Herkes eteğindeki taşı ortaya dökmelidir

Herkes eteğindeki taşı ortaya dökmelidir

BKGC başkanı Hüseyin Aykan cemiyet bünyesinde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının 2010 yılı içinde Bolu belediyesinden yaptığı tahsilatları içeren dökümleri kamuoyuna açıkladı. Bolu Köroğlu...

BKGC başkanı Hüseyin Aykan cemiyet bünyesinde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının 2010 yılı içinde Bolu belediyesinden yaptığı tahsilatları içeren dökümleri kamuoyuna açıkladı.

Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti başkanı Hüseyin Aykan kurumlarına bağlı kuruluşların 2010 yılında Bolu belediyesinden yaptığı ilan ve reklâm tahsilâtlarının dökümünü Bolu Kamuoyu ile paylaştı.Aykan; “Burada bir ilginçlik ortaya çıktı. Biz Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti olarak 3000 lira tahsilât yaptık diye biliyorduk. Oysa 2010 yılı içinde Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti olarak Bolu belediyesinden yalnızca 2000 liralık bir tahsilât yaptığımızı belirledik. Söz konusu 3 adet faturanın dökümleri numaralarına varıncaya kadar kamuoyuna sunulmuş konumdadır. Ben burada sadece şunu bekliyorum. Sayın başkan çıkıyor ‘herkes kendine baksın’, ‘asarız ‘,’keseriz’ tarzı demeç veriyor. Bu tarz yaklaşımları bir kenara bırakalım. Bizim gibi herkes eteğindeki taşı ortaya dökmelidir. Hiç kimsenin burada birbirini suçlayacak durumu yoktur. Sadece gerçekler ortaya çıksın diye bekliyoruz. Sayın Yılmaz’ın bu tabirleri bir kenara bırakıp bu işi layıkıyla araştırıp sonuçları açıklaması gerekir. Kendisinin ya da başka kimselerin hatalarının varsa ortaya çıkması lazımdır. Bolu kamuoyunun belediyeden yapılan ödemelerin düzgün olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.”dedi.

Toplum gözünde gazetecilerin şu anda düşmüş olduğu durumun bir an önce normale dönmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Aykan; “Bizim bütün derdimiz budur. Gazetecilik etiği açısından bunun bir açıklamasının olması gerekir.” Diye konuştu.

Herkesi oraya bekliyoruz

Çarşamba günü saat 12,30’da cemiyet binası önünde son tutuklamalarla ilgili olarak bir kınama metni yayınlayacaklarını da vurgulayan Aykan açıklamasını şu şekilde tamamladı; “Son günlerde gazetecilere yönelik tutuklama ve yapılan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yayınlayacağız. Konuya duyarlı olan halkımızı ve Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de oraya gelerek bizlere destek vermesini ve Köroğlu gazeteciler cemiyetinin bu etkinliğine katılmasını rica ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.