Muharrem Demirel

Muharrem Demirel

Hayırlı Yolculuklarımız Olsun

Her defasında ısrarla, ‘Hocam olmaz’ dedi, ben de ısrarla duymazdan geldim.


Önce cübbesini giydirdim, görevli odasından minbere doğru gitmek için hareketlendiğinde ise’ ‘Hocam, kazasız belasız, hayırlı yolculuklar diliyorum’ demeyi de ihmal etmedim.

Bu küçük töreni, Tabaklar Camii İmam Hatibi İsmail Bozoğlu kardeşim Almanya’ya görevli olarak gitmeden önce her hafta yaptım.

Bu duruma şahit olan, Çavuşoğlu Turizmin sahibi Sayın Cengiz Çavuşoğlu ve Soylu Otel ve Soylu Pastanesinin sahibi Sayın Sadullah Soylu, dediler ki;

‘’Hocam, cübbe giydirmen, sarığını başına koyman bir nezaket, din görevlilerimize bir saygı, bu tamam da, ‘Hayırlı yolculuklar’ ne anlama geliyor’’

***

Cuma namazı sonrasında anlattım.

‘Durdum divana uydum hazır olan imama diyor, hocamızın arkasında saf tutup kendimizi ona teslim ediyoruz.

Yani

Biz sorumluluktan kurtuluyor, yanlış yaparsa vebali ona yüklüyoruz. Dolayısıyla direksiyonda iken şaşırmasını, yanılmasını istemem.

Ama

Okuduğu hutbeye yorum katmak istediği zamanlarda, Hak yolundan ayrılmasını, bizleri yanlış yollara sokmasını da istemem’ dedim.

***

Kıymetli Dostlar!

Ben gazeteci değilim, köşe yazarıyım.

Niyetim, köşemi kullanarak gündem de kalmak değil; siyasi beklentim yok, ticari beklentimde…

Kişilere veya kurumlara olan özel sevgilerimizde yok, sevgisizliklerimizde. Dolayısı ile nefis üzerinden kalem oynatma düşüncemizde…

Tek amacım, genellikle mekân, zaman, isim kullanarak yazmış olduğum, arşiv değeri taşıdığına inandığım yazılarım ile Bolumuza, ülkemize hizmet etmek.

***

Kader bizi OLAY GÜNDEM GAZETESİNE taşıdı. İnşallah sizlerle beraber olacağız, şehrimizi, ülkemizi ilgilendiren konularda düşüncelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Köşe yazarlığının sorumluluğu İsmail Hocam kadar ağır mı?

Bence ağır!

Çünkü

Yazılarımızı okuyup geçenler olduğu gibi, bize güvenip, ‘Hoca bizleri yanıltmaz’ diyerek, yazdıklarımıza gözü kapalı inanan kıymetli okuyucularım var.

***

Üzerime cübbe giydirilmesini beklemem, başıma sarık takılmasını da…

Ama

Olay Gündem Gazetesinde beraber yapacağımız yolculuklarda; şaşırmamam, yanılmamam, Hak yolundan ayrılmamam

Ve

Sizleri de yanıltmamam için ‘HAYIRLI YOLCULUKLAR’ dualarınıza ihtiyacım var efendim.

Önceki ve Sonraki Yazılar