Haydi, ayağa kalkın! İktidara yolcuyuz##hb_manset.gif

Haydi, ayağa kalkın! İktidara yolcuyuz##hb_manset.gif

Solun Bolu’da ki önemli isimlerinden Kemal Alemdar dün CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. Görkemli bir kalabalığa seslenen Alemdar Türkiye’de bugün yaşanılan kirliliğin, çürümenin...

Solun Bolu’da ki önemli isimlerinden Kemal Alemdar dün CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. Görkemli bir kalabalığa seslenen Alemdar Türkiye’de bugün yaşanılan kirliliğin, çürümenin ve yolsuzluğun en önemli sebebinin “Solsuzluk” olduğunu söyleyerek; “Sevgili genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "haydi ayağa kalkın iktidara yolcuyuz " davetini kutsal bir çağrı olarak kabul ederek aday adayı olmaya karar verdim. Din bezirgânlığı yapanların, ırk sömürücülüğünü kullananların, biteceği gün yakındır.”dedi.

 

CHP’de 4.aday adayı Yeminli Mali Müşavir Kemal Alemdar oldu. CHP’nin yaşayan bütün il başkanlarının, partililerin ve Ankara Etimesgut İl Genel Meclisi üyesi Turhan Bulut’un katıldığı bir basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayan Alemdar;”12 Eylül kara faşizmi geçmişimizi Seka kâğıt fabrikasında İzmit’te denize nazır ocaklarda yaktı, CHP, sosyal demokrat ve sol değerlere inanmış dünya halklarını ayrımsız dost ve kardeş bilen, insanların eşit ve özgür olarak doğduklarını ve insan haklarını sonuna kadar savunan, üzerinde yaşadıkları toprağın binlerce yıllık geçmişine, tarih ve kültür mirasına gururla sahip çıkan, milli misakın ve ulusal kurtuluş savaşının şanlı mirasının sahibi olmaktan onur duyan bir partidir. Ben inanıyorum ki bozulmanın kirliliğin çürümenin ve yolsuzluğun tek nedeni vardır oda solsuzluktur. Sevgili genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "haydi ayağa kalkın iktidara yolcuyuz "davetini kutsal bir çağrı olarak kabul ederek, bu çağrıya da bir ıslıkla cevap vermeliyiz. “dedi.

 

Onwin style="font-family: arial,helvetica,sans-serif;">Sabırla ve inatla durmadan çalışacağız

 

Cumhuriyet halk partisinin halkın sorunlarını gündeme getirirken mevcut uygulamaları sadece eleştirmekle yetinmediğine de dikkat çeken Alemdar; “Partimiz somut ve elle tutulur politika ve projeler sunarak halkımızın katılımıyla gelişiyor, büyüyor ve halkımızın beğenisini kazanıyor. Bu konuda genel başkanımızın Türkiye’ye verdiği 41 sözüne bakmak yeterli olacaktır. Özellikle aile sigortasının yoksulluğu tarihe gömeceği konusundaki çalışmalarımız toplumda büyük yankı bulmuştur. Bu konularda çok donanımlı bilgili,  militan partililer olarak çok çalışacağız. Halkımıza bu projelerimizi tek tek anlatarak sabırla ve inatla bıkmadan usanmadan çalışacağız.”şeklinde konuştu.

 

 

Suyun akışını değiştireceğiz

 

CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu sayesinde siyasetin laf yarışı olmaktan çıktığını söyleyen Alemdar sözlerini şu şekilde tamamladı;“Siyaset artık Proje ve somut politikalar haline dönüşmüştür. Bir Kızılderili atasözü vardır "sular yükselince balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları yer, kimse bugünkü üstünlüğüne ve dahi gücüne güvenmesin çünkü kimin kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir. Cumhuriyet Halk Partisi ulusal kurtuluş savaşından gelen gücü ve antiemperyalist devrimci kimliği ile AKP iktidarına karşı solun tüm değerlerini hayata geçirerek ülkedeki suyun akışını değiştireceğine inanıyorum. Din bezirgânlığını yapanların, ırk sömürücülüğünü kullananların, biteceği gün yakındır. İktidar yakındır. Sizleri bu şarkıya çağırıyorum.  Sevgili partili dostlarım, sevgili aslan sosyal demokratlar, sizlere güveniyorum sizin de bana güvenmenizi ve birlikte Cumhuriyet Halk Partiyi iktidara getirme hedefimizi gerçekleştirmeye çağırıyorum.  Biz Türkiye’ye inanıyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.