İktidarda “Aile sigortası” korkusu başladı

İktidarda “Aile sigortası” korkusu başladı

12 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler yaklaştıkça, Bolu halkının Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgisi de giderek artıyor.   Ev ve mahalle gezilerinde vatandaşların dertlerini dinleyen CHP...

12 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler yaklaştıkça, Bolu halkının Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgisi de giderek artıyor.

 

Ev ve mahalle gezilerinde vatandaşların dertlerini dinleyen CHP adayları, partilerinin yoksullukla mücadele için hazırladığı politikaları da aktarıyor. Özellikle ‘Aile Sigortası’ projesinin halkın büyük bir çoğunluğu tarafından doğru anlaşıldığını ve bunun iktidar partisini korkuttuğunu belirten CHP Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, “9 yıldır halkın sorunlarına çözüm bulamayan, yoksulluğu çözemeyen, dert üzerine dert ekleyen bir iktidarı tabiî ki bu projeler panikletir, korkutur. Önemli olan onların paniklemesi değil, halkımızın bunları iyi anlaması ve bize destek olmasıdır. Bu projeler 45 tane bilim adamının birlikte hazırladığı ve uygulanabilir projelerdir. Tabi bunları uygulamak dar gelirlinin yanında, ezilenin yanında, kısacası halkın yanında olan CHP’nin hayata geçireceği projelerdir. Halkı umursamayan, zenginin yanında olan, yandaşından başkalarına çare olamayan bir partiden bu projeleri uygulamasını beklemek zaten komik olur. Onlar lüks yaşam merkezleri ve kanallarla uğraşsınlar” dedi.

 

Halkımızın yüzündeki tebessüm kanaldan daha önemlidir”

 

Halkın kendisine olan ilgisinden oldukça memnun olduğunu söyleyen CHP’nin bayan adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise, “Seçim çalışmalarında partimize ve şahsıma gösterilen sevgi beni gerçekten duygulandırıyor. Oradaki samimiyeti hissedebiliyorsunuz. Seçim gezilerimizde halkımızın gerçeklerine çok daha yakından şahit olabiliyorsunuz. Bizim insanımız gerçekten dünyanın en temiz yürekli insanı. Yoklukta dahi şükredebiliyor. Anadolu insanı gerçekten her şeyin en iyisini hak ediyor. Fakat ülke yönetimindeki zafiyet halkımızı sadece seçim zamanı hatırlıyor. Biz projelerimizle, politikalarımızla her zaman halkımızın yanındayız. Öyle de olmaya devam edeceğiz. Bizim için, Bolu’daki yoksul bir vatandaşımızın kimseye muhtaç olmadan karnını doyması, onun yüzünün gülmesi dünyadaki bütün kanal projelerinden çok daha önemli” şeklinde konuştu.

 

 

CHP, parti içi çalışmalarına hız verdi

 

Seçim çalışmalarını Bolu’nun her yerinde büyük bir hızla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü, bir taraftan da partililerine yaklaşan seçim ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veriyor.

 

Grand Düğün Salonu’nda biraya gelen CHP’liler, Bolu İl Örgütü’nün yürüttüğü çalışmalar hakkında Bolu İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu’ndan bilgi aldı. Partililerin yoğun bir şeklide iştirak ettikleri toplantıda, seçim çalışmalarında neler yapılmasa gerektiği de anlatıldı. CHP Parti İçi Eğitim Kurulu tarafından partililere, seçime az bir süre kala saha çalışmasında yapılması gerekenler anlatıldı. Toplantıda bir konuşma yapan CHP Bolu İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu, mevcut iktidarın ömrünü tamamladığını belirterek, “İktidar partisi hızla kan kaybetmektedir. İki dönem tek başına iktidara gelen bu parti, halkın ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayamadığı gibi, halkın yükünü iyice artırmıştır. Geçim ve hayat pahalılığı gibi sorunların yanında adalet sisteminin bozulması, bölünme tehlikesi gibi sorunlar da ülke gündemine girdi. Bolu’daki durum zaten ortada. 2 dönemdir 3 iktidar partisine mensup vekil ile temsil eden Bolu, cazibe merkezi olması gerekirken, göç veren bir il konumuna geldi. Bizim dar gelirliye yönelik, çiftçimize, memurumuza, emeklimize, işçimize yönelik projelerimiz var. Bu projeleri her partili arkadaşımızın bilmesi ve çevresindeki vatandaşlara aktarması gerekiyor. Zaten iktidar partisinin bu projelerin halk tarafından benimsenmesinden duyduğu endişe ve panik durumu ortada. Onlar korkmaya ve panik olmaya biz de projelerimizi anlatmaya devam edelim. Bolu’muzu geriye götüren mevcut iktidardan kurtaralım” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.