İstihdam noktasında sürprizlerimiz olacak

İstihdam noktasında sürprizlerimiz olacak

Ak Parti Milletvekili adayı Ali Ercoşkun Bolu’da istihdam ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirerek önümüzdeki süreçte çok sürpriz adımların atılacağını ifade etti. Seçim çalışmalarını...

Ak Parti Milletvekili adayı Ali Ercoşkun Bolu’da istihdam ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirerek önümüzdeki süreçte çok sürpriz adımların atılacağını ifade etti.

Seçim çalışmalarını merkezde devam ettiklerini ifade eden Ak Parti Milletvekili adayı Ali Ercoşkun, çalışmaların muhalefetin alıştığın tarzda olmadığını belirterek, “Biz öncelikle halkın içinden gelmiş olmamızın verdiği avantajla sorunları da bilmemizin neticesinde, bu sorunları nasıl aşacağımıza dair görüşlerimizi paylaşıyoruz.”dedi. Vatandaşlarla yaptıkları görüşmeler neticesinde istihdam konusunun öne çıktığını ifade eden Ercoşkun, “Türkiye’de yüzde 11 oranın da işsizlik var. Bolu’da bu oran daha az. Bolu’da işsizliği gizli işsizlik olarak tanımlayabiliriz. Ama Bolu’nun işsizliği giderme noktasında attığı birçok adım var. Geçtiğimiz süreçte hizmet eden Milletvekillerimizin ve teşkilatımızın çabalarını takdir etmek lazım. Çünkü organize sanayi bölgesine yapılan ek rezerv alanı sayesinde şu anda temeli atılmaya hazırlık olan, fabrika inşaatları var.  41 parselinde devreye girmesiyle beraber 5000 insana iş imkânı sağlanacak. Bununla beraber beyaz et sektöründe hükümetin sağlamış olduğu faizsiz kredi desteği neticesinde sektöre yüzde 20 civarında ilave gelecek. Bu ilave yatırımı insansız yapmak mümkün değil. Buda bir iş gücü istihdamı oluşturacak. Turizm anlamında avantajlarımızı biliyoruz. İstihdam noktasında Türkiye’de ki en avantajlı illerden biri haline geliyoruz. Bu anlamda önümüzdeki süreçte çok daha detaylı şekilde bu projelerden bahsetmeyi planlıyoruz. Çok sürpriz adımlarımız olacak. İnşallah önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşmayı planlıyoruz.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.