İşin ucunda 25.000 lira var

İşin ucunda 25.000 lira var

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Genç girişimciler kurulu tarafından Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması düzenlendi. MARKA ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen yarışmaya 40 yaşını doldurmayan ve Kocaeli, Sakarya, Düzce,...

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Genç girişimciler kurulu tarafından Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması düzenlendi. MARKA ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen yarışmaya 40 yaşını doldurmayan ve Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve Bolu illerinde ikamet eden yarışmacılar katılacak. Başvuruların başladığı yarışmada, elemeler ve mülakatlar sonucunda her ilin birincileri 25 bin lira ödül almaya hak kazanacak.

Sakarya'da bir restoranda düzenlenen toplantıyla proje basın mensuplarına tanıtıldı. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, istihdamı arttırarak refah seviyesi yüksek bir toplum oluşturmak istediklerini söyledi. Bu amaçla girişimci sayısının artırılması gerektiğine dikkati çeken Kösemusul, "İcat çıkaran eski köye yeni adet getiren taşın altına elini koyan gençler istiyoruz. Hedefimiz ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde yer almasıdır. Sakarya'yı Türkiye'nin en çok ihracat yapan 5 ilinden biri haline getirmek istiyoruz. SATSO olarak ilimizde ki girişimci sayısını artırmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz girişimcilik eğitimlerine katılarak iş yerlerini kuran girişimcileri gördükçe hedeflerimize bir adım daha yaklaştığımızı hissediyoruz. " diye konuştu. Daha sonra bir konuşma yapan Sakarya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tolga Ballık, Türkiye'nin ve Sakarya'nın en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu dile getirdi. Günümüzde işsizliğin çözümünün girişimcilik olarak gördüklerini dile getiren Ballık, "Ülkemizde ortalama olarak bir işletmede 7 kişinin çalıştığını göz önünde bulundurursak, Sakarya gibi bir şehirde işsizliği azaltmamız için her sene 1000 adet yeni girişimci ortaya çıkarmamız gerekir. Ancak bu şekilde işsizliği belli bir noktada azaltabiliriz. " ifadelerini kullandı. Girişimciliğin hayal kurmakla başladığını vurgulayan Ballık, "Sakarya Genç Girişimciler Kurulu olarak amacımız bir kişinin bu hayalini gerçekleştirmesine vesile olmaktır. Ayrıca bu yarışma sayesinde dikkatleri girişimciliğe çekerek bir farkındalık yaratmak istiyoruz. " şeklinde konuştu. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle düzenlenen yarışmada 40 yaşını doldurmayan ve Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve Bolu illerinde ikamet eden yarışmacılar katılacak. Başvuruların başladığı yarışmada, elemeler ve mülakatlar sonucunda her ilin birincileri 25 bin lira ödül almaya hak kazanacak. Ayrıca, 27 bin TL'ye varan KOSGEB hibesinden yararlanmak için eğitime katılma şansı yakalayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.