Halk Numan Kurtulmuş'u lider olarak görmek istiyor

Halk Numan Kurtulmuş'u lider olarak görmek istiyor

HAS Parti Bolu il başkanlığında yapılan basın toplantısında 12 Haziran seçimleri öncesindeki milletvekili aday adayları tanıtıldı.   HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun yaklaşan genel seçimler öncesinde...

HAS Parti Bolu il başkanlığında yapılan basın toplantısında 12 Haziran seçimleri öncesindeki milletvekili aday adayları tanıtıldı.

 

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun yaklaşan genel seçimler öncesinde siyaset’in yeniden büyük hareketlilik kazandığını söyledi. Araştırma şirketlerinin seçmenin nabzını tutmaya devam ettiğini söyleyen Uzun; “ Bugün, Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketlerinden Andy-Ar tarafından yaptırılan Mart 2011 araştırmasının sonuçları üzerinde değerlendirme yapmak istiyorum. Andy-Ar, 12 Eylül referandumunun sonucunu tahmin etmede birinci olmuş, şu anda iktidar partisi dâhil pek çok önemli kuruluşa çalışma yapan bir araştırma şirketidir. Bu araştırma geçtiğimiz günlerde çarpıcı sonuçlarıyla siyasi gündemin merkezine oturmuştur. Araştırma toplam 20 ilde 4.436 denek üzerinde Mart ayının ortasında yapılmıştır. Araştırmanın en çarpıcı sonucu partimizin Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un "yeni dönemin en şanslı görülen lideri" olarak nitelenmesi oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 42,4'ü Kurtulmuş'u yeni siyasi liderler arasındaki en şanslı isim olarak görüyor. Sadece bu noktadaki sonuçlara bakarak genel başkanımızın Türkiye'nin yakın siyasi hayatına imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca halkın, yüzde 35,3 ü de Türkiye'de yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı var diyerek, Meclisteki siyasi partilerin dışında bir alternatif arayışında olduğunu da göstermiştir.”dedi.

 

Barajı rahatlıkla aşacak durumdayız

 

İnsanların Barajdan dolayı oyum boşa gider” endişesi olmadığında gerçek güçlerinin ortaya çıktığını söyleyen Kurtulmuş; “ Bu anketin en çarpıcı sonucu; baraj yüzde 5 olsa kime oy verirsiniz sorusuna verilen cevapta görülüyor. Bu soruda halkımızın yüzde 7,3 ü Has Partiye oy veririm diyerek, bu gün için gerçek oyumuzun en az yüzde 7,3 olduğu net olarak gösteriyor. Partimiz henüz yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen kısa zamanda bu orana ulaşmıştır. Türkiye genelinde binalarımızı yeni tutuyor, tabelalarımız yeni asıyoruz. Aynı şirketin Şubat ayında yaptığı araştırmadan sonra bir ayda oyumuzu yüzde 1,2 artırdığımız da yine bu araştırmada görülmektedir. Bu durum, tanındıkça oylarımızı hızla artırabileceğimizin ispatıdır. Genel Başkanımız her yönüyle beğeniliyor. Yine bu araştırmanın sonuçlarına göre oy vermese bile %42,4 yeni dönemin liderliğinde Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş'u şanslı görüyor. Kısa sürede yaptığımız çalışmalar halk nezdinde karşılık bulmakta ve partimize teveccüh hızla artmaktadır. Bu da oyumuzu artırıp rahatlıkla barajı geçecek olduğumuzu göstermektedir. Yüksek bir performansla çalışmalarımızı yapacağız. Bütün ilçe ve köylere gidecek, her seçmenin elini sıkacak partimizi tanıtacağız. Bu çalışmalar sonucu gerçekte yüzde7,3 olduğu görülen oylarımızın rahatlıkla 3-5 puan artabileceği ve barajdan etkilenmeyeceğimiz her insaf sahibinin kabul edebileceği bir gerçektir. Yeter ki biz seçmene gerçek potansiyelimizin ne olduğunu anlatabilelim.”dedi.Araştırmanın diğer bir çarpıcı sonucunun Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir önceki seçim sonuçlarına göre oyunu çok artırmadığının gözlenmesi olarak ifade edileceğini de vurgulayan Uzun; “ Bu da "muhafazakâr oyları bölerseniz, CHP iktidara gelir" iddiasının geçersiz olduğunu açıkça göstermektedir. Partimiz izlediği tutarlı ve seviyeli siyaset üslubu ve tarzı ile geniş kitlelerce beğeni ve takdir görerek oyunu artırmaya devam edecektir. Bizlerde parti teşkilatları olarak halkımızın teveccühüne layık olmaya gayret edeceğiz. Bu gün partimize milletvekilliği aday adaylığı için müracaat eden arkadaşlarımızı sizlere takdim ediyoruz. Kendisi işçi olan, emekçi olan çalışan bir bayan olan Fatma Çakır kardeşimiz, Esnaflıkla uğraşan genç kardeşimiz Hüseyin Aydın ve Serbest meslek sahibi Erol Gülen arkadaşımız. Bu gün itibari ile bu üç arkadaşımız HAS partinin milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmuşlardır. Önümüzdeki günlerde müracaat edecek olan aday adaylarımızı sizlere tekrar takdim edeceğiz. Aday adaylığı sürecinden sonrada tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de 1-3 Nisan tarihleri arasında aday adaylarımızın üyeler tarafından sıralamaları olacaktır. Üyelerimizin yaptığı sıralama sonucunda da ilk üç adayımızı sizlere takdim edeceğiz.” Diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.