Hizmet bizim işimiz!

Hizmet bizim işimiz!

Ak parti’de dün iki isim daha milletvekili aday adaylıklarını açıkladı. AK Parti Bolu kadınlar kolu başkanı Hatice Dinç ve Gerede ilçe başkanı Fehmi Küpçü dün yaptıkları açıklamalarla...

Ak parti’de dün iki isim daha milletvekili aday adaylıklarını açıkladı. AK Parti Bolu kadınlar kolu başkanı Hatice Dinç ve Gerede ilçe başkanı Fehmi Küpçü dün yaptıkları açıklamalarla milletvekili aday adayı olduklarını ve partideki görevlerinden istifa ettiklerini söylediler.

 

Ak Parti Bolu teşkilatında dün hareketli bir gün yaşadı. İlk olarak partinin eski kadınlar kolu başkanı Hatice Dinç milletvekili aday adaylığını açıklayan isim oldu. Ak parti’nin Türkiye yönetiminde çözüm ve hizmet, ekonomik istikrar, gerçek demokrasi getirdiğini ve siyasete de yeniden güven tahsis ettiğini vurgulayan Dinç; “Hükümetimiz felaketin eşiğinde olarak devraldığı ülke ekonomisini, dünyanın en dinamik ve güçlü ekonomilerinden biri haline getirmiştir. Bu konudaki hedefini de cumhuriyetin 100. yılında dünyanın ilk on ekonomisi içerisine girmek olarak belirlemiştir. Ak partinin iktidar olduğu 2002 yılından bu yana ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaştırmaya, her alanda büyük bir değişim ve gelişim gösteren Türkiye, artık güçlü bir ülkedir. Hastanelerimizde muayene ve ilaç kuyrukları bittiği gibi aynı gün teşhise yönelik tüm tetkikleri de bitmekte tedavi sürecine girilebilmektedir. Yurdun dört biryanı duble yollarla örülmüş, cumhuriyet tarihinde ak parti iktidarına kadar yapılan okul ve dersliklerin çok daha fazlası ak partinin 9 yıllık iktidarında yapılmıştır. Türkiye bu gün sadece iç politika ve hizmetlerde değil dış politikada da büyük bir değişim ve ilerleme kaydetmiştir.

Türkiye artık bulunduğu bölgede söz sahibi dünya coğrafyasında da kanaatlerine önem verilen lider ülke konumundadır. Tüm bunlar devlet ve millet bütünleşmesi ile hizmeti siyasetin en temel önceliği sayan Ak parti anlayışı ile oldu.”şeklinde konuştu.

 

 Kadınlar artık siyasette asli unsur olmalıdır

 

Ak partinin temel amacının ülkeye ve millete hizmet etmek olarak açıklanabileceğini de sözlerine ekleyen Hatice Dinç açıklamasını şu şekilde tamamladı; “Ak parti Türkiye’yi muasır medeniyet üzerine çıkarma, Ak parti Türkiye’yi kalkındırma, büyütme ve özgürleştirme, millete hizmet yolunun yolcusudur. Gelinen bu noktada başbakanımız, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde değişim siyasetine katkı sağlayan her bir Ak partili teşkilat mensubunun büyük emeği var. Herkese teşekkür ediyorum. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında “ siyasette değişmesi gerekenlerden biriside siyasette kadınlarımızın varlığı, yeri ve ağırlığı noktasıdır” demektedir. Kadınlar artık siyasette asli unsur ana ses olmalıdır. Anne olarak bu ülkenin çocuklarına yani geleceğe ve ideallere kadınlardan daha çok sahip çıkacak yoktur. Siyasete kadınsız düşünmek hayatı yarım algılamaktır. Yine ak parti döneminde gerek 2010 referandumunda kabul edilen anayasa değişikliği ile gerekse yasal değişikliklerle kadınlar ile ilgili pozitif ayrımcılık ilkesine yönelik, pek çok düzenlemeler yapılmış, kadınların durumu iyileştirilmiştir. Bugün kadınlar siyaset içerisinde de daha aktif roller üstlenmekte ve sorumluluk almaktadırlar ki bunun en bariz örneği yerel meclislerdir. 2011 genel seçimlerin de kadınların mecliste daha çok temsili yine kadınların bu göreve talip olmasından geçmektedir. Bende bu göreve talip olduğumu belirtiyor,2011 genel seçimlerinde Bolu’dan Ak parti milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.