İsimler Başbakana sunuldu

İsimler Başbakana sunuldu

Milletvekilliği için istifa eden il başkanlarının yerine yenilerini atamak için kurmaylarıyla bir araya gelen Erdoğan'a, boşalan 39 il başkanlığının her biri için 3'er isim sunuldu. Erdoğan, her bir il için kendisine...

Milletvekilliği için istifa eden il başkanlarının yerine yenilerini atamak için kurmaylarıyla bir araya gelen Erdoğan'a, boşalan 39 il başkanlığının her biri için 3'er isim sunuldu. Erdoğan, her bir il için kendisine sunulan 3 isimden birisini seçecek. İlimiz Bolu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en rahat atama yapacağı iller arasında gösteriliyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan, milletvekili aday adayı olabilmek için partisinden istifa eden il başkanlarının yerlerine yenilerini atamak için kollarını sıvadı. TBMM'de yoğun bir mesai harcayan Erdoğan, Cuma sabahını evinde geçirirken, saat 11.00'de Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ı kabul etti. Bağış ile birlikte Cuma namazını evinin yakınında bulunan Aksa Camisi'nde kılan Erdoğan, buradan AK Parti Genel Merkezi'ne geçti. Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde kurmaylarıyla bir araya geldi. Milletvekili aday adayı olabilmek için partisinden istifa eden il başkanlarının yerine yenilerini atamak için mesai harcadı. Kurmaylarıyla Genel Merkez'de değerlendirme yapan Erdoğan'a, boşalan 39 il başkanlığı için alternatif isimler sunuldu. Kurmaylarıyla her aday üzerinde çalışma yapan Erdoğan, teşkilatların temayüllerine göre isim belirleyecek. Erdoğan, her bir il için kendisine sunulan 3 isimden birisini seçecek. AK Parti il teşkilatlarında adaylarla ilgili temayüllerin yapıldığı, sonuçların Erdoğan'a aktarıldığı belirtildi. 12 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde Merkez Yürütme Kurulu'nun almış olduğu karar gereği milletvekili aday adayı olmak için 39 il başkanı, 69 ilçe başkanı, 21 kadın kolu il ve ilçe başkanı ile 6 gençlik kolları il ve ilçe başkanı istifa etmişti. AK Parti tüzüğü gereği, il başkanlıklarında oluşan boşluklar, Genel Başkanın ataması üzerine dolduruluyor. Atanan isimler illerde yeni il başkanlarının seçileceği kongre yapılana kadar görev yapıyor.

 

Bolu’da sıkıntı yok

 

Bilindiği gibi AKP Bolu il teşkilatında yapılan temayül yoklamasında Yaşar Yüceer ve Ömer Sayın ön plana çıkan isimler olmuştu. Bu açılardan Bolu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en rahat atama yapacağı iller arasında gösteriliyor. Gazetemize değerlendirmede bulunan il başkan adaylarından Ömer Sayın Sayın Başbakanımız il başkan adaylarını görmeden ve yüz yüze konuşmadan hiç kimseyi atamayacağını daha önce ifade etmişlerdi. Bazı illerde 4-5 tane il başkan adayı var. Bu açılardan ataması yapılacak olan en sıkıntısız illerin başında ilimiz Bolu geliyor” şeklinde konuşmuştu. İl başkan adaylarından Yaşar Yüceer ise son aşamaya gelindiğini söyleyerek; “Süreci takip ediyoruz şu anda isimler Sayın Başbakanımız tarafından değerlendiriliyor “biçiminde konuşmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.