N. Halid Altundal

N. Halid Altundal

HANİ BANA HANİ BANA

Çin’den getirilen CoronaVac aşısı ülkemizde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen program kapsamında birinci aşamada sağlık çalışanları, huzurevlerinde kalan ve çalışanlar ile 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanmaya başlandı.

Aşılamanın ikinci aşamasında ise kolluk kuvvetleri, kritik görevdeki kişiler, öğretmenler, öğretim üyeleri, gıda sektörü ve taşımacılık gibi sektörlerde çalışanlara yer verilmiş. Ama ne hikmetse şu pandemi sürecinde çalışmasına ara vermeyen, yasaklardan muaf tutularak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, alınan kararların etkin ve hızlı bir biçimde halka ulaştırılması için çalışan basın mensuplarına 2. aşamada yer verilmemiş.

Bu konuda öncelikle şunu belirtmek istiyorum; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve sektörün diğer özel günlerinde gazetecilere övgüler dizen, yağlayan, ballayan siyasilerin samimiyetinden her zaman şüphe etmişimdir. Bu şüphelerimin bir kanıtı da bu koronavirüs aşılama programında açığa çıktı sadece. Hani o kadar iyiyiz ya, bizi düşünüp 2.aşamadaki meslek gruplarına dahil edilmemizi keşke sağlasaydınız. Bunu yapmadığınız gibi yarın kendiniz aşı olup, üzerine halkı aşı kampanyasına katılmaya davet etmek için yine bize ulaşacaksınız. Yazık valla sizlere.

Neyse konuyu çok uzatmaya gerek yok. Net ve açık bir şekilde İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a basın mensuplarının koronavirüs aşı programındaki 2.aşamada yer alan meslek gruplarına dahil edilmesi için harekete geçmeye davet ediyorum. Ayrıca bu konuda Basın İlan Kurumu’nun da bir çalışma yapması gerektiği inancındayım. Selametle…

Önceki ve Sonraki Yazılar