Hizmet yarışında bizde varız

Hizmet yarışında bizde varız

AK Parti’de dün gerçekleştirilen törenle dört aday adayı daha, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir katılımla il başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen açıklamada...

AK Parti’de dün gerçekleştirilen törenle dört aday adayı daha, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir katılımla il başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen açıklamada Tahsin Akduman, Fahrettin Afacan, Ali Özdemir ve Yunus Çetin, AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı olduklarını açıkladı.

25 Yılımı Bolu’ya Adadım

İlk olarak Tahsin Akduman vatandaşların karşısına geçti. Tahsin Akduman, son 25 yılımı Bolu’ya adamış birisi olarak sizlerin karşısına aday adayıyım, Allah yolumuzu açık etsin” şeklinde konuştu.  Tahsin Akduman, “Ak Partiden Bolu Milletvekili Adayı olmak için bugün müracaat dilekçemi verdim. Bu müracaat sırasında bana destek için buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.30 yıllık memuriyet hayatımın son 25 yılı Bolu İlimiz ile ilgili hizmetlerde geçmiştir. Bu hizmetleri yaparken Bolu’da hep birlikte çalıştık. Mahalli, siyasi veya idari görevlerde bulunan yöneticilerimiz ve mensuplarımız hep birlikte Bolumuza bir şeyler kazandırmaya gayret ettik. Ben; Bolu’da, eğitimden turizme, İlin imar ve bayındırlık sorunlarından sağlığa, köylerin alt yapısından sosyal güvenliğe, tarımdan kültüre ve daha birçok konuda Bolunun yetiştirdiği bilgi birikimi ve tecrübesi olan bir değer olarak kendimi addediyorum. Bunu yaparken de beni bu yaptığım görevlere sizler layık görerek getirdiniz, sizler beni yetiştirdiniz.Beni büyük görevler vererek yetişmeme ve ilimiz insanlarına faydalı olmama vesile olan Bolu’ya daha borcum bitmedi. Bu vefa duygusu yüzünden aday adayı oldum. Milletvekili Aday Adayı olmak bizim irademize ve bize aittir. Ancak Milletvekili Adayı yapmak büyüklerimize, Milletvekili yapmak ta Bolulu hemşerilerimize aittir. Milletvekili Aday adayı olarak vebal ve borçtan kurtulduğuma inanıyorum. Bundan sonra görev ilgili makamlarındır. Ben Bolu ve memleketimiz için her türlü görevi her zaman yapmaya hazırım. Hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

“Var gücümle çalışmaya talibim”

Fahrettin Afacan,  ise “Uzun yıllar köy ve merkezde İmam hatip olarak görev yaptım. 1995-2001 yılları arasında Almanya’da (Ge-Horst) din görevlisi olarak bulundum. Son olarak Bolu Merkez Yıldırım Bayezıd Camiindeki 10 yıllık imam-hatiplik görevimden 10 Mart 2011 tarihinde, 12 Haziran 2011 24.dönem Milletvekilliği Ak Parti Bolu Aday Adaylığı için istifa ettim. Uzun yıllar asli görevimle beraber, Bolu Din Görevlileri Dernek Başkanlığı, Bolu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Bolu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundum. Bütün insanlığın ihtiyacı olan birlik-beraberlik, sevgi ve saygı zemininde İl-İlçe teşkilatlarımız ve sizlerin desteğiyle Bolu’ya hizmet için yola çıktım. Bolumuzun turizm, sanayi, eğitim, sağlık ve diğer hizmet noktalarında en üst seviyeye çıkarılması için var gücümle çalışmaya talibim. Partimizin Ülkemize ve Bolumuza yapmış olduğu hizmetlere bir halka da ben ekleyebilmek için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

Hizmete talip oldum

Aday adaylığını açıklayan Ali Özdemir ise ;”1980 yılında Devlet Planlama Teşkilatına girdim. İlkokulu ortaokulu ve liseyi Ankara’da okudum daha sonra siyasal bilgiler fakültesini bitirdim. 1986 – 1988 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde özellikle kalkınma iktisadı başta olmak üzere değişik dallarda çalışmalar yaptım. Döndükten sonra Devlet Planlama Teşkilatı uzmanlığına atandım. Değişik konularda çalıştıktan sonra ben de siz sevgili Bolulu kardeşlerimin hizmetine talip oldum ve milletvekili aday adayı olarak huzurlarınızda bulunuyorum. “ dedi.

Bende aday adayıyım

Son olarak konuşan Yunus Çetin “Ben Bolu’nun Gerede kazasında doğdum. İlkokulu kendi köyümde bitirdim, ortaokulu Bolu’da lisenin de bir kısmını Bolu’da bir kısmını da Ankara’da okudum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesine girdim ve orada masterımı yaptıktan sonra ziraat yüksek mühendisi olarak mezun oldum. İş hayatım, Şeker fabrikalarında işletme şefliği, daha sonra çay fabrikasında müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Daha sonra yem sanayinde müdürlük yaptım Konya fabrikaları yem sanayi müdürlüğü yaptım. Özel fabrikaların da yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Fabrikalar özelleştikten sonra Altındağ Belediye Başkan yardımcısı olarak 5 yıl hizmet verdim. Hemşerilerim Altındağ belediyesinden tanırlar. Şu anda bütün görevlerimden ayrıldım ve 24. dönem milletvekilliği için huzurunuza aday adaylığımı ilan etmek için çıktım. “şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.