Hedefi olmayanların siyasette yeri olamaz

Hedefi olmayanların siyasette yeri olamaz

Bolu İl Tarım müdürü Mehmet Altun dün Köroğlu otelde düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili aday adayı olmak amacıyla görevinden istifa ettiğini açıkladı.   Bolu İl Tarım müdürü...

Bolu İl Tarım müdürü Mehmet Altun dün Köroğlu otelde düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili aday adayı olmak amacıyla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Bolu İl Tarım müdürü Mehmet Altun Memleketi olan Şanlıurfa’dan milletvekili aday adayı oldu. Adalet ve Kalkınma partisinden aday olmaya karar verdiğini söyleyen Mehmet Altun; “3,5 yıldır Bolu’da görev yapıyorum, bu süre içersinde Bolu halkından çok büyük bir destek gördüm. Bolu her açıdan önemli bir il. Özellikle son yıllarda Bolu’da 500’ten fazla çiftçinin evine konuk olarak sorunlarını çözmeye çalıştım. Bolu köylüsünü hiçbir zaman ihmal etmemeye çalıştım. Çünkü onları ihmal etmek kendimizi de ihmal etmek anlamına gelir” diye konuştu.12 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Altun; “Özellikle tarım alanındaki birikimimle bir tarım memleketi olan ve doğduğum yer olan Şanlıurfa’dan milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Hedefi olmayan insanların siyasette yeri olamaz. Nasip olurda milletvekili olursam Bolu’yu hiçbir zaman unutmayacağım. Çünkü Bolu’yu Urfa kadar önemsiyorum” diye konuştu. Şanlıurfa’nın 12 milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderdiğini ve 2007 genel seçimlerinde 125 kişinin milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunduğunu da sözlerine ekleyen Mehmet Altun; “Urfa’da çoğu insanın aşiretlerle bir bağı vardır. Doğal olarak benimde bir aşiret bağım var ama ben bilgi ve tecrübemle milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Adaylık konusunda belirleyici olan aşiret olgusu değil bilgi ve birikim olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.