Hayatımıza Yeni bir sayfa açacak “BERAT ” Kandili…

Bir toplumu yok etmenin, tarihi iddialarını durdurmalarının ilk adımı o toplumun inanç ve kültürlerini yok etmekten geçer. Maalesef, batı uygarlığının seküler kapitalist saldırıları neticesinde Çin, Japonya gibi birçok uzak doğu ülkesin kendi kültürlerinden vazgeçip kapitalizme teslim bayrağını çekmekle sonuçlandığı gerçeğini hepimiz görüyoruz.

Aynı sonuçların İslam dünyasında yaşanmaması ve varoluş, tarihi iddialarının devam etmesi için inancımızda büyük yeri olan mübarek gecelere sütü nümüzde yer veriyor, bu değerlere sahip çıkmanın önemine işaret etmeye çalışıyoruz. Bize gelen mesajlardan bu yazılar değerli okuyucularımızdan oldukça ilgi ve alaka gördüğünü anlıyoruz.

Bu akşam ( 6 Mart pazartesi) Berat kandilini kutlayacağız.

Adı üstünde Beraat…. İlahi rahmet ve mağfiretin bütün kâinatı kuşattığı gece

Bağışlanmak isteyen yok mu? Bağışlayayım. Rızık isteyen yok mu? Rızıklandırayım. Belaya uğrayan yok mu? Selamet ve afiyet vereyim. İlahi müjdesinin verildiği gece…

Savaş, deprem, iyilik ve güzelliğin, hayır ve şer gibi her türlü icraatın uygulanmaya konulduğu yeni bir zaman dilimi… Bazı insanlar müjdelenecek, bazı insanlar Cehennem azabından azat olunacak, kimi insanlarda bu dünyada meydana gelecek belalardan kurtulma beratının verileceği önemli bir gece… Hülasa, ecel ve kaderin infazı için yeni bir sayfa açılacak..

Onun için bu gecede Yüce Yaradan’la beraber olduğumuzu bütün benliğimizde hissedip, ellerimizi onu rahmetine doğru uzatalım; O’na sığınalım, içtenlikle hatalarımızı itiraf edip, affımızı niyaz ederek ruhi huzur ve sükûnetin tarif edilmez lezzetini tadalım.

Kendi kendimizi sorgulamamızın, Rabbimizin huzuruna güzel çıkma noktasında ne olduğumuzu düşünmemiz için bu gece önemli bir fırsattır.

Eğer evimiz ve çoluk çocuğumuz bu manevi iklimden haberdar olursa bizim için maddi ve manevi önemli kazançlar olacaktır. Yoksa her yönü ile ölmüşüz demektir.

Rabbimiz yaşarken ölü olmaktan korusun!...

Beratınız mübarek olsun.

Kalın sağalacakla….

Günün sözü:

En iyi silgi tövbedir,

Samimiyse leke bırakmaz

Önceki ve Sonraki Yazılar