Hakkımızı mahkemede arayacağız

Hakkımızı mahkemede arayacağız

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun hükümet meydanı projesi ile ilgili olarak haftalar öncesinden Bolu belediyesine verdikleri dilekçelerine yazılı ya da sözlü olarak herhangi bir cevap alamadıklarını ve Bolu halkı...

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun hükümet meydanı projesi ile ilgili olarak haftalar öncesinden Bolu belediyesine verdikleri dilekçelerine yazılı ya da sözlü olarak herhangi bir cevap alamadıklarını ve Bolu halkı adına başlattıkları hak arama eylemlerini bundan sonra hukuki boyuta taşıyacaklarını ifade etti.

 

Başkan Yılmaz’ın Hükümet Meydanı projesi ile ilgili olarak tasarlanan 3 projeye toplumun çeşitli kesimlerinden katkı yapmasını beklediğini de vurgulayan Uzun; “İdareciler için ”Maskara” ve “Manukyan” gibi ifadeler kullanan bir belediye başkanıyla herhangi bir şeyin konuşulabileceğini zannetmiyorum.” Dedi.

 

Halkın Sesi Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun dün il binasında bir basın toplantısı düzenledi. Siyaset’in çözüm üretmede, sorunları çözmede, insanların yaşadıkları şehirlerde bir ve beraber olarak insanca mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlayan en büyük araç olduğunu vurgulayan Uzun; “Siyasetçi ise, çözüm üreten, sorunları çözen, insanları bir arada yaşamaya teşvik eden, adından da belli olduğu gibi “idare” eden ( idareci ) bir vasıfta olması gerekir. Motosikletin bile bizim ülkemizde ehliyeti olması gerekirken, maalesef idareciler için ehliyet aranmamaktadır. Bunun en canlı örneği Bolu’da yaşayan Sayın Belediye Başkanıdır.”dedi

 

Yılmaz’ı Allah’a havale ediyorum

 

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın İl başkanlarına “soytarı”, il genel meclisi başkanına “maskara”, milletvekillerine “dansöz”, halk adına soru soranlara “şov yapanlar”, devletin valisine “Manukyan” dediğini hatırlatan Uzun; “Böyle bir idareciye hangi üslupla cevap verilebilir? Biz Halkın Sesi Partisi olarak, kurulduğumuzdan beri üslup konusunda çok hassas davranmaya çalışırken, Belediye Başkanına siyasi anlayışımız gereği olarak polemiğe girmeyeceğimizi, kendisinin partisi içerisinde oynadığı oyunlara alet olmayacağımızı, her hangi bir şartta ve zeminde herhangi bir konuyu tartışmayacağımızı belirterek sadece tek bir söz söylüyoruz. Sizi Allaha havale ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

 

Başkan’ın şapkasından tavşan çıktı

 

Hükümet Meydanı projesi kapsamında 2,5 ay önce başlattıkları eylemler sayesinde başkan Yılmaz’ın şapkasından tavşan çıktığını da sözlerine ekleyen Uzun; “Kendisi bizim yaptığımız zorlamalar sayesinde böyle bir projenin olmadığını ifade etti. Bolu Halkı adına etkili hak arama kapsamında başlattığımız çalışmalar sonucunda Sayın Yılmaz köşeye sıkıştı.2,5 aydır var olduğunu iddia ettiği projesinin aslında olmadığını söyledi. Yani başa döndü. Peki, o zaman niye 2,5 aydır Bolu halkına yavur eziyeti çektirdiniz? Niye o ağaçlar söküp yerine beton attınız? Şimdi başkan 3 proje için toplumun çeşitli kesimlerinden katkı yapılmasını istiyor. İdareciler için ”Maskara” ve “Manukyan” gibi ifadeler kullanan bir belediye başkanıyla herhangi bir şeyin konuşulabileceğini zannetmiyorum.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.