İthal öğretmene Jack Richards bile karşı çıktı

İthal öğretmene Jack Richards bile karşı çıktı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde konferans veren ünlü akademisyen ve yazar Prof. Dr. Jack Richards yabancı dil eğitiminde nasıl bir yol izlenilmesi gerektiğini anlattı. Bir katılımcının, Milli Eğitim Bakanlığı’nın,...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde konferans veren ünlü akademisyen ve yazar Prof. Dr. Jack Richards yabancı dil eğitiminde nasıl bir yol izlenilmesi gerektiğini anlattı. Bir katılımcının, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, dil eğitimi için yurtdışından getirmeyi planladığı 40 bin öğretmen için ne düşündüğünü sorması üzerine, Richards böyle bir uygulamanın niye yapıldığını anlayamadığını belirterek, Türkiye’de yabancı dil eğitimi en iyi şekilde verebilecek yetenekte ve donanımda çok sayıda eğitimcinin bulunduğunu söyledi.

 

AİBÜ Dil Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen konferansta yabancı dil eğitimcileri ve öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Jack Richards, “Dil Öğretiminde Yeterlilik ve Performans” konuları hakkında bilgi verdi.İngilizce dil öğretimi konusunda dünyadaki gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmeleri eğitim sektörü ile paylaşmak, İngilizce öğretmenlerinin konusunda uzman kişilerden bilgi almasını ve profesyonel gelişim imkanı bulmasını sağlamak amacıyla düzenlenen konferansların ilk ayağı Bolu’da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.Dünyanın pek çok üniversitesinde dil öğretimi konusunda çalışmalar yapmış ünlü akademisyen Prof. Dr. Jack Richards Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde verdiği konferansında, “Dil Öğretiminde Yeterlilik ve Performans; Öğretmen Eğitimi İçin Gerekenler” adlı sunum yaptı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı konferansta yabancı dil eğitimi ve konuşma şekilleri anlatıldı. Ünlü akademisyen Jack Richards, konferans sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli bilgiler verdi. Bir katılımcının, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, dil eğitimi için yurtdışından getirmeyi planladığı 40 bin öğretmen için ne düşündüğünü sorması üzerine, Richards böyle bir uygulamanın niye yapıldığını anlayamadığını belirterek, Türkiye’de yabancı dil eğitimi en iyi şekilde verebilecek yetenekte ve donanımda çok sayıda eğitimcinin bulunduğunu söyledi.Konferansın sonunda Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne gelerek konferans veren Prof. Dr. Jack Richards’a teşekkür plaketi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.