Astrolog Mine Ölmez haftalık burç yorumları ( 22 Ocak – 28 Ocak 2024 ): Bu yıl en çok aşkta iyi olacak burç! Maddi konuda o burçlar dikkat..

Mine Ölmez’den Astrolojiye Dair Ölmez Tavsiyeler! 22 Ocak – 28 Ocak 2024 Haftasında Burçları Neler Bekliyor! Zikirli burç yorumları..

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İŞTE ASTROLOG MİNE ÖLMEZ HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

22 Ocak – 28 Ocak 2024 KOÇ BURCU

Varlığı bir şey kazandırmayan insanların yokluğu hiçbir şey kaybettirmez. Koçlar korkmayın, cesur olun. Şimdi hayatınızda kendinizle ilgili sosyal çevrenizle ilgili çok büyük bir yenilenme dönemine giriyorsunuz.

Bu süreçte aslında bu yıl sizin dikkat etmeniz gereken konular kariyerinizle alakalı. Cesaret etmekten kaçınmamak hayatınızda büyük sıçramalar ve büyük atılımlar yapacağınız bir yıldasınız.

Şu anda Güneş yıldan özellikle bahsetmemin sebebi Güneş Plüton kavuşumunun etkisini ve Plüton’un burç değiştirmesinin etkisini tüm yıl hissedecekler ara ara. Dolayısıyla bu etkisiz de kariyer hayatınızda toplumdaki imajınızda çok büyük değişimlere sebebiyet verebilir.

Mesela birçok koç işini kaybettiyse tekrar işe başlayabilir. Bazıları artık bu iş beni mutlu etmiyor dedikleri bir işte çalışıyorlarsa işi bırakıp bambaşka bir yola doğru gidebilirler.

Kendinizi markalaştırma ve bir yola koyma serüveni içerisindesiniz yani bugüne kadar bir sürü şey çabalamış, emek vermiş olabilirsiniz. Bir iş kolunda uğraşmış olabilirsiniz. Şimdi gerçekten ne olmak ve kim olmak istediğinizi bulma ve o iş alanında devam etme zamanı olacak.

Koç burçları için bir kere bu yıl gerçekten büyük oranda çok şanslısınız. Çünkü Kuzey Ay düğüm size bir pusula gibi gitmeniz gereken yolu adeta tarif edecek. Ben özellikle bir burçla tutulma olduğu zamanlarda o burçların mensuplarının korkmamalarını tavsiye ediyorum.

Çünkü kaderlerine doğru gönderiliyorlar. Ayağınıza dolanan insanlar gidiyor. Size hizmet etmeyen veya sizin parlayamayacağınız en iyi versiyonunuz olamayacağınız bir işte çalışıyorsanız, o işten ayrılıyorsunuz.

Belki üzülüyorsunuz diyorsunuz ki ya işte evliliğim bitti. Eşimden ayrıldım veya işte ben bu işte çok emek vermiştim diyorsunuz ama çok daha iyi bir yapılanma sürecine giriyorsunuz ve idealleriniz hayalleriniz değişmeye başlayabilir.

Şubat ayında ben artık başka bir yol çizeceğim kafasına gelmiş olabilirsiniz. Bu haftayla beraber bunun tohumları ekilecek. Ben artık başka bir yola giriyorum. Kimisi dostlarıyla bir iş yapacak. Belki kimisi bambaşka bir derneğe bir gruba dahil olacak. Onlarla beraber insanlığın hayrına bir şeyler yapacak.

Yani bol bol hayır işlerinde görebiliriz koç kişilerini zaten çok hayırsever, iyi kalplerdir, temiz kalplerdir, daha çok böyle kendilerine hayır ve iyiliğe adadıkları bir süreç başlayacak ama bu süreçte yanlış arkadaşlarımda artık görmek istemeyecekler.

Yanlıştan kastımız ne? Gereksiz bencil olan dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneden bu tip insanları görmek istemeyecekler. Çünkü koçlar çok hırpalandılar ve artık empati yetenekleri çok daha fazla gelişti.

Başka insanların acısıyla dertlenebildikleri için artık kimseyi böyle bencil görmek istemeyecekler ve sosyal çevrelerinde duyarlılığı hassas herkesi düşünen insanlar görmek isteyecekler.

Birçok koç kişisi annesiyle aile büyükleriyle alakalı önemli gelişmeler yaşayabilir. Eşlerin ailesiyle alakalı sorumluluklar alabilir, onlarla ilgilenmesi gerekebilir ama bu yoğunluğun arasında birçok koç da kendi markasını kurma yoluna girebilir.

Bazı burçlar var ki kendi markalarını kuracaklar ya da kendilerini ben artık şu kişiyim şeklinde topluma lanse edecekler. Bunlardan bir tanesi de koç ve çocuk sahibi olabilirler. Önümüzdeki günlerde evlilikler yapabilirler.

Bu açıdan onları hatta çok güçlü insanlarla evlilik yapabilirler böyle. Alanında ünlü başarılı evlilik yapabilirler, karar verebilirler. Eğer bir aşk acısı çekiyorlarsa şu anda biraz da bunda sosyal çevrelerinin etkisi varsa işte bu onlara yeni kararlar verdirecek.

Belki aileniz aşkınızın önüne geçtiği belki arkadaşlarınız aşkınızın önüne geçtiği ya da hatalar yaptınız. Yanlış insanlara güvendiniz işte şimdi eğriyi doğruyu iyice bir ayıklayacaklar ve gerçekten maddi konularda da kariyer konularında da bir yeniden yapılanma büyüme sürecine gireceklerini söyleyebilirim.

Avantajlarına bakalım. Seni bunaltan durumlardan nihayet sıyrılıp yeni bir sayfa açıyorsun, bir yandan da güçlü dostluk bağları kuruyorsun. Sadece dostluk değil aşkta da öyle bağlar kuruyorsun, bir karar verme aşamasındasın.

Bu insanla ömürlük olur muyum? Bu insanla yollarımı ayırır mıyım? Bir karar verme krizi yaşıyor olabilir, işle de alakalı böyle. Bu iş bana ömürlü hitap ediyor mu yoksa yollarımı ayırır mıyım gibi bu arada patronlarıyla alakalı veya çalıştıkları kurumla alakalı da çok büyük dönüşümler olabilir.

Koçların bunu da söyleyeyim, dezavantajları, resmi makamlar, resmi işler ve patron figürlerle. Çok fazla böyle iddiacı olmamaya ve yıkıcı olmamaya çalış şans seni takip ediyor, sen de onunla kol kola gez insanları fark et ve fırsatları yakala.

Ya Veli, Ya Baki dost olan ve sonsuz olan.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 BOĞA BURCU

Sana her şey karışmış gibi geliyor olabilir. Eşin bir yerde sevgilin bir yerde ya da çocuğun.
Yerde eşyaların bir yerde her şey karışık olabilir. Her şey karışık olduğu zaman hayatın sana bir mesajı var.

Belki de bazı şeyleri artık ayıklama zamanın gelmiştir ve kendi üzerine çok fazla gitmemeye çalış. Sürekli kendinin en iyi versiyonu olmak için kendini ezikliyor olabilirsin. Hakikaten öyle kendini çok eleştiriyor olabilirsin, daha iyi olmalıydım, daha iyisini yapmalıydım.

Şurada şunu giymeliydim, burada bunu takmalıydım, neden böyle yaptım? Keşke öyle demeseydim bu ara boğa burcu. Sözlerini çok tartıyor ya da tartmak zorunda hissediyor olabilir.

Mesela yıkıcı konuşmalar yapıp sonra keşke öyle demeseydim diye olabilir. Özellikle bu hafta neye dikkat edecek? Yıkıcı konuşmalar yapmamaya. Ama boğalar kolay kolay, yıkıcı konuşma yapmaz. Ne zaman yapar?

Birisi onları böyle kışkırtmalı işte öyle bir şeyler yaşayabilirsin. Damarına bastı. Birileri sizi kışkırtabilir ve gerçekten bu ara sizin de vizyonunuzu bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacak şeyler duyabilirsiniz.

Bazı insanlar size fikirleri ve düşünceleriyle bir dönüşüm yaşatabilirler. Mesela örnek veriyorum, hani bir lafla ödeştirir diyoruz ya biri size bir lafla bir ödeşme yaşatabilir ve tamamen yolunuzu değiştirmenize sebebiyet verebilir.

Ya da birisi sizin kendinizi iyi tabiri caizse tırnak içinde işinizi, kendinizi iyi pazarlayamadığınızı söyleyebilir size aslında sen çok daha iyi yerlerde olabilirsin. Neden düzgün konuşmuyorsun veya neden şunu yapmıyorsun gibi size vizyonunuzu geliştirecek başka bir bakış açısı sunacak insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Reklam, medya, basın, yayın yazı çizi, hukuk, eğitim, iletişim. Tüm bu saydığım konularda bir dönüşüm yaşayabilirsiniz hayatınızda. Eğer hukuki bir mücadeleniz varsa ve haklıysanız geri adım atmayın.

Kendinizden emin olmadığınız ve hatalı olduğunuz durumlar varsa da lütfen esnek olun ve hatalarınızda yüzleşin. Çünkü bu size eksi olarak geri dönebilir. Gerçekten ilahi adaletin çok güçlü tecelli ettiği zamanlardan geçiyoruz.

Bir sürü üstü örtülen şey dikkat ettiysem Plüton kova dönemi ile müthiş bir şekilde açığa çıkıyor. Açığa çıkmaya da devam edecek. O yüzden hatalarımızla yüzleşelim. Her zaman söylediğim gibi ben bir şey yapmadım demeyin yaptıysanız oturun deyin ki ben bunu burada dememeliydim.

Hatalıyım yani böyle haklı davalarınızla devam edin, haksız olduğunuz konulardan lütfen biraz sesinizi kısın sevgili boğalar, bunu da tavsiye edeceğim.

Biraz daha böyle inançlarınızı sorguladığınız bakış açınızı geliştirmeye çalıştığınız bir sıçrayış yakalamak istediğiniz, yakalamak istediğiniz bu sıçrayış da bulacağınız bir dönemdesiniz.

Boğalar da yepyeni bir işe geçebilir çünkü Plüton onların da kariyer alanına yerleşiyor. Şimdi yeni bir iş koluna girebilir kendini bambaşka bir işte ifade etmeye başlayabilir. O da kendi işini, markasını kurabilir ortaya. Birçok işle birden fazla işle bir arada çıkabilir.

Dijitali teknolojiyi normalden daha çok kullanıp çok daha başarılı hale gelebilir. Bundan sonra bakış açınız çok değişecek. Hayata kendinizi bir böyle Uranüs halde kova burcu gibi olacak.

Bak gerçekten boğalar bundan sonra kova burcu gibi davranacaklar, daha özgür. Daha az fedakâr kusura bakma kendimi artık sana kullandıramam. Kim olursa olsun.

Daha dijitali kullanan, kendini çok çabuk yenileyen böyle bir havaya bürünecek boğaları biraz böyle kova gibi görürseniz şaşırmayın ne oluyor buna falan diye.

Artık tahammül etmiyor. Kimseye gibi görürseniz. Çünkü özgürlük yerine aşırı düşkün olmaya başlayacaklar. Bu süreçten sonra bu daha da önemli.

Düş elde ediyorsun, dezavantajların senin elinde olmayan sebeplerden dolayı bazı sözlerinden vazgeçmekti. Tamlamak durumunda kalabilirsin.

Mesela birine söz verdin ama baktın ki bu söz senin kendi ayağına baltalaman gibi çok kusura bakma. Ben sana dedim ama ben bunu yaparsam ben zarar göreceğim. Bu günlerde bu konuşmalar olabilir hayatınızda diye söyleyeyim.

Tavsiyem de yeniliklerden ve kendini aşmaktan korkma yeni fırsatları gör. Düşüncelerin ve sözlerinle akılda kalıyorsun ona göre konuş.

Ya Muktedir, Ya Allah. Allah’ım beni çok güzel bir pozisyona getir. Kariyerimde atılımlar yapmam için yardım et. Beni yukarılara taşı.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 İKİZLER BURCU

İkizlere kendilerini yansıttık. Bu arada onlar da konuşkan ya böyle pek çok insan hayatı boyunca yabani otları fark ederken Çiçeklerin üstüne basarak yürür ikizler. Burada niye böyle bir şey söyledik?

Çünkü doğru insana değer ver ve değerini bilmeyenlerden uzaklaşın. Güzel yani birileri ayrı kotu gibi araya girmeye çalışabilir sen ilişkini bitirmişsindir, yeni bir yol açmışsındır kendine. Ama ben seni çok seviyordum diyebilir.

Kabul etme seni üzen ve gerçekten gelecek görmediğin ilişkiler bunlar. Sadece aşk ilişkileri değil, arkadaşlık ilişkileri de olabilir. Ya ben bu ilişkide gelecek görmüyorum bu bu insanın bana hep zararı dokundu dediğin insanlara kapılarını kapatmanı tavsiye ederim.

Çünkü gerçekten bunlar senin peşine düşüp değerini anlamış olabilirler. Yani gerçekten sensiz olmuyormuş. Sen benim hayatımın tuzlu biberisin falan tarzında. Ama gerçek anlamda size değer veren kimse, bazen insan böyle çok çok aşık olmayabilir. Çok çok sevmeyebilir.

Yani böyle sevmeyebilir demeyeyim de seversiniz, güvenirsiniz biliyor musunuz? O bin aşka bedel olur. Dolayısıyla ikizler ve yükselen ikizler, sevip, güvendiğiniz, insanlarla yol yürümeye çalışın, güven verenlerle avantajlarınız yepyeni fırsatlarla karşılaşacaksınız.

Çünkü Plüton kova burcuna geçecek ve size çok geniş bir bakış açısı sağlayacak. İkizler burcu bu yıl o kadar büyük atılımlar yapacak ki. İnşallah ben böyle yapacak edecek diyorum ama mutlak bilen Allah tabii ki ben burada bir bakış açısı kazandırmak istiyorum.

Jüpiter ikizler burcuna geçecek 26 Mayıs itibariyle. Tutulmalar terazi koçaksın da üstüne bir de Plüton kovaya geçiyor. İkizler burcu bildiğin uçurtma veriliyor ikizlere. Böyle bildiğin kanat ve uçurtmanız var artık.

Bu yıl hakikaten hava elemedi olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz. Böyle bir şahlanma zamanındasınız. Evet, sizi engellemeye çalışanlar olacak. Baskılamaya çalışanlar olacak.

Eğer ki siz duygusal yaklaşırsanız ben ondan bu kötülüğü beklemezdim şokuyla kendinizden o acıyı çıkarırsanız kaybeden taraf olursunuz.

Herkesten her şeyi beklemelisiniz, kimin ne olacağı belli olmaz. İnsan yeri geliyor kendi öz kardeşinden bile ihanet görebiliyor, kimseye bel bağlamazsanız bu yıl uçurtmanız var, kanatlarınız var, haberiniz olsun, ben boşuna konuşmam biliyorsunuz hakikaten çok şanslısınız.

Yurtdışına taşınanlar uzak bir ülkeye yerleşenler, aynı ülkenin içerisinde uzak bir şehre yerleşenler, tayini çıkanlar, ataması olanlar belki çok ileri yaşlarda bir beyefendi ve hanımefendi olmasına rağmen eğitime başlayanlar, yepyeni eğitimler alanlar öyle bilgiler öğreneceksiniz ki.

Kendinize o kadar çok gelişeceksiniz ki, ben bugüne kadar hiçbir şey bilmiyormuşum diyeceksiniz ve gittikçe enerjiniz yükselecek. Gittikçe gençleşeceksiniz, gittikçe parlayacaksınız. Bak samimi söylüyorum, rüzgârı arkanıza alıyorsunuz.

Hakikaten bunun kıymetini bilin. Bu arada bazıları hukuki konularda eğitimle alakalı konularda veya seyahatlerle alakalı konularda harekete geçebilir. Bu harekete geçme esnasında eğer ki bazı engellerle de karşılaşırsanız hiç korkmayın, pes etmeyin.

Çünkü sizi bambaşka bir diğer bambaşka bir dünyaya taşıyacak çok önemli bilgiler edindiğiniz ve kendinize inanılmaz geliştirdiğiniz bir süreç olacak ve inançlarına daha çok bağlanma veya yeni bilgiler edinerek bu bilgiler ışığında hayatını dönüştürme şansı da bulabilecekler.

Bu enerjiyi kötüye kullananlarla dediğin gibi işte duygusal davrananlar, dürtüsel davrananlar bu enerjiden faydalanamazsınız. Lütfen akli davranın yani üst akıllı hareket edin ki bu size yarasın tavsiyem tüm krizleri fırsata çevir maddi konuları hırs haline getirme işine odaklanırsan büyük fırsatlar kapıda.

Bu aralar biraz ikizler daha çok para kazanmalıyım, borçlarım var veya işte şu borcu nasıl ödeyeceğim? Para konuları yüzünden kendilerini harap edenler varsa az kaldı. Biraz daha dişinizi sıkın.

10 gün kadar sonra bu maddi olarak harcamalar işte yetişememe veya maddi olarak haklarınızı alamama gibi hallerden büyük ölçüde kurtuluyor olacaksınız. Birazcık da göz sağlığınıza, diş sağlığınıza, kemiklerinize dikkat etmenizi tavsiye edeceğim size.

Ya Rezzak, Ya Fettah tabii ki Plüton sekizinci evde. Bir de koruma dualarınızı arttırın ikizler bu ara özellikle hafta sonu.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 YENGEÇ BURCU

Ne yani, dar düşünme büyük düşün. Ben bu hayalleri kuruyorum ama bunlar gerçek olmaz diye düşünmek yerine Allah’ım benim böyle hayallerim var. Bunları gerçekleştirmem için bana güç ver demenin tam zaman.

Bu aralar böyle şeylerle çok dalga geçildiğini görüyorum. Hani işte düşünce gücü inanç işte aman öyle mi olur? Çalış bakın arkadaşlar zaten hiçbir şey çalışmadan emek vermeden olmaz ama bir çalışır emek verir, üstüne de pozitif düşünürsen düşündüğünden çok daha yukarı çıkarsın.

Oturduğun yerde bak bir şey söyleyeyim mi olan da var ama devamlılığı olmuyor. Mesela istiyor, hayal ediyor diyor ki işte şöyle bir ilişkim olsun, ben çok yordum böyle insan hakikaten oturduğu yerden yapan gördüm ama devamlılığı olmuyor.

Çünkü sen de bak, sen Allah’tan sepet istiyorsun ama elman yok. Boş sepeti ne yapacaksın? Yani elma ağacının altındaysan sana sepet lazım. Sen boşsan tın tın hiçbir şeyden anlamıyorsan gelen de kalıcı olmuyor zaten.

Dolayısıyla yengeçler bunları şöyle bir düşünün, bu ara yengeçlerin ilişkileriyle başı dertli olabilir. Hafta sonu çok böyle güçlü bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bir ilişkinin kaderi belirleniyor olabilir.

Hayatınızda partneriniz sizi çok üzüyor olabilir. Siz partnerinizi çok üzüyor olabilirsiniz. Bu ara özel hayatınızda güç çekişmelerine kavga ve tartışmalara biraz açık görünüyorsunuz. Sevgili yengeçler, ayrılıklar, kopuşlar, kavgalar, güç savaşları sensin, benim kıskançlıklar bunlar arayı bozabilir.

Lütfen partnerinizle, sevgilinizle ya da eşinizle güç savaşlarına girmekten kaçının. Bazı ortaklıklar bitebilir, bazı ilişkiler bitebilir ama eğer ki güçlü bir sevgi bağınız varsa bunu da kolaylıkla atlatacağınızı düşünüyorum.

Bu aralar sevdiklerinize karşı çok kıskanç olmamaya gayret edin tutkularınız. Kıskançlıklarınız sizi yönetmesin, buna çok dikkat edin. Kendinizi hiçbir şey için olduğundan daha fazla üzmeyin.

İlişkilerde ortak işlerde bu çekişmeleri yaşarken aynı zamanda maddi konularda da güç kazanmaya başlayacaklar. Ve gerçekten güçlü olmak zorundayım. Güçlü olacağım duygusunu çok fazla abartabilirsiniz.

Bununla dengede tutun ama hiç daha önce çalışmadıkları bir sektörden çalışmaya başlayıp para kazanmaya başlayabilirler. Süper ellerine çok güzel bir şekilde para kazanma fırsatı geçebilir.

Miras nafakam prim buna benzer şeylerde eğer beklentileri varsa bunlar gerçekleşmeye başlayabilir. Yine de harcamalarınızı dengelemenizi abartılı harcamalar yapmamanızı ve parayla alakalı konularda çok fazla hırs yapmamanızı tavsiye ederim size.

Bir de kendilerini ihmal ettikleri bir sağlık problemleri varsa bugünlerde harekete geçmeleri gerekebilir. Bu konuyla alakalı bir yapılanma, bir yenilenme sağlıklarıyla alakalı birazcık daha dikkatli olmalarını, yani özenli olmalarını, daha doğrusu tavsiye ederim.

Evet ego çatışmaları, güç savaşları, özel hayatınla alakalı birazcık hafta sonu özellikle işler kızışabilir. Dikkatli olmanda yarar var işte sensin benim kıskandığım bilmem ne bunlara girmemeye çalışın.

Partneriniz çok gerginse siz alttan almaya çalışın. Siz çok gerginseniz kendinizi dengelemeye çalışın ve bir ilişkinin kaderinin belirlenme ihtimali son derece yüksek devam mıyız yoksa bitiriyor muyuz gibi özellikle 20 Ocak’ta bir karar verme ihtimaliniz var.

Kavgalardan kaçınmanızı da tavsiye ediyorum. Peki şanslılar mı? Evet, sosyal çevre arkadaşlıklar bir yandan ilişkinize bir kıskançlık var ama sevilmiyorsunuz diye yok bu kıskançlık ya da kavga gerçekten çok seviliyorsunuz.

Çok da seviyorsunuz belki ama ego savaşları işte o kıskançlıklar, dış etkiler. Bunlar sizin aranızı bozuyor olabilir. Bunu dengelerseniz bu iş evliliğe kadar gider. Bu yılın yine özellikle Mayıs sonuna kadar evlilik, ciddi ilişkiler, sözlenmek, nişanlanmak konusunda en şanslı burçlarından birisiniz.

Çocuk sahibi olmak da buna dahil. Yani yıldızınız parlak ama kıskançlık kaynaklı problemlere dikkat edin. İlla evlilikte olmayabilir. Bu arada kankalar en yakın arkadaşlarımız, en sevdiğimiz arkadaşlarımız, onlarla da bir ego çekişmesi, kıskançlık muhabbetleri olabilir, onu da dikkat etmekte yarar var.

Güç savaşlarına girmemeye dikkat etsinler. Mesela karşınızda çok sinirli bir insan var, haklısınız siz ama onu o sinirli haliyle ona öyle uğra siz de aynı sinirle karşılık vermeyin mesela olgunluk göstermeye çalışın.

Kendinizi sakin bir dille ifade etmeye çalışın ve düşüncelerinize kararlı olun. Mesela bir insana sakin bir ses tonuyla hatta bir hayvana bir çocuğa sakin, bir ses tonuyla aynı cümleleri tekrar ama sakince tekrar etmenin çok daha büyük bir etkisi var. Yatıştırıcı olun, yengeçler.

Ya Mübdi, Ya Bedi sonsuz güzellikler yaratan sonsuz güzel olan diye.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 ASLAN BURCU

Bir dakika, gerçekten aslanlar için özel bir süreç. Aslanlar artık azına razı olmaktan vazgeçtiler. Hayatlarına güçlü karizmatik böyle kendini çok güçlü bir şekilde ifade eden insanları çekmeye başlayabilirler.

Özellikle bekar aslanlar evli olanlara da şunu tavsiye edeceğim, yeter artık senden bıktım diye yürümeyin eşlerinize ya da ne bileyim, sen benim istediğim potansiyelde değilsin, neden benim kadar hayatta kendini göstermek için çaba sarf etmiyorsun tartışmalarına girmeye başlayabilirler.

Bu aralar birlikte olduğunuz insanları olduğundan daha güçlü görme arzusunda olabilirsiniz. Keşke daha güçlü biriyle evlenseydim veya keşke daha güçlü olabilseydi, keşke beni ailesine karşı koruyabilseydi, keşke beni hayatta daha çok göğüsleyebilseydi.

Bu arada sadece kadınlar için geçerli değil bu yorumu. Erkekler de mesela erkek aslanlarda ben bu insanla evlendim ama bu insan beni istediğim gibi sırtlayamadı. Madem beni yarı yolda bırakacaktı veya beni bu kadar üzecekti. Ben bu insana niye bu kadar emek verdim?

Aslanlar bu tip sorgulamalar içerisinde olabilirsiniz. Evliler de bekarlarda daha güç istediğiniz kendinizi daha güçlü ve karizmatik bir şekilde sahneye koymak istediğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız.

İlişkilerle alakalı bakış açınız beklentileriniz çok değişmeye başlayabilir. Gerçekten nasıl birini istediğinizi anlamaya da başlayabilirsiniz. Bu arada sadece şunu tavsiye edeceğim, hayatımızda hiç kimse yoksa lütfen manipülatif insanlara çekilmediğinizden emin olun.

Yani mesela size kendini çok güçlü gösterir veya erkeksiniz. Karşınızdaki hanımefendi size kendini çok olduğundan farklı biri gibi gösterir. Bu tip tuzaklara düşme ihtimalinizi olabilir. Küçük bir uyarı yapmak isterim.

Ama aslanların ilişkilere bakış açıları, hayata bakış açıları çok fazla değişecek ve kendilerini müthiş bir yenileme arzusu içinde olacaklar. Kendilerinden kastım başta bedenlerini, saçınızı, başınızı tarzınızı çok değiştirmek isteyebilirsiniz. Kendinizi bir yenileme ve kendinizin en iyi versiyonu olma konusunda güdülendiğiniz bir süreçten geçiyorsunuz.

İkili ilişkilerde güç çekişmeleri artabilir tabi ki bunu da ikaz etmekte fayda var. Özellikle bekar olanların Haziran ayına doğru kısmetlerinin muhteşem açılacağını düşünüyorum. Bekar olan aslanlar, Haziran ayında Jüpiter’in Güney Ay’ı düğümü ve Kuzey Ay düğümü aynı zamanda Plüton’un desteğiyle böyle hiç hayatımda kimse yok.

Yıllardır aşk yaşamıyorum, aşka küstüm diyen aslanların bile muhteşem bir ilişki yaşama ihtimalleri çok çok yüksek bir şekilde artıyor. Düğünler, dernekler, davetler. Özellikle yaz başında hayatınızda böyle şeyler bekleyebilirsiniz.

Para konularında biraz dikkat etmeli, onlarla harcamalarına, parayla ilgili düzenlemelere dikkat etmeliler ve bu ara iş değişikliği olabilir. Yeni bir işe başlama dönemleri olabilir.

İş yerlerinde önemli bir değişim olabilir. Çalışanları varsa onlarla alakalı biraz daha temkinli olsunlar. Ne anlamda derseniz her şey olabilir. Çalışanlarınızla ilgili bir ihanet görebilirse Allah korusun, hani çokta kötü senaryo yazmayı sevmiyorum ama inanın mesela çalışanlarla size patron gibi davranmaya başlayabilir.

Böyle bir hayretler içerisinde kalabilirsiniz. Ya da evcil hayvanlarınız varsa biraz onların sağlığına dikkat etmeye de devam etmeniz gerekiyor, işte aşısı varsa vesaire ihmal etmeyin bu aralar ama iş hayatınızda da köklü bir değişim bekliyorum. Sizlerin, kemikleriniz, kemik sağlığınız diş sağlığınız, diz kapakları bu bölgelerle ilgili hassasiyetler, bacaklar, kemikler bunlara biraz daha dikkat edin.

Kemiklerinizi güçlendirecek şekilde beslenmenizi geliştirirseniz biraz daha bir şeyler katarsanız, eklerseniz eksik olanları tamamlarsanız rutin hayatınızı düzenlerseniz çok yararlı olur.

Bu ara uyku düzenleri, beslenme düzenleri bozulabilir, çok çalışıyor olabilirler ya da iş bulmak için çok mücadele veriyor olabilirler. Bazıları işlerinden ayrılmış yeni bir iş bulma telaşında olabilir.

Hepsinin de çözümü var, söyleyeyim gerçekten iş, sağlık rutin hayatınızda müthiş bir düzenleme dönemi geliyor. Lütfen uykusuz kalmayın ve sağlığınızla rutin alışkanlıklarınızı da dikkat edin diye söyleyeyim.

Bu arada kariyer konusunda iş konusunda çalışma hayatlarında başarı elde etme konusunda en çok yorulan ama en başarılı olacak olan da aslan diyebiliriz.

Aslan, bu yılın özellikle Mayıs sonuna kadar en iyi kariyerinde gelişen kişisi olacak. Hele de verdiği yemekler, çabalar varsa çok da güzel ilerleyeceğini düşünüyorum.

Ya Münevviren Nur esmaları.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 BAŞAK BURCU

Stresliler çünkü onların da Plüton altıncı evlerine yerleşiyor ve tam böyle kritik derecelerde geziyor. Çocuklarıyla bir problem yaşıyor olabilir. Evli ve çocuklu olan ya da çocuk evli olmasa da çocukları olan başaklar eşleriyle aşk hayatlarında bir soğukluk dönemi yaşıyor olabilirler.

Eşine sevgilisine, çocuğuna yetemediğini düşünüyor olabilir. Kendini yetersiz hissettiği durumlar yaşıyor olabilir. Özellikle çocukları olanların çocuklarıyla psikolojik olarak bir sıkıntı, mücadele çocukla bir güç savaşı içerisine girdiğini söyleyebiliriz.

Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun bu aralar ergenlik çağında gibi davranıyor olabilir. Ergenlik çağında olabilir ya da sizin ilginize hem muhtaç olduğu hem de bu ilgiyi reddettiği bir dönemden geçiyor olabilir. Çocuklarınızın hayatında önemli değişimler olabilir.

Sadece çocuklarınızın mı? Bazılarının kardeşlerinin hayatında çocuğunuz gibi benimsediğiniz ve sevdiğiniz insanların hayatında bazılarınızın eşlerinin hayatında bir dönüşüm yaşanıyor olabilir ve siz bu dönüşüme şahitlik ederken nasıl yardım edeceğinizi ilk defa bilemiyor olabilirsiniz.

Başak burçlarının son bir yıldır yaşadığı duyguyu söylüyorum. Ben her şeye çözüm bulabilen bir insandım. Artık bazı şeylere çözüm bulamıyor muyum? Ya da acaba ben eksik miyim hatalı mıyım gerçekten bende bir kusur mu var gibi sorgulamaları çok artmış olabilir.

Normalde her şeyi çözüm bulurken çocuklarıyla ilgili çözüm bulamıyor olabilir. Eşiyle ilgili bulamıyor olabilir. Bu bir süreç akarak yolunu bulacak. Eğer akışta kalırsanız çözüm kendiliğinden yavaş yavaş size doğru gelecektir.

Böyle çok sıkıştığınız zamanlarda her şeyi kontrol ederiz. Siz olmadığı gerçeğini bir hatırlamanız da yarar var. Çünkü bir insan ne kadar yukarı çıkarsa çıksın bir yerde böyle Allah ona hatırlatıyor, dur bakalım diyor. Orada sen bir dur.

Mesela benim sezgilerim inanılmaz güçlüdür. Böyle hissederim ve gerçekten hani isim isim söylerim bazı şeyleri ama bir noktada öyle bir bilmez hissederim ki kendimi Allah’ım derim sanki hiçbir şey bilmiyorum gibi hiçbir şekilde yolumu aydınlatamadığımı hissederim.

İşte o noktada Allah’ın bana kendini hatırlattığını düşünürüm. Sen bir insansın, gelişime açık olmalısın, her zaman hiçbir zaman olduğum noktasına gelemeyeceksin. Başak burçlarının hatırlaması gereken şey budur.

Hiçbir zaman olduğum noktasına gelemezsin. Başkasının çocuklarına yardım edersin, yeri gelir kendi çocuğun için bir şey yapamazsın, başkasının ilişkilerini düzeltirsin, yeri gelir kendi ilişkin için bir şey yapamazsın şu süreci akışta kal ne çocuğun ile ne sevgilinle güç savaşlarına girmemeye çalış.

Baktın ki karşıda bir direnç var, direnci zorladığı zaman kırılma olur. Dolayısıyla direnci zorlama, karşıdaki direnci karşı sen yine yumuşak olduğun yerde kalmaya çalış. Bununla beraber cinsel hayatlarında bir soğukluk, eşlerinde bir soğukluk olabilir. Kendilerinde böyle enerji düşüklüğü olabilir.

Bununla alakalı da frekansınızı yükselteceğiniz şeyler yapmanızı öyle güzel beslenmeniz ve kendinize özen göstermenizi ben tavsiye ederim. Bu aralar çok çekici olabilirler. Böyle adeta sahnede bir yıldız gibi insanların çok çekici bulduğu bir havaya bürünebilirler.

Yani millet sizi çekici olurken siz nelerle uğraşıyorsunuz? Başaklar aynen öyle, yani size bayılıyor ama siz iş güç peşinde derbeder oldunuz. Plüton altıncı evlerine geçiyor. Onlar da ne yapacaklar? Rutin yaşamlarını çok düzenlemeliler.

Bak önümüzde 20 yıl var, 20 yıl boyunca Plüton altıncı evinizden geçecek güzellerim. Özellikle yükselen burcu başak olanlar sizi ne konuda uyaracağım? Sağlığınıza her şeyden daha çok dikkat etmelisiniz.

Takıntı vesvese evham stres şimdi bir yerde patlayabilir işte sakın sağlığınızı ihmal etmeyin. Fazla kilolarınız varsa vücudunuzda bir problem varsa hepsi için harekete geçmek durumundasınız.

Beni dinlerseniz kulak verirseniz bu süreci daha kolay atlatırsınız. Tahlillerinizi yaptırın, vesvese yapmadan kendinize özen gösterin ve öncelikle kendinizi beslemeniz, ilgilenmeniz gerektiğini de unutmayın.

Açıktan yana şanslılar mı? Evet, şu anda belki bir şeyler zor gözüküyor olabilir ama hepsi yavaş yavaş akışta kendine gelecek yoluna girecek ve gerçekten siz de kendinize Mayıs sonuna kadar özellikle her konuda çok fazla geliştirebilirsiniz. Cevap bulamadığınız soruların cevaplarını bulabilecek seviyeye de gelebilirsiniz. Parlaklığını gizlem.

Ya Malikel Mülk esmaları. Bu arada ev yuva aile hane konularında da rahatlatıcı gelişmeler olabilir.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 TERAZİ BURCU

Kimseyi kırmak istemeyen o hassas teraziler. Bu aralar valla pehlivan gibi oldular. Güreşmekten onunla uğraş, bununla uğraş teraziler gerçekten bu ara onlar zor bir süreç. Zor demeyelim de yani taşınmalar olabilir.

Hayatlarında böyle bir göçebe gibi olmuş olabilirler. Sürekli dışarılarda koşturuyor olabilirler. En kötü senaryoda anne babalarıyla alakalı zor şeyler yaşamış olabilirler.

Hastalıklar, zorluklar daha kötüsünü telaffuz etmek istiyorum ama anneniz, babanız, aileniz sorumluluklarınız, hepsi üstünüze üstünüze geliyor olabilir. Bazılarının bir taşınma arefesi bir taşınma dönemi olabilir.

Annenizle ya da babanızla ebeveynlerinizle ortak. Buluşmakta zorlanıyor olabilirsiniz ve kendinize yeni bir yaşam düzeni oluşturma arzunuz çok fazla artabilir. Mesela evden ayrılmak isteyebilir. Bazıları zorunlu olarak ayrılabilir.

Öğrencileri başka bir şehre gidebilir, ilk defa ailesinden ayrı yaşayanlar ilk defa belki yıllar sonra ailesinin yanına yaşamaya geri dönenler. Ailesiyle bir ortak noktada buluşmakta zorlananlar, aile içinde yapılan haksızlıkların ya da konuşmaların bazı sizden gizlenen şeylerin daha görünür olduğu bir süreç olabilir.

Bu aralar anne ile babayla güç çekişmelerinden kaçınmanızı eğer onlarla alakalı üzücü bir şey yaşıyorsanız da Metin olmanızı sağlam durmanızı ben size çok tavsiye ederim. Yaşam planları, yaşam düzenleri değişiyor.

Önümüzdeki günlerde gerçekten yuva aile hane konusunda da düzenleri değişebilir ve bu yılın en çok aşkta sahip. İşlerinde, hobilerde kendini göstermek konusunda başarılı olanı ve Plüton’un kovaya geçmesiyle beraber hiç bunun hayatta artık çocuk yapmaz.

Bu dediğimiz insanların bile çocuk yaptığını terazilerde görebiliriz. Çocuklarınızla daha yakından ilgilenmeniz. Onlara daha çok özenmeniz, onların üstüne daha çok titremeniz gerekebilir.

Bu süreçte bazılarınız çocuk sahibi olurken, bazılarınız çocuklarını belki evlendirecek. Belki çocuklarınız kendi özgür yaşamlarına gidecek. Yaş grubunuza göre düşünün ama hayatınızda çocuklarınızla alakalı önemli gündemlerinizin olacağı bir sürece gireceksiniz.

Aynı zamanda çocuk yapmak, evlat sahibi olmak, onların geleceğini düzenlemek konusunda bir hırsla yapabilirsiniz. Bu hırsınız Allah’tan ki karşılık buluyor. Hem Jüpiter desteğiniz var hem tutulmalardan destek alıyorsunuz.

Özellikle önümüzdeki ekime kadar çocuk sahibi olmak, evlenmek, düğünler yapmak, gerçekten aşık olmak veya sahip olduğunuz evlatlarınızın geleceğini planlamak konusunda şansınızın çok açık olduğunu düşünüyorum.

İş hayatınızda siz de biraz dikkatli olmalısınız. Özellikle ayak sağlığınıza alerjilere kaşıntılar gibi böyle problemlere biraz daha dikkat etmeniz lazım. Cilt sağlığınıza özenmenizi ben tavsiye ediyorum yine.

Peki, Ocak ayı ve Şubat ayı size ne katacak? Ocak sonu size çok büyük aşk ve kutlamalar. Şubat ayının tamamı yine o aşk ve çocuklarla ilgili gelişmeleri devam ettiriyor. Ocak ayı da size evde, ailede hanede bir yaşam düzeni oluşturma şansı veriyor.

İşte ofisini taşıyabilirsin, evini taşıyabilirsin, evde bir değişiklik yapabilirsin. Çok gel git yapıyorsan şehir arılar arası vesaire. Bunu artık bir düzene oturtabilirsin. Bir şekilde hayatında bir düzen oluşuyor.

Birçoğu da ev sahibi olabilir. Bu arada ne güzel. Ev sahibi yuva sahibi olabilir. Söylemediğim bir şey kaldı mı diye bir yandan düşünüyorum da kalmadı. Plüton aşk evinize geçiyor. Çocuklar evinize geçiyor.

Bakalım size neler getirecek şimdi? Bir de 12 Şubat’ta kovayı yeni ayı var. Plüton enerjisi çoluk çocuk, hamilelik bebek haberleri, aşk haberleri, bol bol gelir.

Ya Malik esmaları neden? Çünkü her şey aile alanınızdan geçiyor. Unutmayın ki bazen mülkün ve malın tek sahibine güvenip işleri evet yine ona bırakmak gerekir.

22 Ocak – 28 Ocak 2024

Ne güzel değil mi? Akrep tam öyle bir zamandan geçiyor. Çünkü son 22 buçuk ayı akrebin aşırı yorucu geçti.

Çok çabaladı, aynen çok çabaladı anlatmaya çalıştığı ifade etmeye çalıştığı belki çok konuştu. Belki bir anlaşma yapmak için bir sözleşme yapmak için bir el sıkışmak için çok uğraştı. Belki insanlar onu yarı yolda bıraktı.

Çünkü özellikle Aralık ayında hadi yaparız, ben sana yardımcı olurum dediler gittiler. Artık baktı ki etraftaki insanlarla aynı dili konuşamıyor ve susmayı tercih ediyor birçoğu.

Ama onların susmasının sonu biliyorsunuz zehir zemberek olur. Tabi gerçekten 20 Ocak’taki güneş Plüton kavuşumu ile akrepler hayatlarındaki herkese otomatik mesajla çıkartabilir. Şaka yapmıyorum gerçekten öyle yani böyle yeter artık niye?

Otomatik mesajla dedim ya herkes aynı anda aynı mesaj attım, bir daha beni arama diyebilir. Hakikaten teknolojiyi de kullanarak özellikle telefon, belki bilgisayar aracılığıyla kendisinden uzakta bile olsanız size böyle bir veto verebilir bundan sonra hayatımda görmek istemiyorum. Bana verdiğin sözü tutmadın gibi.

20 Ocak’tan itibaren artık hala yapmadılarsa tabi 20 Ocak’ta büyük bir patlama yaşayabilirler. Gerçekten yakın çevrenizde kardeşlerinize akrabalarınızla birlikte iş yaptığınız insanlara siz yine de daha sakin olmaya çalışın.

Çok susup sabrettikleri konularda artık sabretmek istemeyecekler. Kırıcı ve yıkıcı cümleler kurabilirler. Onlara tavsiyem bir de şu olacak, arabaları, elektronikleri, işte bilgisayar, telefon bunlara dikkat etsinler bir süre.

Çünkü Mars buradan geçiyor işte araba bozuldu, yola çıkmayın, arabadan da bir ses geliyor ama dur ben bir Eskişehir’e gidiyorum falan böyle şeyler sakın girmeyin çünkü hiç krep arabasının bakımını yapmadan motorunu vesairesini iyice kontrol etmeden uzun yollara çıkmamalı.

Bu süreçte çok büyük tartışmalara girmemeye çalışın. Eğer haklılığınızdan eminseniz bir şey diyemem ama sudan sebeplerle mahkemelik olmalar, işte kavgaları, büyütmeler. Bunlar size iyi gelmeyebilir.

Yakın çevre kardeşler ve akrabalarınızla ilgili konularda özellikle biraz daha sorumluluk alacağınız bir sürece giriyor olabilirsiniz. Bazıları araba alabilir, bu arada telefon alabilir, alırken motoruna gerçekten sağlam olup olmadığına garantisini vesaire de dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Plüton dördüncü evlerine geçecek bu ne demek önümüzdeki? 20 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. Bu hemen olmayabilir ama özellikle Şubat 2024, Haziran 2024, Ekim 2024 sizin için çok köklü bir taşınmanın temellerini atıyor.

Ailenizde yuvanızda, hanenizde bazı değişimler olabilir. Ev almak, ev taşımak, şehir değiştirmek ya da başka bir lokasyona geçmek başka bir çevreye girmek gibi durumlar söz konusu olabilir.

Anneniz ve babanızı da ayrıca ihmal etmemeniz gereken onları da hoş tutmanız gereken bir süreçten geçtiğinizi hatırlamak hatırlatmak isterim. Peki ne konuda çok şanslılar?

Bir kere Ocak ayında ilişkiler, evlilik her ne kadar birileri size yarı yolda bırakıp gerçek yüzünü gösterse de gerçekten birileriyle tokalaşmak, anlaşmak ve artık biz sizinle bu işi yapıyoruz demek konusunda çok şanslı olabilirsiniz.

Taşınmak, ev alım satımı mal mülk konularında da ocak sonuyla beraber çok şanslı olabilirsiniz. Özellikle 23, 24, 25, 26 Ocak’ta kendinizi markalaştıracağınız ya da insanlara bir ışıltıyla sunum yapacağınız bir toplantınız veya bir önemli kutlamanız olabilir bu süreçte.

Anneniz aile büyükleriniz sorumluluklarınız birazcık ağır gelse de kendinizi sahnenin tam ortasında bulduğunuz önemli anlaşmalarınız ve kariyerinizde bir sıçrayış yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Bazıları evlenerek statü değiştirecek. Bazıları iş kurarak bazıları işe başlayarak gibi düşünüyorum ben. Biraz dilleri zehirden Belek olsa da genel olarak akıllarının çok keskin çalıştığı ve çok iyi çözümler ürettikleri de bir süreçten geçtiklerini söyleyebilirim.

Ya Mümin, Ya Müheymin. Korunma niyetiyle bunu zikredebilirsiniz. 

22 Ocak – 28 Ocak 2024 YAY BURCU

Çok uyarıyorum, çünkü ikinci evlerinde hem Mars geçişi var. Hem güneş Plüton kavuşumu var. Bir kere parayı takıntı haline getirdiğimiz günlerden geçiyor olabilirsiniz. Daha çok para kazanmalıyım. Daha çok güç elde etmeliyim. Daha çok nasıl para kazanabilirim bunların yollarını arıyor olabilirsiniz.

Siz para kazanmayı düşünürken elinizdekinden olmayın. En önemlisi o harcamalarınıza birazcık dikkat edin. Bu aralar yayların özellikle bir 10 gün daha bunu hissedebilirler. Harcamaları kazançlarının üstüne çıkmış olabilir.

Alım satım kaynaklı da olabilir gerçekten masraf yapmanıza sebebiyet verecek olaylarda olabilir. Maddi konularda kendinizi güvenceye alın ama çok da hırs yapıp kendinizi de üzmemeye gayret edin.

Sevgili yaylar, yeni projeler, yeni anlaşmalar konusunda çok şanslısın. Ocak ayında iş bulmak, iş kurmak, para kazanmak ya da zor da olsa bir maaş bağlatmak işte emeklilik tayin bu gibi konularda gerçekten şanslı ama maddi olarak hem sağlam bir gelir elde etme şansı var.

Hem bu gelirin ona çok yetmeme gibi bir ihtimali var. Birazcık sabırlı olursanız bu darboğazdan kurtulacaksınız ve kendinize yeni bir iş kolu da belki kurarak bularak daha çok para kazanabilirsiniz.

Tavsiyem şu, normalde mesela diyelim ki 30 yıldır esnafsınız. Teknolojiyi daha etkin kullanırsanız, daha çok para kazanacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yani ne iş yaparsanız yapın bu işte teknolojiyi, bilgisayarı, interneti daha iyi kullandığınızdan emin olun. Müşterilerinizde daha doğru iletişimde olduğunuzdan emin olun,

Onların ihtiyaçlarına yönelik daha doğru konuşmalar yaptığınızdan ve öyle çalıştığınızdan emin olun birazcık yol ve yöntemlerini değiştirmelerini tavsiye ediyorum ve onlarda da bir aşırı gezme, çok fazla yeni yerler görme zaten hiç sevmedikleri bir şey olduğu için zorlanacaklar.

Ama yeni yerler görmeye başlayabilirler. Bazılarında taşınma gibi durumlarda olabilir çünkü. Kuzey ay düğüm etkisi de bunu veriyor ama çok fazla gezeceğiniz çok şey öğreneceğiniz kendinizi çok geliştireceğiniz bir süreç. Lütfen bu süreçte yeni yollar bulursanız daha çok para kazanacağınızı unutmayın.

Yani bu maddi tıkanmalarına kendilerini geliştirerek çözümler bulabilirler. Reklam, tanıtım gibi çalışmaları da arttırırlarsa bu ay hem aşkta hem para da kalıcı olana yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Hani sadece bu hafta için değil, ay boyunca aşkta da parada da kalıcı olana yönelik ya ben ne yapacağım 5.000 TL parayı demeyin ya da küçümsemeyin mesela küçük bir maaşınız vardır, küçük bir alacağınız vardır, onun peşine düşün çünkü o az paranın bereketini göreceğiniz bir süreçten geçiyorsunuz.

Kalıcı olanı devamlı olanı tercih edin hem ilişkide hem parada diye söyleyeyim. Bunundışında eğer iş kurmak veya iş bulmakla ilgili sorun yaşıyorsanız bu konuda da şanslısınız.

Venüs hala sizin burcunuzda unutmayın. Bu da sizin özel hayatınızda dargınlıkların, kırgınlıkların geride kalacağını önümüzdeki günlerden itibaren aşk hayatında yalnızsanız da daha şanslı olacağınızı bir ilişkiniz varsa da daha barışçıl ve daha şanslı olacağınızı işaret ediyor.

Venüs’ün ışığı seni sarmaya devam ediyor. Sevgiyi hak ettiğine emin olarak parla yeni şeyler öğrenmeye açık ol. En önemlisi de bu.

Ya Rezzak, Ya Fettah esmaları.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 OĞLAK BURCU

Kesinlikle çok önemli uyarılarım olacak. Oğlaklara kendini doldurma ve kendini zorlama her şeyin en iyisi olmak. En iyisini yapmak zorunda falan değilsin. Yükselen oğlak ve güneş oğlak hepiniz için geçerli.

Özellikle yükseleniz oğlaksa bu aralar kendinizde değişmek için sıçramak için çok güçlü bir tutku hissedebilirsiniz. İntikamcılığınız normalde intikam almayı seven biri değilseniz, mesela bu aralar böyle bir geçmişi hatırlayıp veya size yapılanları hazmedemeyip daha intikamcı bir moda girebilirsiniz.

Biraz daha tutkularınızı ve duygularınızı dengelemeniz gerekiyor. Sevgili oğlaklar bu hafta sonu sizden ricam. Gerçekten bunu bütün kalbimle söylüyorum, canınızı sıkan, moralinizi bozan insanlarla bir arada olmayın.

Diyeceksiniz ki bu insan benim evimin içinde mümkünse kendinizi ondan arındırmak için ne lazımsa yapın. Gerçekten enerjiniz hiç bu kadar size lazım olmamıştı. Yani artık başkalarıyla başka şeylerle veya sizi yoran insanlarla uğraşacak enerjiyi kendinizde bulamayabilirsiniz.

Dişlerinize, kemiklerinize, siz de biraz dikkat edin, stresinizi azaltmak için ne lazımsa yapın. Mümkünse büyük kavgalara ve güç savaşlarına girmemeye çalışın. Kavga etmek için hiç iyi bir zaman değil.

Ben bazen diyorum ya kavga edebilirsiniz diye aslında şimdi hani hiçbir şekilde hiçbir iyi kültürde, dinde, inançta yeri yoktur. Hani çok kavgacılık tavsiye edilmez, bazen hani savaşmak hakkınızı aramak durumunda kalırsanız iyi zamanlar olabilir ama bu zaman hiç iyi bir zaman değil.

Yani bir bardak su da fırtına kopmasın. Sağlığınıza öncelik verin, huzurunuza öncelik verin kendinizde. Bu içinizde bu çalkalanan enerjinin sebebi kesinlikle Güneş Plüton kavuşumu nihayet burcunuzu terk edecek.

Bu yıl biraz daha acaba emin misin bu yaptıklarından emin misin? Bu kurduğu düzenden emin misiniz? Size sorgulatsa bile yavaş yavaş burcunuzu terk edecek artık para konularında daha hırslı olmaya başlayacaksınız, daha mücadeleci olmaya başlayacaksınız ve çok iyi bir gelir kaynağı elde etme şansınız da olabilir.

Kalıcı, güçlü bir gelir kaynağı elde etme şansınız olabilir. Bu ay ne konuda şanslar kendilerini değiştirmek, görünüşlerini değiştirmek, ruhsal olarak kendilerine bir arayış edinmek, yani ben niye geldim, nereden geldim, nereye gidiyorum, daha felsefik arayışlar içerisinde olabilirler.

 Aynı zamanda gerçekten aşık olmak doğru bir ilişkiye başlamak Gerçek anlamda seveceği bir insanla bir arada aynı yolu yürümek. Bu konuda zaten Mayıs sonuna kadar çok şanslısınız. Ama bu ayda size bu olanakları veriyor.

Bazıları da yine çocuk bebek haberleri, nişan söz gibi şeylerle anılabilirler. Ama birazcık öfke kontrolü ve duygularını dengeleme ihtiyaçları var.

Oğlak burcu zor yoldan öğrenme en çok kendine değer vermen gerektiğini, hayatımın merkezine kendini koyman gerektiğini, geçmişe hırs yapma işte bana niye öyle yaptı, bana niye böyle yaptı, niye benim değerim bunları bir kenara bırak.

Şu anda en çok kendinin değerini bilmen gerekiyor. Lütfen bu düşüncelere tutunmaya çalış, kendilerine değer vermeli, ulaklar takipteyim, ulaklar size hepinizi gözümle inceliyorum ne yapıyorsunuz ne ediyorsunuz. Ünlüden ünsüze tanıdık, akraba bakalım bu süreci nasıl geçirecekler diye.

Avantajı çok keskin ve radikal kararlarla başarıyla ilerliyorsun. Güç sende onu doğru kullan.
2 tane güç gezegeni bitirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum da o yüzden 2 tane güç gezegene biri Plüton biri Mars ve diğer erkek gezegeni güneş hepsi oğlakta.

Ben hani güç sende artık falan öyle bir şey değil gerçekten güç sende. Onu doğru kullan, doğru kullan yıkmak için kullanma ha yıkman gereken bir şey varsa da yerine ne yapacağına karar vermeden yık bu çok önemli.

Aşk ilişkilerinde tutku ve çekiciliğin çok yüksek. Tabii bu çekici biraz öfkeden de geliyor. Caziben gücünü kontrol altında tutup baskıcı ve takıntılı tavırlardan uzak durmanı tavsiye ediyorum. Neşeli korumaya sağlığını korumaya, huzurunu korumaya odaklan.

Ya Hafiz esmaları. Muhafaza eden koruyan anlamında isim zikrediyorsunuz.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 KOVA BURCU

Mart sonundan itibaren ama zor ama bazıları da çok iyi sıçrayışa geçti. Mesela hiç kendini göstermezken daha çok göstermeye başladı. Gücü eline almaya başladı. Gelmeye başladı, koyuyorlar mağarada.

Evet bir değişim dönemine giriyorsunuz. Bu arada Plüton’dan çok korkuyorsunuz, korkmayın, Plüton öyle bir gezegen ki var olan cevheri ortaya çıkartan bir gezegen. Mesela sizin yıllardır çok harika bir yeteneğiniz var ama siz bile unutmuşsunuz öyle bir yeteneğiniz olduğunu, işte bunu ortaya çıkartmaya geliyor.

Ya da siz yıllardan beri kendinizle hiç ilgilenmiyorsunuz. Kendinize itina özen göstermiyorsunuz. Artık biraz dinlenme zamanın gelmedi mi der yani eğer zor şeyler yaşıyorsanız demek ki kendinizi çok ihmal ediyorsunuz.

Bu arada kova burçlarını çok akrep akrep görmeyin dedim ya boğalarda boğaları kova gibi göreceksiniz diye kovayı da çok akrep gibi göreceğiz. Artık nasıl akrep gibi eskisi kadar böyle herkesi affetmeyecekler.

Eskisi kadar hani böyle aman önemli değil, canım demeyecekler, önemli diyecekler, affetmiyorum diyecekler. Bundan sonra yoluma bakıyorum diyecekler ve daha duygusal, daha manevi daha vefalı bir enerjiye bürünecekler.

Gerçekten mesela çok özgür ruhlu vefasız tavırlarıyla tanıdığımız kovaların bile çok duygusal ve maneviyata vefaya önem gösterdiğini görmeye başlayabiliriz. Çok özgür ruhlu kovaların bile artık yoruldum, dinlenecek bir limana ihtiyacım var dediğini görebiliriz.

Hayatlarında dış görünüşlerinde. İmajlarında hayata bakışlarında bundan sonra böyle yapacağım şeklinde çok radikal değişimler görebiliriz. Biraz daha gizliden hareket etmeyi tercih edecekler.

Biraz daha ben önce bir kafamda bunu bir tartayım ölçeyim. Ondan sonra izah ederim size demeyi tercih edecekler. Öyle eskisi gibi çok açık yürekli at canım gel sana da yardım edeyim, böyle görmeyeceksiniz artık kovaları biraz daha merkeze kendilerini koyduklarına görebilirsiniz.

Yani çok arkadaş canlısı bir burç biliyoruz ki dostlarını çok seven bir burç ama artık önce ben demenin zamanının geldiğini anlayacaklar. Özellikle dış görünüşlerinde çok büyük değişimler yapmaya başlayabilirler.

Yani yıllardır onları görmeye alıştığımız tarzda ve tavırda değil, bambaşka bir tarza ve tavıra doğru gitmeye başlayabilirler. Onlar da Teknolojiyi efendim interneti çok daha etkin kullanabilirler. Eskisinden daha da etkin kullanabilirler.

Uslu bir çocuk olurlarsa uzaylıları bile görebilirler. Şaka değil bu arada bu mesela ben uzaylı olsam ilk kovayı ziyarete giderim. Beni yadırgamayacağını biliyorum gerçekten.

Bu arada onların hep anteni açıktır. Doğuştan hava burcu evet antenleri açıktır. Görünmeyen antenleri var, kovaların. Bak benim kovalar ne demek istediğimi kova anlar. Benim ne demek istediğimi bak yazsınlar. Kovaların üzerine o kadar güçlü ki.

Şimdi kovalar şöyle, sezgileri o kadar güçlü ki o kadar algılara açık ki bu algılarının açıklığı ikiye katlanacak. Artık daha sezgisel, daha açık algılı, daha neyin onlara iyi geleceğini hissederek ilerleyecekler dedim ya akrep gibi olacaklar diye.

Sezgileri daha da güçlenecek ve gerçekten manevi konulara, ruhani konulara bilinmez konulara merakları daha da çok artabilir ve bu konularda başarı da elde edebilirler. Dünyaya şöyle bir geçmişe baktığında bilinen en önemli böyle hem medyumlar hem gerçek astrologlar hep güneş kova yükselen kova.

Ay kova Plüton’la şöyle muhatap olacak. Annesi kadınsa kendi annelik yolculuğu dişi duyguları eğer erkekse hayatındaki kadınlar onlarla alakalı önemli gelişmeler yaşayabilir, ruhunda, duygularında, hislerinde değişimler olmaya başlayabilir.

Yani diyorum ya mesela bugüne kadar kıymet vermediği şeylerin kıymetini anlamaya başlayacak bugüne kadar gereksiz yer emek verdiği şeylerin aslında ne kadar gereksiz olduğunu görecek çok büyük uyanışlar ve farkındalıklar yaşayacak kovalar.

Asla korkmayın Plüton’dan. Çünkü hani siz bir kurban asla olamazsınız. Zodyak’ın en önemli burcusunuz gerçekten. Dünyaya iyilik getirmek isteyen bir yapınız var ve Plüton bu yapınızı daha da çok ortaya çıkaracak.

Önümüzdeki günlerde onları birçok şeyin başında destekçisi işte lider halde görebiliriz. Mesela çoğu siyasete atılabilir ya da önemli bir şekilde sahnede ön planda yer almaya başlayabilir.

Ocak boyunca planlarınız gizli tutun. Ocak sonuna kadar 25 Ocak’la beraber özel hayatınızda çok önemli bir dönüm noktası yaşanabilir. Yeni başlangıçlar veya bitişler sonrasında da zaten güç, enerji, efor mücadele hepsi sizinle olacak ve başarı da kaçınılmaz. Ocak korkmayın. Plüton'dan korkmayın, hepinizde korkmuşsunuz, korkmayın.

Ya Muhyi esmaları. İhya eden ve dirilten.

22 Ocak – 28 Ocak 2024 BALIK BURCU

Balık tamam öyle bir zaman balıklar psikolojik olarak çok değişecek. Bu arada plütonun anlatırken hepsinin hangi konuda değişeceğini de söylemiş oldum. Harika balıklar psikolojik olarak çok değişecekler. Ruhani olarak çok değişecekler. Manevi olarak çok değişecekler.

Hafta sonu bazı dostluk ve arkadaşları arkadaşlıkları ile ilgili bir takım güç çekişmeleri yaşayabilirler. Sosyal çevrenizde sizi şaşırtacak ya da. Ne oldu diyeceğiniz bir takım önemli olaylar olabilir.

Dostlarınızla, arkadaşlarınızla ilgili önemli olaylar gelişebilir. Bazı dostluklar tamamen bitebilir. Bazı dostluklarsa bitti denilen yerden tekrar başlayabilir. Bu yaşadıklarınız sosyal çevrenizde olan bütün bu olaylar sizi başka bir psikolojiye başka bir bakış açısına yönlendirecek.

Benim balıklara tavsiyem şu, çocukları balık olanlar daha işte küçük yaşlarda bile olsalar ya da daha genç balıklar veya daha ihtiyar balıklar büyüklerimiz. Hepinize şunu söylemek istiyorum, önceliği, sağlığınıza, psikolojinize vermeniz lazım.

Eğer bazı bağımlılıklarınız varsa bunlardan arınmanız çok önemli olacak. Sizin için ruhani ve manevi konulara daha çok yönelmeniz gerekecek ve gerçekten mesela birçok balık kişisi yurt dışına yerleşebilir, şehir dışına yerleşebilir, yeni bir eğitime başlayabilir, üniversite hayatına başlayabilir.

Mesela özellikle psikoloji, insan psikolojisi veya sosyoloji toplum psikolojisiyle ilgili konular daha çok ilgilerini çekmeye başlayabilir. Eğer öğrenci balıklar varsa aramızda bu konuda da yatkınlığınız olduğunu düşünüyorsanız, özellikle psikoloji ve sosyoloji gibi alanları tercih edebilirsiniz.

Biraz daha böyle insanı yapılandırma, insanı geliştirme üzerine kendinizi de geliştireceğiniz ve çok içsel uyanışlar yaşayabileceğiniz bir süreçtesiniz mesela geçmişten beri atamadığınız travmalarınız varsa üzüntüleriniz varsa sağlık sorunlarınız varsa bu süreçte bunlara da şifa bulabilirsiniz.

Sizler de sağlığınızı ihmal etmeyin. Eğer bir probleminiz varsa bunu çözümlemeye gayret gösterin. Uyku düzeninize çok dikkat edin. Son bir haftadır filan uykunuz bozulduysa uyuyamıyorsanız bunun biraz da sebebi bu geceleri uyuyamamak, huzurlu, uyuyamamak bunlar da geçici az kaldı geçecek.

Ama benim balıklara en önemli tavsiyem bu aralar sinsi düşmanlıklara dedikodulara biraz daha böyle arkadan dönen oyunlara dikkat etsinler. Peki bunlar niye olur? Her zaman bir zaman dönem vardır.

Her burç için düşmanlıklar, alanının ve sağlık sorunlarının aktif olduğu zaman böyle zamanlarda hatırlamamız gereken şey biraz akışta kalmayı, biraz dinlenmeyi, biraz başka insanların ne dediğini çok umursamayı bırakmamız gerektiğini birazcık bunları hatırlamanızı tavsiye edeceğim.

Ocak ayı onlar için çok verimli. Yeni sistemler kurmak, yeni değişiklikler yapmak, iş değişiklikleri yapmak, özel hayatında bir takım adımlar atmak açısından çok kıymetli. Ama Ocak ile beraber 25 Ocak’la beraber bütün eforlarını iş koşturma günlük rutin düzeni dengeleme, bağımlılıklardan ve kötü insanlardan arınma üzerine harcayabilirler.

Uyku düzenlerine, uyku zamanlarına çok dikkat etmelerini de tavsiye ediyorum. Çok güzel sistemler kuruyorlar. Özellikle bu birkaç gün bugün yarın sizin için çok çok verimli sevgili balıklar önemli konuşmalar yapmanız gerekiyorsa bugün akşama yani öğleden sonrasını ve akşamı yarını değerlendirebilirsiniz. Çok tavsiye ederim.

Tam böyle konuşup işleri sağlama alma zamanından geçiyorsunuz. Çünkü diğer uyarılarımı da unutmayın.

Ya Latif, Ya Şekur esmalarını sana tavsiye ederim. Bu arada bu esmaları sen de hiç bırakma. Venüs’ün Yücel diye bir burç olarak manevi konulara içindeki manevi güce sarıl. Bu aralar, ibadet, dua, inanç, bu tip şeylerde biraz daha gayretli olursanız tam zamanı ilaç gibi.

Kaynak:  Nur Viral ile Hayatta Her Şey Var Programındaki Mine Ölmez'in konuşmaları haberleştirilmiştir.

19 Oca 2024 - 10:23 - Astroloji

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Olay editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Olay değil haberi geçen ajanstır.