Hayat 40’ından sonra başlar

Hayat 40’ından sonra başlar

Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla “Kırkında Kırk Kadın” adlı bir söyleşi düzenlendi. Söyleşiye tanınmış gazeteci Tuluhan Tekelioğlu katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun ev...

Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla “Kırkında Kırk Kadın” adlı bir söyleşi düzenlendi. Söyleşiye tanınmış gazeteci Tuluhan Tekelioğlu katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun ev sahipliğinde Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen etkinliğe” Kırkında Kırk Kadın” kitabının yazarı Tuluhan Tekelioğlu’da konuşmacı olarak katıldı. Çok sayıda Bolulu kadınında katıldığı etkinlik Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu kadının toplumdaki yeri ve önemi konularına vurgu yaparak başladığı konuşmasında, “Kadın dünyanın en duygulu, en düşünceli, en karmaşık, en farklı varlığıdır. Bu çeşitliliği yüzünden renkli ve özeldir. Hepimizin ortak noktası önce insan, sonra kadın; en önemlisi de anne olmaktır. Kadın toplumun her kesiminde el üstünde tutulması gereken kutsal bir varlıktır. Kadın narindir, ama bir o kadar da güçlüdür. Gücünü doğru kullanıp kendi ayakları üzerinde durması, başarması daha ileriye gitmesi kadının kendi zaferidir. Her kadın aslında farklı bir hayattır.  Herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşündüğüm Kırkında Kırk Kadın farkındalığımızı artıracak çok güzel bir çalışmadır. Kadının isterse harikalar yaratabileceğini bizlere kanıtlayan Sevgili Tuluhan Tekelioğlu’na teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum “dedi.”Kırkında Kırk Kadın kitabının” yazarı Tuluhan Tekelioğlu da, “Bolu’da olmaktan çok mutluyum. Bolu’nun benim için çok özel bir yeri ve anısı var. Ben Ankara’lıyım. Ankara’nın zor havasından uzaklaşmak için Bolu’ya gelirdik ailemle. O yüzden Bolu Benim için çok özel bir yerdir. Bolu halkı o kadar güzel karşıladı ki beni her şey için çok teşekkür ediyorum. “Kırkında Kırk Kadın” isminde bir film çektim. Bu filmin sonradan kitabı oldu. Kadınlara özellikle söylemek istediğim şey şu; Kırkına gelmeden hayatınızda yolunda gitmeyen bazı şeyleri düzeltmek için beklemeyin. Çünkü kadın çok cesur, çok güçlü içinde inanılmaz bir kapasite var. Bunu ortaya çıkarması için yaşlanmayı beklememesi gerekiyor. Biz erkekler kadar güçlüyüz. Biz erkekler kadar cesuruz ama kendimize değer vermeyi bilmiyoruz. Kendimize değer verirsek bu toplum kadını, erkeğiyle hep birlikte sevgiyle yücelerek bir yere gelebilir” dedi. Konuşmaların ardından Gazeteci Yazar Tekelioğlu programa katılan kadınlara “Kırkında Kırk Kadın” Kitabını imzaladı. Ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları ekibi sahne alarak katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.