Hükümet engellileri dört duvara hapsediyor

Hükümet engellileri dört duvara hapsediyor

CHP Engellilerden Sorumlu Parti Meclisi üyesi Sosyolog Av.Turhan İçli, "Engelliler siyasete girmek istesin yeter. Onlara destek olurum. Hatta CHP'den aday olmalarını isterim." dedi.   CHP Bolu İl Teşkilatı tarafından Bolu'ya...

CHP Engellilerden Sorumlu Parti Meclisi üyesi Sosyolog Av.Turhan İçli, "Engelliler siyasete girmek istesin yeter. Onlara destek olurum. Hatta CHP'den aday olmalarını isterim." dedi.

 

CHP Bolu İl Teşkilatı tarafından Bolu'ya davet edilen Turhan İçli, engelli öğrenciler ve aileleriyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi 15. Olağanüstü Kurultayında Engelliler alanını temsilen Parti Meclisine seçildiğini ve Kemal Kılıçdaroğlu tarafından engellilerden sorumlu Parti Meclisi üyesi olarak görevlendirildiğini vurgulayan İçli; “Halen Engelliler Konfederasyonu Başkanlığını da yürütmekteyim.

CHP bu görevlendirmeyle, sivil toplum ile siyaset arasında olumlu bir sentez yaratmıştır. Çünkü kırk yıldan beri engelli hakları savunuculuğu ve eylemciliği yapmaktayım. Altınokta Körler Derneği, Türkiye Körler Federasyonu ve Engelliler Konfederasyonu Başkanlıklarını yürüttüm. Engelli sorunlarını bizzat etinde kemiğinde duyan ve yaşayan biriyim. Tüm dünyadaki deneyimleri ve ülkemizin gerçeklerini yakından bilmekteyim. 1980'lerden itibaren engelliler için elde edilmiş tüm kazanımlarda doğrudan ya da dolaylı imzam bulunmaktadır.

Şimdi bu deneyimleri. Sosyal Devlet Politikalarını siyasetinin temeline koymuş olan Cumhuriyet Halk Partisinde değerlendirmek, engelli sorunlarını CHP'ye. CHP siyasetini engellilere taşımak istiyorum.”dedi.

 

CHP engelliler konusunda eşitliği savunuyor

 

İçli yaptığı konuşmada, Meclis'te daha fazla engelli milletvekili olması gerektiğini belirterek, "CHP engelliler konusunda eşitliği savunuyor, AK Parti hükümeti ise engellileri dört duvara hapsediyor. Engellilerin birkaç kişi ile değil, birçok kişi ile Meclis'te temsil edilmesi gerekli." diye konuştu. Siyasette yer almak isteyen engellilerin her zaman yanında olduklarını belirten İçli "Ben engelli arkadaşlarıma söz veriyorum. Siyasete girmek istesinler yeter. Ben onlara destek olurum. Ben onların CHP'den aday olmalarını isterim. Çünkü CHP, Türkiye'ye demokrasiyi getiren, Mustafa Kemal Atatürk'ün partisidir. Bu nedenle engelli arkadaşlarımın CHP'de siyasete başlamalarını istiyorum. Partim beni parti meclis üyesi yapmakla görevini tamamlamış değildir. Meclis'e daha çok engelliyi taşıyarak görevini yapmış olacaktır."dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.