Herşey eğitimle başlar

Herşey eğitimle başlar

Bolu'da FSC Kapsamında Orman İşçisine ve Orman Köylüsüne İlk Yardım Semineri Verildi. Seminerde; ilk yardım, kanamalar, kırık-çıkık, böcek sokmaları gibi hayati konular işlendi.   Aladağ Orman İşletme...

Bolu'da FSC Kapsamında Orman İşçisine ve Orman Köylüsüne İlk Yardım Semineri Verildi. Seminerde; ilk yardım, kanamalar, kırık-çıkık, böcek sokmaları gibi hayati konular işlendi. 

 Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü Aladağ Orman İşletme Şefliğince, FSC (Orman Yönetimi Sertifikasyonu ) çalışmaları kapsamında düzenlenen eğitim seminerlerine devam ediliyor. Bu amaçla Bolu İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen İlk Yardım Semineri, orman işçileri ile birlikte Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü görev alanında bulunan orman köylüsüne yönelik olarak verildi. Bolu İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen ilk yardım seminerine yaklaşık 200 kişi katıldı.Uygulamalı olarak verilen seminerde, orman işçileri ve köylüleri sağlık personeline sordukları sorular ile ilk yardımın önemini kavramaya çalıştılar. Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, ilk yardım seminerine ilgi duyan orman köylüsüne ve orman işçisine ilerleyen günlerde daha detaylı eğitim ve sertifika verileceğini belirterek, bu konuda kendilerine müracaat edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.