HAS Partide adaylar belli oldu

HAS Partide adaylar belli oldu

Has Parti’de 12 Haziran Genel seçimleri öncesindeki milletvekili sıralaması belli oldu. Has parti genel seçimlerde Bolu halkının karşısına Erol Gülen, Fatma Çakır, Hüseyin Aydın üçlüsüyle...

Has Parti’de 12 Haziran Genel seçimleri öncesindeki milletvekili sıralaması belli oldu. Has parti genel seçimlerde Bolu halkının karşısına Erol Gülen, Fatma Çakır, Hüseyin Aydın üçlüsüyle çıkacak.

 

Has Parti Bolu il teşkilatı 12 Haziran seçimleri öncesindeki Milletvekili adaylarını Bolu kamuoyuna tanıttı.148 kayıtlı üyenin kendi arasında yaptığı istişare sonucunda genel seçimlere Erol Gülen, Fatma Çakır, Hüseyin Aydın üçlüsüyle katılma kararı aldıklarını söyleyen il başkanı Abdullah Uzun “Bizim partimizde adaylarımızı üyelerimiz seçtiği için patronları da genel başkan değil Bolu halkı olacaktır. Bizim partimizde maddiyat önemli bir kriter değildir. Bu yüzden küçük esnafı temsilen Hüseyin Aydın, emekçi kesimi temsilen Fatma Çakır ve öğretmenliği bırakarak ticaret yapmak zorunda kalan Erol Gülen’i 12 Haziran seçimlerinde aday olarak gösterme kararı aldık” şeklinde konuştu. Süreç ile ilgili olarak bilgiler veren HAS Parti Bolu birinci sıra adayı Erol Gülen  geçtiğimiz Pazar günü 148 üyenin katıldığı bir önseçim sonrasında ilk sırada çıktığını söyleyerek;”Bu görevi layıkıyla yerine getirmek istiyorum. Biz patron olarak halkımızı seçtik. Bunu son yaşanan Libya teskeresi ile ilgili olarak söylüyorum eğer yakın zamanda bir genel seçim olmasaydı bu teskere bu kadar rahat meclisten geçmezdi. Milletvekillerinin patronu genel başkan olduğu için vekiller genel başkana hoş görünmek adına teskereye çekinmeden “evet” demek zorunda kaldılar. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için hiç kimsenin patronluğunu kabul etmediğimi ve tek patronun yüce bolu halkı olduğunu söylemek istiyorum” dedi. Milletvekilliği sıralamasında 2.sırada yer alan Fatma Çakır ise çalışan kesimin ve kadınların sözcüsü olmak için bu yarışa girdiğini söyleyerek;”Numan beyin görüşlerini benimsediğim için HAS Partiye gelmiştim. Yaptığım test sonucunda bu partinin aradığım parti olduğu kanaatine vardım.”dedi. Son olarak konuşan Hüseyin Aydın ise HAS Partinin iktidar olması için mücadele edeceğini vurgulayarak;”Parti kuramaz ve seçime girilemez denilen partimiz şu anda 79 ilde örgütlenmesini tamamlamış durumdadır. Son yapılan anketlerde barajı aşmaya başladığımız görülmektedir. İdeallerimizi gerçekleştirmek için mücadele vereceğiz” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.