Hentbolcu kardeşlerimizi ihmal etmeyelim

Pazar günü Bolu Belediyespor kadın hentbol takımının Göktürk GSK'yı konuk ettiği maçı izledik. Maçın başında hücumdaki top kayıplarımızın ardından Göktürk hızlı ataklar geliştirdi ve farkı açtı. Daha sonra oyun dengeye oturdu ama farkı kapatamadık, 29-37 yenildik.

Belediyespor'un kadın voleybol takımı şehrimizin göz bebeği. Zorlu bir ligde şehrimizi temsil ediyor. Kümede kalacaklarına da inanıyorum. Öte yandan, voleybol takımımızın odak noktasında olması, kendi klasmanında en az onun kadar başarılı olan hentbol takımımızın ihmal edilmesini gerektirmez.

Pek çok branşta faaliyet gösteren Bolu Belediyespor'un sosyal medya hesaplarında hentbol takımımıza ilişkin son paylaşımın üzerinden neredeyse iki ay geçmiş. Kulübün Instagram sayfasına bakıyorum, paylaşımların tamamına yakını voleybolcularımıza dair. 2021'in Ekim ve Aralık aylarında hentbolculara ilişkin birer paylaşım gördüm. Bir de 3 Aralık 2022 tarihinde Eskişehir Hentbol karşısındaki galibiyet kutlanmış.

Atla deve değil. Hentbolcu kızlarımıza orada yer ayıramıyorsanız, ayrı bir hesap açarsınız. Fikstüre ulaşmak bile zamanımı aldı, Bolu menşeli bir siteden değil, Türkiye Hentbol Federasyonu'nun sayfasından bulabildim haftanın maç programını. Voleybolcularımız dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından gelmiş seçkin sporcular. Ancak hentbolcularımız da ekseriyetle bu şehrin kızlarıdır. Öz evlatlarımızdan oluşan bir ekibe üvey evlat muamelesi yapmayalım, onlar bunu hak edecek bir şey yapmadılar.

Hentbol seyir zevki yüksek, heyecanlı bir spordur. Futbolun ve basketbolun gölgesinde kaldığı doğrudur, ancak her iki sporun tutkunlarına da hitap etme potansiyeli vardır. Belediyemiz şehrimizdeki ilk ve orta dereceli okulların, hatta üniversitenin öğrencilerini iç saha maçlarında Karaçayır'a taşıyarak tribünleri doldurabilir. Maçta misafir takıma deplasmanda olduğunu hiç hissettiremedik zira tribünde 50 kişi ya vardı ya yoktu.

Önümüzdeki maçlara bakacağız artık. Ama göz ucuyla bakmayalım. Gelin bu kentin gencecik sporcularına gözümüz gibi bakalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar