HSYK “Bolu” atamasına açıklık getirdi

HSYK “Bolu” atamasına açıklık getirdi

Ergenekon davasında sanıkların tahliyesi yönünde oy kullanan Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün görev yeri değişikliği ile ilgili olarak HSYK'dan açıklama geldi.   Hakimler ve Savcılar Yüksek...

Ergenekon davasında sanıkların tahliyesi yönünde oy kullanan Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün görev yeri değişikliği ile ilgili olarak HSYK'dan açıklama geldi.

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün’ün Bolu Hakimliği’ne yetkilendirilmesine ilişkin "Hakkında 31 Ağustos 2010 tarihinde inceleme ve soruşturma izni verilen Sayın Köksal Şengün’ün, soruşturma sonunda eylemler, sabit görüldüğünden 11 Temmuz 2011 tarihinde yer değiştirme cezası ile cezalandırılmasına, o yerde göreve devamı yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine varıldığından cezanın kesinleşmesine kadar Bolu Hakimliğinde yetkilendirilmesine karar verilmiştir" açıklamasında bulundu.HSYK’dan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün’ün Bolu Hakimliği’ne yetkilendirilmesine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Kamuoyunda ‘Ergenekon’ olarak bilinen davada yargılamayı etkilemeye yönelik çalışma yapmak, silahlı terör örgütüne üye olmak ve yargı görevini etkileme suçunu işlediklerinden bahisle haklarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2010/857 sırasına kayden cezai soruşturma başlatılan bazı şahıslarla uygunsuz hareket ve ilişkiler kurarak mesleğin şeref ve nüfuzunu, şahsi onur ve saygınlığını yitirdiği, yaptığı işler ve davranışlarıyla görevini doğru ve tarafsız yapamayacağı kanısını uyandırdığı iddialarıyla hakkında 31 Ağustos 2010 tarihinde inceleme ve soruşturma izni verilen Sayın Köksal Şengün’ün, soruşturma sonunda eylemler, sabit görüldüğünden 11 Temmuz 2011 tarihinde yer değiştirme cezası ile cezalandırılmasına, o yerde göreve devamı yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine varıldığından cezanın kesinleşmesine kadar Bolu Hâkimliğinde yetkilendirilmesine karar verilmiştir" denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.