“Hizmet benim işim”

“Hizmet benim işim”

AK Partiden iki dönemdir meclis üyeliği görevinde bulunan Elifnur Şener Yerlikaya meclis üyeliği görevinden istifa ederek AK Parti Bolu milletvekili aday adayı oldu. Mimar Elifnur Şener Yerlikaya Cuma günü yapılan...

AK Partiden iki dönemdir meclis üyeliği görevinde bulunan Elifnur Şener Yerlikaya meclis üyeliği görevinden istifa ederek AK Parti Bolu milletvekili aday adayı oldu.

Mimar Elifnur Şener Yerlikaya Cuma günü yapılan Bolu belediye meclisi Mart ayı 2.oturumunda meclis üyeliği görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Kadınların yerel siyasette, parlamento da yer almasını, nüfusun yarısını oluşturan kadınların görüşlerinin şehir ve ülke politikalarına yansıması açısından çok önemli bulduğunu söyleyen Yerlikaya; “Yüce meclisimizde şu anda var olan yüzde çokluk milletvekili oranının üzerine çıkarılması için; daha kararlı, daha istekli, daha cesur olmamız ve sembolik temsillerin üzerine çıkabilmemiz gerekiyor. Bu düşünceyle, ülkem için, Bolu için taşıdığım sorumlulukla yeni ve zorlu bir yolla başlangıç yapıyorum.”dedi.

Türkiye’nin dünya’nın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri haline geldiğini vurgulayan Yerlikaya; “Büyük hedeflerimiz için çalışmalıyız. Güçlü Türkiye için çalışmalıyız. Büyük Türkiye için çalışmalıyız. Çok çalışmalı çok üretmeli sadece bugünün meselelerini çözmekle kalmayıp yarınlara hazırlanmalıyız. Milletimiz için, ülkemiz için el birliği ile güç birliği ile kadın ve erkek yan yana omuz omuza güzel ülkemizin aydınlık geleceğine yürümeliyiz. İşte biz tam bu noktada Türk kadınları olarak büyük görevler düşüyor.  Ben bu noktada ülkem için Bolu için taşıdığım sorumlulukla yeni ve zorlu bir yola başlangıç yapıyorum. Amellerin kıymeti niyetlere göredir. Herkesin niyeti neyse eline geçecek olan odur anlayışı ile Bolu’ya Türkiye için elimi taşın altına koyuyorum. Bu ülkenin Köroğlu’nun topraklarının kadını olmaktan duyduğum gururla ve güçle üzerime düşeni yerine getirmek için adım atıyorum.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.