Herşey kontrol altında

Herşey kontrol altında

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde Su ve Kanalizasyon Şefliği tarafından yapılan alt yapı çalışmaları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yoğun bir şekilde sürüyor....

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde Su ve Kanalizasyon Şefliği tarafından yapılan alt yapı çalışmaları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yoğun bir şekilde sürüyor.

 

Bolu’nun alt yapısını sayılaştırılmak için çalışmalar sürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Yardımcısı Makine Mühendisi Cengiz Yaman yılda 90 bin metreye yakın şehir içine hat döşendiğini ve bu hatların gelecek nesillere iyi bir şekilde aktarılması için “alt yapının sayılaştırılması” adı altında bir takım çalışmalar yapıldığını söyledi.

Bundan sonra yapılacak alt yapı çalışmalarının daha verimli, daha az hasarla ve planlı bir şekilde yürüyeceğini ifade eden Yaman, “ Aynı şekilde bir sonraki yıllarda ve gelecek için yapılan planlarda alt yapıyı tamamen görmemiz nedeniyle daha hızlı bir şekilde planlama yapılacaktır. Bunun yanında bir parsele bina inşa edilirken o vatandaş alt yapısının bağlayacağı kanalizasyon kotunu rahatlıkla görebilecek. En yakın su şebekesinin ve su basıncının nerden olduğunu rahatlıkla görebilecek. Bu Belediyemiz için vatandaş için çok önemlidir. Buradaki amaç su arıza ve kanalizasyon ekiplerinin işçiyle, ustasıyla, mühendisiyle daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlamak ve bu verileri net bir şekilde onlara aktarabilmek. Şu an Bolu’da tüm cadde ve sokaklardaki içme suyu, kanalizasyon, yağmurlama, kullanma suyu hatlarını net bir şekilde görebileceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.