İstikrar sürmüş Gerede küçülmüş

İstikrar sürmüş Gerede küçülmüş

MHP Bolu Milletvekili adayı Şerafettin Doğan Gerede’nin AKP’ye en yüksek oyu veren ilçelerden biri olduğunu söyleyerek; “Bu kadar oy veren bir yere hangi yatırımlar geldi diye soruyoruz, AKP’liler yatırım ve...

MHP Bolu Milletvekili adayı Şerafettin Doğan Gerede’nin AKP’ye en yüksek oyu veren ilçelerden biri olduğunu söyleyerek; “Bu kadar oy veren bir yere hangi yatırımlar geldi diye soruyoruz, AKP’liler yatırım ve hizmet olarak üç şey söyleyemiyorlar. Birde göz boyamak için, istikrar sürsün, Gerede büyüsün demişler. 2002 yılında iktidara gelindiğinde Gerede’nin girişindeki levhada nüfus 28 bin iken, şimdi 24 bin yazıyor.”dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Şerafettin Doğan ve Bolu İl ve Gerede İlçe teşkilatı üyeleri ile birlikte Gerede Tabak esnafını ziyaret ettiler. Geredeli Şerafettin Doğan ziyaretlerinde esnafın ve çalışanların sorunlarını bildiklerini, iktidarlar olduklarında çözüm için tüm çabayı teşkilat olarak sarf edeceklerini bildirdi. Doğan“ Milliyetçi Hareket partisine olan teveccüh Tabakhane’de gördüğümüz intibaya göre oldukça yüksektir. Dolayısıyla Geredelilerin bir kader ve karar anında AKP’yi seçmeyeceği anlaşılmıştır. Zaten bundan dolayı arkadaşların telaşları bundan kaynaklanmaktadır. Hiç ummadıkları bir durumla karşı karşıyadırlar. Eskiden sesini çıkarmayan hemşerilerimiz görüşlerini bildirmekten imtina ediyorlardı, hep çekingen davranıyorlardı. Şimdi öyle değil. Sokakta ben Milliyetçi Hareket Partisine oy vereceğim diyenlerin sayısı oldukça fazladır.”diye konuştu. Vatandaşların hükümetin demokratik açılımının Türkiye’yi getirdiği noktada terör yandaşlarının yaptığı gibi ülkücülerin neden sokaklara dökülmediğini sorması üzerine Doğan “ MHP, sorumlu siyaset yapıyor. Bu kadar gençlik ve ülkücü kadrolarının sakin durmasını temin etmek için daha ağır başlı olmak durumundayız. Bu da böyle devam edecektir.” yanıtını verdi. Başka bir fabrika da çalışanlara seslenen Doğan “Gerede, AKP’ne en yüksek oy veren bir yer. 2002 yılında %62, 2007 yılında %82 oy vermiş. Bu kadar oy veren bir yere hangi yatırımlar geldi diye kendinize bir sorun. Biz AKP yönetimine soruyoruz, yatırım ve hizmet olarak üç şey söyleyemiyorlar. Birde göz boyamak için, istikrar sürsün, Gerede büyüsün demişler. 2002 yılında iktidara gelindiğinde Gerede’nin girişindeki levhada nüfus 28 bin iken, şimdi 24 bin yazıyor. Demek oluyor ki büyüme meselesi göz boyamadır. Fiilen küçülmüş, yeniden küçülmeye, göç vermeye devam edeceğiz diyorlar.”şeklinde konuştu. Seçim sürecinin başlangıcından itibaren çok ciddi çalışma yaptıklarını vurgulayan Şerafettin Doğan, bir dakikasını bile boşa harcamadan ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.