İdeoloji değil hizmet kazandı

İdeoloji değil hizmet kazandı

12 Haziran Genel Seçimleri sonrasında AK Parti 1. sıradan milletvekili seçilen Ali Ercoşkun, “Artık ideolojilere göre değil, hizmete göre oy veriliyor. Bunu hep söyledik. Yerele baktığımız zaman, 2009 yerel seçimlerinde...

12 Haziran Genel Seçimleri sonrasında AK Parti 1. sıradan milletvekili seçilen Ali Ercoşkun, “Artık ideolojilere göre değil, hizmete göre oy veriliyor. Bunu hep söyledik. Yerele baktığımız zaman, 2009 yerel seçimlerinde il genel meclisi oylarımıza göre, 15 bin civarında oyumuz arttı” dedi.

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun 12 Haziran genel seçimlerini değerlendirdi. Kendisinin Bolulu olmamakla itham edilerek, bunun üzerinden oy almaya çalışanların büyük bir yanılgıya düştüklerini belirten Ercoşkun, “Burada birileri hala daha ırkçılık üzerinden siyaset yapmaya çalıştı. Çağ dışı kalmış bu zihniyetteki insanlara söyleyecek bir söz bulamıyorum” diye konuştu. İnsanların ideolojiye değil hizmete oy verdiğinin altını çizen Ercoşkun, “Artık ideolojilere göre değil, hizmete göre oy veriliyor. Bunu hep söyledik. Yerele baktığımız zaman, 2009 yerel seçimlerinde il genel meclisi oylarımıza göre, 15 bin civarında oyumuz arttı. Bu aslında birçok soruyu cevaplıyor. AK Parti'ye olan desteğin artarak devam ettiğini gösteriyor. CHP'nin oyları ise düştü. CHP 2009 seçimlerinde 38 bin oy almıştı, şimdi 35 binlere düştü. Burada oyunu artıran MHP oldu. MHP'nin oylarının artması tamamen Murat Yapıcı'nın kişisel katkılarından kaynaklandı. CHP oylarının azalmasına, bizim oylarımızın artmasına rağmen, seçim sisteminin getirmiş olduğu bir tablo ile sonuç 2-1 oldu” dedi. Bu seçimlerde ilk kez kullanılan kaşe ile evet mührü vurulmasının haddinden fazla geçersiz oy çıkmasına neden olduğunu ileri süren Ercoşkun, “Bolu'da 5 binden fazla geçersiz oy pusulası çıkmasının sebebi, kaşe kullanmasını bilemeyen seçmenlerden kaynaklandı. Birçok vatandaşımız kaşenin içindeki yaylı sistemi kullanmasını bilmediğinden Evet mührünü basamadan pusulaları boş atmış. Vatandaşların bu şekilde kaşeyi doğru kullanmayı bilmemeleri, en çok da bize gelecek oyları etkiledi. Normalin çok üzerinde oy iptal edildi. Bu nedenle Seçim Kurulu'na itiraz ettik ve gümrüklerden gelecek olan oylarla birlikte bunların tekrar değerlendirilmesini istedik” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.