler hem işi hem tatili bir arada yapmak için yeni yılda destekleniyor olacaklar. Aslan burçlarının birazcık sevdiklerini kırmamaya ya da artık başkaları yüzünden kendini kırıyorsa kendini kırmamaya ihtiyacı var.

Yani sürekli başkalarını mutlu etmek için kendini üzüyorsan kendini erteliyorsan sağlığını erteliyorsan biraz da meydanı kendine bırakman gerekiyor. Aslanlar hep böyle bencil falan egoist de genel yorumlarda oysaki o kadar fedakâr insanlar ki o kadar sevdiklerine kalplerini adayan insanlar ki.

Bu aralar o kalpleri çok yorulmuş olabilir. Bu yüzden yeni yıla girerken aslan ve yükselen aslanlar kalbinizi dinlendirildi, kendinizi merkeze aldın artık gerçekten.

Ona turuncu, altın tonları kullan, papatya lavanta tüket altın mutlaka üstünde taşı senin zaten uğur'un altın.

Ya Mümin, Ya Müheymin esmaları.

1 Ocak – 7 Ocak BAŞAK BURCU

Akıl küpü başaklar, aktif zekanı öfkeyle ve kaygıyla dondurma. Şu anda böyle far görmüş tavşan gibi başak ne yapacağını bilemiyor olabilir sinirliyim, kızmak istiyorum ama yapmam gereken işler var.

Kızamam kızarsam iyi mi yapmış olurum kafalar çorba ailevi meselelerde özellikle aile yuva evlat, çoluk çocuk, anne, baba, yerleşim, emlak, bu gibi konularda kafanız aşırı derecede karışık olabilir.

Aile büyükleriyle ilişkilerinizi nasıl yöneteceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Ev emlak konularında da ilişkilerinizi nasıl yöneteceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Gerçekten gerilimli bir süreçten geçiyor olabilir.

Lütfen o keskin zekanızı sakinleşmek için kullanın ve acele karar verip aile büyüklerinizi aile ailenizle birlikte yuvananızı birlikte paylaştığınız ev arkadaşınızı eşinizi kırmamaya gayret edin.

Ev sahibi işte kiracı işleri, emlak işleri, alım, satım, kiralama gibi konularda da sert ve iniş çıkışlı durumlara açık olduğunuzu hatırlatmak istiyorum. Lütfen huzurunuzu bozacak kavga ve tartışmalardan kaçınmaya gayret edin.

Biraz bu aralar fazla sorumluluklardan bunalmış olabilir, başakmışlar şimdi. Ne olacak? Venüs yay burcuna geçecek ve şu anda yaşadığınız o öfke patlamaları aile içinde çözemediğiniz o problemler yerini daha keyifli, daha huzurlu bir düzene doğru bırakacak.

 Avantajınız özellikle yeni yıla girerken kendinizi yeniden yapılandırıp yeni kararlar verebilirsiniz. Yeni yıla gerçekten yeni kararlara girecek burçların başında başak burcu geliyor. Ay başak burcunda.

Daha duygusal olacak. Yeni yıla girerken çok yeni kararlarla girecek. Duygu ve düşüncelerini netleştirmeye çalışacak. Diyecek ki ben ne karar verdim, doğru mu? Karar verdim ve yeni yıla yeni bir bakış açısıyla giren burçların başına kesinlikle başak burcu geliyor.

Yılın ilk yarısı ilişkiler, iş, sağlık, çocuklar aşk konusunda ya da ev hayatınızı aile hayatınızı düzenleme konusunda çok şanslısınız.

Eğer bir ev arıyorsanız ve aradığınız gibi bir ev bulamadıysanız, yılın ilk 2 ayı bu konuda çok daha şanslı olacağınızı söyleyebilirim. Çocuklarınız hakkında varsa çok sorumluluk almanız gerekebilir.

Aşk hayatınızda çok sorumlu davranmanız gerekebilir. Özel hayatınızda böyle birazcık soğukluklar, uzaklaşmalar yaşanmaya başlamış olabilir. Bunları telafi etmek için sadece daha açık yürekli olmanızı tavsiye ediyorum.

Eğer üstünüze çok büyük bir baskı hissediyorsanız bunu partnerinizle paylaşın. Seni çok seviyorum ama şu şu  problemlerim ailevi problemlerim beni gerdi, kafam o kadar karışık ki sana olan sevgimi yeterince gösteremiyor olabilirim gibi açık yürekle konuşmalar yaparsanız çok daha iyi olur.

Ya da bu aralar başaklar partnerlerinin kendilerini sevmediğini, soğuk olduğunu, 10'a çıkart layık olmadığını veya ilişkilerinde bir soğukluk olduğunu hissedebilir, düşünebilirler. Biraz Ocak ayında bu duygulara kapılabilirsiniz.

Şimdiden uyarmak istiyorum. Bence bu duygulara hiç kapılmayın. Siz gerçekten partnerini çok iyi destekleyen mükemmel birer partnerinizi başaklar çoğunlukla böyledir, destekleyicidir.

Dolayısıyla hatayı kendinizde bulmadan önce birazcık açık yürekli konuşmalar yapmaya ve gerçekten yorulduğunuzu kabul etmeye ihtiyacınıza başaklar sizi de insansınız canım yorulabilirsiniz.

Gerçekten başak bazen unutul bunu yani evet sende yorulabilirsin, yorulmuş olabilirsin, bunalmış olabilirsin, kızgın olabilirsin bunları açık bir dille kavga etmeden ifade edebilirsin.

Bu arada ailenizle. Atıyorum, evlendin, ayrıldın, eski eşinle çocuğunla veya ailenle annenle, babanla veya eşinin ailesiyle, annesine, babasıyla ilişkin arasında sıkışıp kalmadığından emin olman lazım.

Yani dengeleri koruyacağım diye arada yorgun düşmüş olabilirsin. Sevgili başak dolayısıyla lütfen sakinle. Bu tür ailevi sorunlar sebebiyle ilişkini heba etmemeye çalış fedakâr yönünü konuşturuyorsun ama bu fedakârlığa bu ara biraz da kendini göstermen gerekiyor.

Açık yüreklilikle konuşman gerekiyor. Tavsiyem fevri olma, özellikle yönetici figürler ve aileye karşı sakın fevri olma kendini yeniden yapılandırıp hayallerini hayata geçirme konusunda muhteşem şanslısın, değerleniyorsun, katlanarak artacak değerin.

Yeni yılda da yeşil, mavi, beyaz renkleri ağırlık vermeni istiyorum. Melisa lavanta kullanmanı istiyorum.

Ya Malikel Melik, Ya Rahman bu senin hem ev emlak, aile içi düzen huzur. Korunma gibi konularda ihtiyaçlarını giderecektir hem de mali konularda da sana iyi gelecektir.

1 Ocak – 7 Ocak TERAZİ BURCU

Yakın çevrende bir karmaşa zihninde bir karmaşa, fikirlerinde, düşüncelerinde ve söylemlerinde bir savaş içerisinde olabilirsin. Kendini doğru ifade ettiğinden emin olamayabilirsin insan.

Konuşurken veya onlara bir şey ifade ederken sabrın kalmamış olabilir. Bir şeyler havada kalıyor olabilir. Böyle sanki sen de bir şeyler söylüyorsun ama sonuca ulaşamıyor gibi hissediyor olabilirsin.

 Eğer öğrenciysen bu aralar sınav başarısı konusunda daha dikkatli olman lazım. Hocalarına kendini daha iyi ifade et, derslerine daha dikkatli çalış dikkat dağınıklığı, problemleri yaşıyor olabilirsin.

Uyku ve dalgınlık sorunları yaşıyor olabilirsin. Eğer hukuki bir sürecin varsa çok istediğin gibi gitmiyor olabilir ama 29 Aralık’la beraber. Hem iletişim konusunda hem hukuki konularda hem eğitim konusunda hem de bu kafandaki karmaşa konusunda rahatlamaya başlıyorsun.

O savaş dolu söylemler, savaş dolu konuşmalar sürekli savaşarak yola gitmek, mecbur olarak yola gitmek, hasta da olsan yollara düşmek, hasta da olsan sınavlara gitmek gibi durumlar, telaşlar yerini daha rahat, daha sakin, daha başarılı dolu bir döneme bırakabilir.

Düşüncelerini de daha açık fikirli, daha sakin kendini ifade etmeye başlayabilirsin. Nihayet kafanı hiç güzelleşmeye başlayabilir. 29 Aralık’la beraber yeni yıla sen de bir takım muhakemelerle ve kaygılarla girebilirsin.

Sorumluluklarımın üstesinden nasıl geleceğim? Bu yıl acaba nasıl devam edeceğim veya bu sağlık sorunun varsa bir problemin varsa bununla nasıl ilerleyeceğim? Kendimi daha sağlıklı, daha iyi hale nasıl getirebilirim ben bu kadar ya şu anda terazinin yaşadığı hissini biliyor musun?

Sanki böyle bir başkasının hayatının içine böyle yanlışlıkla düşmüş de bir türlü kendi hayatına gidemiyormuş gibi ya da hayal ettiği şeyler olmuyormuş, ne ummuş ne bulmuş gibi olabilir fakat maddi konularda yılın en şanslı burcu kesinlikle terazi.

Önce maddiyatla alakalı bir şans açılması, sonra iş hayatıyla ilgili beraber arkasına takip eden bir şans açıklığı ev sahibi olma, yuva sahibi olma, yuva kurma şansı, nihayet kendini ayaklarını sağlam bir yere basıp burası da benimdir deyip bir yere bayrağını dikiyorsun.

 Ya ilişkiye ya eve ya aşka bir yere artı bayrağını dikiyorsun ve gerçekten nerede, nasıl yaşamak istediğine çok daha net karar verebilirsin. Kendine yeni bir kale oluşturacak terazi, bu yeni bir yaşam alanı oluşturacak bunu ya gerçekten onu hak eden, onu seven insanla beraber yapacak ya da yeni bir yol açacak kendisine gibi görünüyor.

Bu aralar kendi ailenle de eşinin ailesiyle de birazcık çatışmalı durumların olabilir. Gerçekten üstüne fazla gelindiğini ve cananın fazla yakıldığını hissediyor olabilirsin. Sevgili terazi

Dezavantajın trafikte ya da günlük hayatta kavgalara çok açık olabilirsin. Ne olursun dikkat et ve veya yol yorgunu çok olabilir, çok koşturuyor olabilir. Konuşmalarında, düşüncelerinde çok kontrollü ol. Fevri olma, sivri dilli olmamaya çalış ki normalde olmaz.

Çok burnun dikine gidilmediği sürece dayanamayabilirsin ve gerçekten ağzından çıkanı kulağın duymayabilir. Haksızlıklar karşısında susamayabilirsin veya sana verilen sözlerin tutulmamasından dolayı çok öfkelenebilirsin.

Ama yeni yılla beraber hatta 29 Aralık’la beraber hem aşk hayatında hem maddi olarak hem de genel olarak hayallerimle beklentilerine ilgili desteklenmeye başlayacaksın. Kardeşlerin ya da akrabalarınla aşırı bir problemin varsa o da yeni yılla beraber yerini barışa ve huzura bırakmaya başlayacak. Dediğim gibi maddi konularda ve iş konularında da son derece şanslısın.

Gül, vanilya, pembe, fuşya renkler bak. Bunları lütfen hayatında arttır.

Ya Basir, Ya Semih. Bu ikisi bir arada hem düşüncelerin hem konuşmaların hem hayallerin ve dileklerinle ilgili çok olumlu düşünerek bu ikisini zikret ve kontrollü olmaya niyete doğru duymaya, doğru anlamaya ve doğru aktarmaya, niyet et.

1 Ocak – 7 Ocak AKREP BURCU

Akrepler yemin ediyorum zafer naralarıyla geliyorsunuz. Ruhun inşallah doğru okumuşumdur. Allah’ım sen beni affet marşımız yüce rabbim, ruhun yükselişte ya ama akrebin yerine ben coştum şu an yeter artık deyip böyle üzerinden o ölü toprağını serpip Allah Allah Allah diye zafere doğru gidiyorsun.

Akrep kimse seni durduramaz. En zor günler geride kalıyor. Yılın en şanslı burçlarından biri olarak 2024’e girmenin hazzını yaşayacaksın. Her bakımda şimdi ruhun yükselişte kalbin çok güçlü çarpıyor seni. Kimse zaferden döndüremez.

Zafer akrebe doğru koşarak geliyor onu söyleyeyim gerçekten hani ya bu deveyi gülerim ya bu diyardan giderim ya da ikisini de birden alırım deveyi de gütmem diyardan da gitmem diyen akrepler inadım inat diyen akreplerin istediklerini alacakları bir süreç.

Çünkü gerçekten bakın Eylül, ekim, Kasım, aralık akrepleri, pert etti pert yorgunluk, stres, savaş, mücadele kopuşlar, laf anlatamamak neler yaşadılar şimdi ne oluyor biliyor musunuz? Artık önce maddi konularda bir düzenleme yaşamaya başlıyor. Verdiği emeklerin karşılığını almaya başlıyor.

Sürekli harcadı, cepten yedi yatırım yaptı, uğraştı didindi şimdi artık 29 Aralık’la beraber bunların karşılığını almaya başlayacaksın. Sadece şu birkaç gün hafta sonunda dahil aşırı harcamalar yapmamaya, hırsızlıklara, dolandırıcılıklara, para kayıplarına biraz dikkat etsinler.

Ondan sonra mali anlamda her ne problem yaşıyorsa hepsini yavaş yavaş düzelmeye başladığını görecek. Bunun dışında evlilik yuva kurmak, iletişim kendini yükseltmek, eğitimlere başlamak, yeni yerler görmek yani hangi birini sayayım?

Yeni yılda tüm bu konularda aşırı şanslılar, yeni yılın bekar akrebin kalmayacağını düşünüyorum. Ben 2024’ün Mayıs’ına kadar evlilik ve nişanlanmak, aşkı bulmak konusunda son derece şanslısınız.

Özellikle ocak ayıyla beraber çok. Bineceğiniz güzel gelişmeler olabilir, güzel teklifler alabilirsiniz. Nişanlar, kutlamalar, aşık olmak, yeni bir ilişkiye başlamak söz konusu olabilir. Bir ortak işe adım atabilirsiniz.

Yıllardır beklediğiniz o kariyer ve iş fırsatı size gelebilir. Ocak ayı sizi müthiş destekliyor. Yani önümüzdeki haftayla beraber Retro’da yavaş yavaş bittikçe yakın çevre iletişiminden yana destekleniyorsunuz.

Kardeşlerinizle, sevdiklerinizle güçlü bağlar kurmak için destekliyorsunuz. Aşık olmak için destekleniyorsunuz. Çocuk sahibi olmak için destekleniyorsunuz. Evlenmek için destekliyorsunuz.

Güneş, şüpheli etkileşimiyle beraber mesela çok küstünüz darıldınız, kalbiniz kırıldı, birileri bir araya gelip sizi barıştırabilir işte. Ya da çok sevdiğiniz birine kavuşabilirsiniz, tekrar geri dönüşler yaşayabilirsiniz, inanılmaz şanslısınız.

Bak gerçekten bütün kalbimle söylüyorum, tek dezavantajları şu aralar biraz maddi konular, cepten yemek çok harcadınız, onların yerine koymanız lazım, çok çalışmanız lazım filan ama şansınız muazzam yüksek o kötü günler gerçekten geride kaldı.

2021’in Kasımıyla beraber bir böyle aşağı düşme gerçekten özgüven kaybı yaşamıştınız. Ama artık o kötü günler geride kalıyor. 2024’e bomba gibi giriyorsunuz. Bütün kalbimle söylüyorum, bunu maddi konularda da her şey düzelecek.

Cepten yediğiniz, harcadığınız şeylerin yerine koymaya başlayacaksınız. Harika bir seyahat planınız olabilir. Hukuki bir konudan güzel bir sonuç alabilirsiniz. Normalde size asla dinlemeyen kızdıran biri sizi dinlemeye başlayabilir veya sözünüze gelebilir veya verdiği sözü tutma yoluna gidebilir, bir uzlaşmayla karşılayabilirsiniz yeni yılda

Ya Rezzak, Ya Fettah bunları lütfen zikredin. Bu arada lavanta Yasemin, Hindistan cevizi aromalarını bol bol tüketin. Akrepler size de böyle zümrüt yeşili. Çok tavsiye ederim.

 Normalde sizin rengini siyahlar bordolar filan ama gerçekten o zümrüt yeşili. Özellikle son dönem doğan akrepseniz Kasım’ın onundan sonra 15’inden sonra hatta doğan bir akrepseniz. Bunları bu aralar çok tavsiye ederim.

1 Ocak – 7 Ocak YAY BURCU

 Allah’ım ne çeti bu Mars’tan bu Merkür Retro’sundan gerçekten yoruldu yaylalarda. Çünkü hem Mars onların burcudan geçtiği bir kötücül olarak kendileri hem de Merkür Retro’suna tekrar geri döndü.

Yay burcuna Marsla birleşti filan dağınık düşünceler içerisinde olabilir yaylar. Yaylardan beklemediğimiz bir karamsarlık veya öfke nöbeti geçiriyor olabilirler. Çok yorulmuş ve bunalmış olabilirler.

Çok fazla fikir kalabalığı, konuşma, düşünce veya farklı çatışmaların fikir, çatışmaların ortasında kendilerini bulmuş olabilirler. Kendilerini doğru ifade etme ihtiyaçları olan günlerden geçiyorlar.

Sevgili yaylar gerek kendinizle alakalı gerek özel hayatınızla alakalı savaş içerisindeyseniz 29 Aralık birisiyle beraber Venüs burcunuza teşrif edecek. Yani şöyle savaş gezegeni yavaş yavaş ortamı terk ederken. Barış gezegeni ortama adım atıyor. Savaş gezegeni gitmeden hemen o gelmiş oluyor.

Bu da sizin için çok büyük bir avantaj. Öncelikle dış görünüşünüz tipiniz, duruşunuzla alakalı size bir güzellik getirebilir. Yaylar Mars bir burçtan geçerken o burca bir savaş etkisi getirdiği gibi o savaşın getirdiği o kızıldığı da getiriyor.

Kavga, mücadele, savaş, kızıl renkler, kırmızılar, tutkulu aşk, işte değişim arzusu, spor yapma, harekete geçme arzusu ayrıca bol bol da kavga getiriyor. Dolayısıyla yaylar bu etkiyi yavaş yavaş geride bırakıp bu etkiyi yumuşatarak kendinize yöneleceksiniz.

Çok serttiniz, çok kırıldınız. Belki çok kavga ettiniz, ayrılıklar yaşadınız hepsi yeni yılın ilk 6 günüyle beraber düzelmeye başlayacak.

Ayrıldın, üzülüyorsan ya da yanlış bir imaj değişikliği yaptın ya da kendini de istemediğin bir imaj, yarattığın insanların önünde hatalı bir duruma düştün, kavga ettin, yanlış konuştun hepsini telafi edebileceksin ve hepsiyle alakalı bir toparlanma yaşayabileceksin.

Kendiyle ve dış görünüşüyle alakalı yenilenecek kuşlardan birisi de yay burcu. Yeni yılda imaj, kıyafet, dış görünüş hepsini yenileyebilir. Kendine yeni bir meslekte seçebilir, işte seçebilir. 2 işi aynı anda yapmaya başlayabilir.

Yeni yılla beraber ve eğer 2 kişi arasında kaldıysanız en sevmediğim durumlar ama olabilir insanlık hali. Mesela işte eskiyi bırakıp yeniye gidemiyorsanız veya işte ilişkinizden mutlu değilsiniz.

Ama kalbini kırmamak için söyleyemiyorsanız, yeni yılın ilk günleriyle beraber gerçekten bir ilişki hakkında seçim yapıp artık sevdiğiniz ve sizi mutlu edenle doğru yola girmeye başlayabilirsiniz, iyi yola girmeye başlayabilirsiniz.

Sevgili yaylar şu 3 gün, lütfen kendinizi doğru ifade edin, kavgalardan ve tartışmalardan kendinizi arındırmaya çalışın. Zihninizin karışıklığını ifade edin Bu aralar doğru ifadeye çok ihtiyaç var.

Hepimiz için şu anda güzel konuşamıyorum. Çok sinirliyim lütfen beni bağışla yeni yıldan sonra konuşalım deyin. Çok kalbinizi kıran meseleleri konuşamayacak durumdaysanız kendinizi zorlamayın.

Kazalara, yanıklara karşı da birazcık bu aralar dikkat edin iş ve para konularında ocak ayında çok şanslısınız. Karar verme konusunda nihayet doğru kararı verme konusunda çok şanslısınız ama miras, iş, kariyer, para, terfi, atama gibi konularda da çok şanslısınız.

Sadece şu anda öfke nöbeti geçirenlerin başında siz geliyor olabilirsiniz, hiç beklenmeyecek şekilde. Mars sizi epeyce bir yordu.

Bu aralar bir kendini aşma, bir alevlenme bu ne yapar mesela ateşte hastalık da yapabilir, dikkat etmek gerekiyor. Vücudunuzda hayatımızda hem tutkuyu hem ateşi hem de kendini gösterme arzusunu aynı anda parlatan egoyu aynı anda parlatan durun bakayım, çekilin sahneye ben geleceğim duygusunu aynı anda parlatan bir durum var.

Biraz böyle dizginleyerek canım lütfen sakin sakin kendinize hakim olarak yeni yıla girin ve lütfen bir şey kaçırıyormuş hissiyle değil artık doğru seçimi yap yapacağım ve doğru ilerleyeceğim hissiyle girmeye çalışın.

Ya Basir, Ya Vekil esmaları.

1 Ocak – 7 Ocak OĞLAK BURCU

Plüton 29 derece oğlak burcunda artık o zehri atmaya böyle en son şifaya en yakın olduğun zamanda art arda bir sürü seni yoracak açılar altındaydın.

Gerçekten yanında bulunduğun insanların seni sevdiğini söyleyen insanların gerçekten samimiyetini sorguladığın duyduklarına inanamadığın belki zihin karmaşası yaşadığın ne yöne gitmek istediğini bilemediğin karar, veremediğin bir süreçten geçiyor olabilirsin.

Özellikle oğlakların iş dünyaları şu an çok karmaşık olabilir. Sevdikleri için kaygılanıyor olabilirler. Gerekli gereksiz, duygusal yoğunluk içinde olabilirler. Partnerleriyle alakalı bir sıkıntıları olabilir.

Partnerleriyle ilgili bir şey öğrenmiş, söyleyemiyor olabilirler ya da kendileriyle alakalı duyulmasından korktukları bir şeyden endişe ediyor olabilirler. İş dünyanızı böyle kemiren kıpır kıpır bir şeyler olabilir.

Duyduklarınız dedikodular veya bir takım havada uçuşan laflar fikirler sizi yormuş olabilir. Sevgili oğlaklar ama yavaş yavaş bu zamanları geride bırakırken gerçek yol arkadaşlarınız, dostlarınız sizi olmadığınız yerlerde de koruyanlar kimler bunları öğreneceksiniz.

Mesela sizin olmadığınız yerde de sanki siz varmışsınız gibi sizi müdafaa eden insanlara da şahitlik edeceksiniz. Ya da işte birileri sizin kuyunuzu kazmaya çalışırken onun önüne durup siper olup kendisini sizin için feda eden insanları da fark edeceksiniz.

Yani iyiyle kötünün adeta böyle beyaz da siyah gibi gerçekten birbirinden ayrıldığı bir yeni yıla doğru giriyor olabilirsiniz. Lütfen sağlığınıza dikkat edin. Ruhsal ve bedensel olarak sağlığınıza dikkat edin.

Düşüncelerinizin karmaşası ve girdabında kendinizi heba etmeyin. Sevgili oğlaklar avantajlarınız bir kere güneş şüpheli etkileşimi en çok sizi etkiliyor.

Boğalardan sonra aşk konusunda, imaj değişikliği konusunda kendinizi sahnenin ortasında bulmak konusunda başarılarınızla insanlara kendinizi göstermek sergilemek konusunda, uzun zamandır istediğiniz, hayal ettiğiniz şeylere kavuşmak konusunda çok şanslı olacaksınız.

Yılın ilk 5 ayı gerçek aşkı bulmak size şans getiren, bereket getiren, bolluk getiren o sevgiyi bulmak açısından çok şanslı olacaksınız. Belki bazılarınız anne ya da baba olacak. Bereketli ayağının bereketiyle dünyaya gelen bir evlat sahibi olacaksınız.

Gerçekten şansınızın çok açık olduğu şans gezegeni şans evinizden geçiyor ve sizin de egonuzun büyümesine ve ideallerinizi hayata geçirme şansı elde etmenize sebebiyet veriyor olacak.

Sevgili oğlaklar biraz sağlığına psikolojine dikkat ediyorsun. Genel şansın müthiş yüksek sana tavsiyen, dinlen, geri çekil dedikoduları duy ama hemen harekete geçmeye çalışma. Bol sıvı sağlıklı bir şekilde tüketmeye çalış.

Gül lavanta, kekik koklamaya ve tüketmeye çalış. Ya Ya Selam, Ya Mümin isimleri bu aralar sana çok iyi gelecektir. Bu arada üstü örtülmüş gerçeklerin ortaya çıkıp artık şifalanarak yeni yıla girmenin sağlayacak olaylarda yaşayabilirsin. Aşktan yanında çok şanslısınız.

1 Ocak – 7 Ocak KOVA BURCU

Gerçekten çok mutsuzsunuz diyelim ki ya da konuşma ihtiyacındasınız, konuşacak birini bulamıyorsunuz, sesinizi kaydedin, bir saat konuşun, öyle bir gelişine ne istiyorsanız neye kızıyorsanız kendinizle konuşun ve dinleyin, kendinizle yeniden tanışmış gibi olacaksınız.

Öyle bir zamanları ki şu anda onların da böyle bir parça gerçeklerle yüzleştiği, dostu düşmanı, tanıdığı sağlığın değerini anladığı, gerçek dostluğun kıymetini anladığı yanlış insanlara ne kadar da kendini sömürttüğünü fark ettiği bir dönem hem de kendini yeniden yapılandırma zamanı.

Plüton yavaş yavaş kova burcuna yaklaşıyor. Kovaların artık çok daha kararlı, daha acımasız. Önce ben diyen ve gerçekten artık daha büyük amaçlar uğruna hareket ediyor halde bulabilirsiniz.

Yıllardır elinizin altında her dediğinizde koşan bir kovanız varsa artık onu orada bulamayabilirsiniz. Çünkü o artık kendisinin en yüksek amacına en yüksek idealine doğru yönleniyor olacak.

Hayatları çok değişecek, bakış açıları çok değişecek, fikirleri çok değişecek. Şu anda iş Ve sağlık yaşamlarına öncelik vermeleri gereken bir dönemdeler. Yeni yılda özellikle ayın yirmisine kadar ocağın yirmisine kadar.

 İş ve sağlık yaşamları kovalar için çok daha önemli olacak. Çok yoğun bir tempoyla çok büyük planlarla belki dinlenemeden yeni yıla giriyor olabilirler ama ocağın sonuyla beraber de öyle kararlarla sahnede olacaklar ki hepimiz onlardan bahsetmeye başlayacağız.

Kendilerini çok daha güçlü ve cesur bir şekilde ortaya koymaya başlayacaklar. Şu aralar arkadaşlık ilişkilerinde çok büyük kavga ve tartışmalar olabilir.Bazı arkadaşlarla yollarını ayırmaları gerekebilir. Bu birkaç gün kavgadan tartışmadan, kırıcı konuşmalardan uzak durmanızda yarar var.

29 Aralık’la beraber ses sevdiklerinizle beraber kendinizi çok mutlu, uğurlu ve kutlu bir şekilde hissedebilirsiniz. Gerçekten kutlamalar içerisinde olabilirsiniz.

Gerçekten sevdiğiniz ve değerinizi bilen dostlarla değerlendiğinizi fark edebilirsiniz ve yeni yılda bir hayaliniz, idealiniz çok istediğiniz bir ilişki aşk ya da bir başarı için büyük adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

Şans sizi takip ediyor olacak. Yeni yılda da en son. Şanslı olduğunuz konular, başarı parlayış. Yıllardır uğraştığınız şeylerin ödülünü almak ve aşk konuları olabilecek sevgili kovalar.

Ama her ne yaşıyorsanız şu anda neyin karmaşasını veya seçimini yaşıyorsanız, bazen insan kendi hayalleriyle, idealleriyle, kendisiyle sevdikleri arasında maalesef bir seçim yapmak zorunda kalabiliyor.

Çünkü sevdiklerimiz her zaman bizden onları seçmemizi beklerken bazen kendimizi seçmemiz gerekiyor işte. Kovalar şu an öyle bir yol ayrımında olabilirler, kendinizi seçebilirsiniz. Gönül rahatlığıyla başarı sizi takip ediyor.

Kendinizi merkeze koyuyorsunuz, devamlı kendi merkezindeyim diye tekrar edin. Yeşil ve mavinin her tonunu kullanın.

Ya Kadim, Ya Daim, Ya Selam. Bu her şeyin sağlamlaşması ve esenliğe kavuşması için size yardımcı olacaktır.

1 Ocak – 7 Ocak BALIK BURCU

Sana gelen tüm acıların kaynağına in seni çağıran güçlü sese kulak ver. Bu aralar balıkların sezgileri çok güçlü. Beşinci evlerinde bir yengeç dolunayı yaşadılar. Gökyüzünde böyle büyük bir su etkileşimi oluşuyor bugün itibariyle.

Hele ki bugün balıklar sezgileriniz o kadar güçlü ki kendinizi normalden daha hassas, daha duygusal, daha kırılgan hissediyor olabilirsiniz ama sevilmeye de o kadar ihtiyacınız var ki ilgiye de o kadar ihtiyacınız var ki, bir şeylerin bu ara ayrımını yapmak doğru da olsa o doğru yoldan gitmek istemeyebilirsiniz.

Mesela fark etmiştir, aldatıldığını fark etmiş olabilir. Patron tarafından kandırıldığını, arkadaş tarafından kandırıldığını fark etmiş olabilir. Fakat şu anda gerçeklerle yüzleşmeye değil, gerçekten sevgi ve ilgiye ihtiyacı olabilir.

Kendinizi çok zorlamamanızı tavsiye ediyorum. Bu aralar aile büyükleriniz, anneniz, babanız, aile büyükleriniz ya da, eşinizin ailesiyle alakalı konularda bir takım sorunlar yaşamaya müsait olabilirsiniz.

Aile büyükleri tarafından doğru algılanmıyor veya onlarla anlaşmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Patronlarınızla da ilgili hani beklediğiniz o terfi hak ettiğiniz o şey gelmiyor olabilir.

Biraz oyalandığınızı, farkettiğiniz durumlarla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz ama hiç üzülmeyin. Şu birkaç günü atlatırsanız Venüs yay burcuna geçecek ve yeni yıla kariyer başarısı, sosyal çevre desteği, arkadaş desteği, yakın çevre desteği konusunda en şanslı gelecek burçlardan birisi de siz olacaksınız.

Ocak ayıyla beraber tayin atamağı yükseliş, başarı elde etme konusunda çok şanslı olacaksınız. Şu son 2 aydır ailede ve işte verdiğiniz o mücadeleler aile büyüklerinizden kaynaklı ya da patronlarınızdan kaynaklı verdiğiniz o mücadeleler yerini zafere doğru bırakıyor.

Dediğim gibi tayin atama bir yükseliş iş kurma planı içerisindeyseniz bununla da alakalı başarılı olabilirsiniz. Bugüne kadar son 2 aydır özellikle kendinizi agresif ya da yorgun gösterdiyseniz etrafa şimdi artık kendinizi daha parlak, daha başarılı gösterme zamanında da olacaksınız gibi görünüyor.

Yengeç burada ki dolunay önümüzdeki 15 günlük süreçte aşkta çok büyük başarılar, duygusal romantik yaklaşımlar, nişanlar, kutlamalar getirebilir. Bebek haberleri getirebilir, hediyeler getirebilir.

Duygusal olarak kendinizi ilgiye ihtiyaç hissediyorsunuz ya hani ihtiyaç halinde tam da o aradığınız ilgiyi yanı başınıza sevdiklerinizden bulabilirsiniz.

Yaş grubuna göre torun sevgisi, evlat sevgisi, evladının mürvetini görmek, aşık olmak, nişanlanmak, hediyeler almak, geri dönüşler yaşamak, yüzleşme yapamadığınız ya da içtiğinizde uhde kalan ilişkilerle alakalı tekrar konuları masaya yatırmak konusunda da son derece şanslı olacaksınız.

Yeni yılda arkadaş ve yakın çevre desteği konusunda çok başarılı görünüyorsunuz. Aynı zamanda ticari girişimlerinizle ilgili de gerçekten şansınız yaver gidebilir sevgili balıklar.

Sakinleş ve sadece en sevdiklerine sarıl, yani seni en iyi anlayan yanında maske takmak zorunda olmadığı, rahat ettiğin insanlara sarıl sevdiğin işlerle meşgul ol ve hobilerine zaman ayır bu ara sanat sana çok iyi gelebilir.

Manevi şeyleri çok sever balıklar ama bir o kadar da sanatı da çok severler. Şiir, müzik, resim, hobiler bunlarla uğraşman gereken özellikle şu 15 gün bir zaman dilimi olabilir. Gerçekten sahnede bir ödül alma, bir başarı veya bir kutlama yapma modunda da olabilirsin.

Yeni yılda gümüş, altın, yeşil, mor, kırmızı, baksana çok renk verdim. Bunların hepsini bir yerlerde masada bile olsa bulundur ve bu renklerin enerjisine bürünmeye çalış. Gül, Yasemin lavanta vanilya aromaları kullan.

Ya Mukaddim, Ya Melik. Bu da senin öne geçmen kariyer başarısı elde etmen ve kendi o iş hayatında üstünlüğünü kurman anlamında destekçin olacaktır.

Kaynak:  Nur Viral ile Hayatta Her Şey Var Programındaki Mine Ölmez'in konuşmaları haberleştirilmiştir.

01 Oca 2024 - 10:00 - Astroloji

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Olay editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Olay değil haberi geçen ajanstır.