Hizmet aşkımızı kimse engelleyemez##hb_manset.gif

Hizmet aşkımızı kimse engelleyemez##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun kendilerine karşı girişilen her türlü engelleme çalışmalarına rağmen Mudurnu’ya hizmet götürmeye devam ettiklerini söyledi. Ercoşkun; “Şu anda TOKİ’nin 2....

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun kendilerine karşı girişilen her türlü engelleme çalışmalarına rağmen Mudurnu’ya hizmet götürmeye devam ettiklerini söyledi. Ercoşkun; “Şu anda TOKİ’nin 2. etabıyla ilgili ihale aşaması neticelendi ve sözleşme aşamasına geçildi. Mudurnu Devlet Hastanesinin projesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. Mudurnu’da önümüzdeki seçimlerde başarılı olacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun AK Parti hükümetinin kuruluşundan bu yana en fazla yapmış olduğu hizmetlerden birisinin Toplu Konut İdaresi kapsamında yapılan çalışmalar olduğunu söyledi.Bolu’da da bu anlamda çok fazla konut yapıldığını söyleyen Ercoşkun;. “Özellikle Mudurnu’da yapılan 1. etap TOKİ çalışmalarından sonra 2. etap çalışmalarını da geçtiğimiz günlerde başlatmıştık. Şu anda TOKİ’nin 2. etabıyla ilgili ihale aşaması neticelendi ve sözleşme aşamasına geçildi. Mudurnu belediyesini 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP kazanmıştı. Bu süreçten sonra siyasi bazı meselelere bu tür hizmetler alet edilmeye çalışıldı. Sanki biz Mudurnu’ya yapılacak hizmetleri engelliyormuşuz gibi gösterilmek istendik. Aslında tam tersi olmasına rağmen bu malzemeyi ana muhalefet partisi yapılan işleri engellemek adına kullanıyor.” Dedi.

 

Biz hizmetin elçileriyiz

Yaptıkları hizmetleri hiçbir siyasi ayrım yapmadan gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ercoşkun; “ Mudurnu’da TOKİ’nin 2. etabının ihale sürecinin noktalanarak sözleşme aşamasına gelmesi bunun en büyük örneğidir. Yapılacak hizmetleri engellemek değil kolaylaştırmaktır bizim hedefimiz. Mudurnu’nun girişindeki duble yolunun yapılmasındaki katkılarımız ne kadar önemli ise TOKİ’ye yaptığımız katkılar ne kadar önemli ise Mudurnu devlet hastanesi de o kadar önemlidir. Geçtiğimiz dönemde milletvekillerimizle 3 ilçemizde hastane yapılmasıyla alakalı sağlık bakanımızdan söz almıştık ve bununla ilgili Mengen’de ihale aşamasına geldik, yer teslimi yapıldı. Göynük kazmayı vurdu çalışıyor ama maalesef Mudurnu’da yine aynı mantıkla bu işin engellenmeye çalışılması söz konusuydu. Artık Mudurnu Devlet Hastanesinin projesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. Son imzayı Gençlik ve Spor bakanımız attıktan sonra orada da ihale aşamasına geçmiş olacağız. Mudurnulu il genel meclisi üyelerimizin yaptığı bu çalışmaya bizlerin destek olmaması mümkün değil. Çünkü örnek gösterilecek bir teşkilat yapılanmasını Mudurnu’da oluşturmuş durumdayız. Bu gayretli çalışmalar sayesinde Mudurnu’da önümüzdeki seçimlerde başarılı olacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu engelleme gayretlerinin önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili olduğunu düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Verdiğimiz sözleri tutuyoruz

Seçim çalışmalarında seçmenlerin ilçe yollarının yapımı konusunda çok fazla talepte bulunduğunun altını çizen Ercoşkun; “Göynük yolunun bir bölümü daha önce yapılmış, asfalt aşamasına gelmişti. Kalan kısmının da ihalesi gündemdeydi. Göynük yolumuzun da yapılan kısmının asfaltı önümüzdeki günlerde başlamak üzere… Geri kalan kısmının da yapılan ihalesi onaylanmış durumda. Biz seçimlerde ilçe bağlantı yollarına önem vereceğimizi söylemiştik. Göynük yolumuz bunların başında geliyor. Mevsim itibari ile yağışların çok fazla olması yüzünden biraz ötelenmiş durumda ama önümüzdeki günlerde hem asfaltının yapılacak olması hem de kalan kısmının ihalesinin yapılarak yer teslimi aşamasına gelecek olması gerçekten gurur verici bir gelişmedir. Bir de Yeniçağa ve Mengen arasındaki yolumuz var. Yapımı devam eden bu yoldaki asfalt çalışması beton asfalt’a çevrilerek daha kaliteli bir asfalt yapılmak kaydıyla yaz döneminde de tamamlanmış olacak. Onun çalışmaları da önümüzdeki günlerde başlamış olacak. Bu güzel başlangıcımızı önümüzdeki günlerde Seben, Kıbrıscık, Mudurnu ve Taşkesti gibi bağlantı yollarıyla devam ettirmek arzusundayız. AK Partinin gururu olan yollar konusunda çalışmaları Bolu’da da aynı hızla sürdürmek bizim birinci önceliğimizdir.” Dedi.

 

Gerekli girişimlerde bulunacağız

Türk Standartları Endüstrisi Bolu şubesinin kapatılma girişimiyle ilgili olarak ta görüşlerini açıklayan Ercoşkun; “Türk Standartları Endüstrisi’nin Bolu’da faaliyet gösteren bir şubesi vardı. Bolu başta olmak üzere Zonguldak, Bartın, Karabük’e de hitap ediyordu. TSE’nin özerk bir yapısı var. Bu yapı içinde 22 adet ildeki çalışmalarını sonlandırıp bunları daha merkezi noktalardaki illere hizmet kalitesini yükseltme amacıyla taşıma noktasında karar aldılar. Söz konusu 22 il arasında Bolu’da var. Biz bunun haberini geçtiğimiz Cuma günü aldık. Ben bizzat Sanayi ve Ticaret Bakanımızla bu konuyu birebir görüştüm. TSE’nin bizim için önemli olduğunu söyleyerek buranın kapanmaması noktasında destek istediğimizi belirttim. Bakanımızda konuyu değerlendirmek için bizlere söz verdi. Önümüzdeki hafta yapacağımız Ankara ziyaretiyle bu konuda girişimlerde bulunacağız. Ne kadar başarılı olabiliriz bilemiyorum. Burada birçok hizmetin merkezileşmesi ve daha verimli çalışma yapılması hedefleniyor. TSE şubesinin kapanmasıyla insanlar mağdur edilmiyor. Sanayi ve Ticaret odasında birer görevli insanlara yine aynı hizmeti veriyor. Bolu’daki Sivil toplum kuruluşları ve odalarımızla birlikte Ankara’ya giderek önümüzdeki hafta girişimlerde bulunacağız.”biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.