Kantarın topuzu kaçtı

Kantarın topuzu kaçtı

Türkiye Partisi Bolu İl başkanı Adnan Uysal, Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının Avrupa’dan, Amerika’dan çok daha pahalı olduğu söyleyerek bunun nedeninin akaryakıta ödenen ücretin % 70’inin dolaylı...

Türkiye Partisi Bolu İl başkanı Adnan Uysal, Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının Avrupa’dan, Amerika’dan çok daha pahalı olduğu söyleyerek bunun nedeninin akaryakıta ödenen ücretin % 70’inin dolaylı vergi olmasından kaynaklandığını söyledi.

Türkiye Partisi Bolu İl başkanı Adnan Uysal Avrupa ve Amerika’da yaşayan insanların alım gücünün Türkiye’de yaşayan insanlardan çok daha fazla olduğu halde dünyada akaryakıta en yüksek ücreti Türkiye halkının ödediğini ifade etti. Uysal; “Yıllardır Türkiye’de ne var ne yok satan, ‘ekonomi mükemmel’, her şey yolunda diyerek ve rakamlarla oynayarak kendilerinin harikalar yarattığını savunan iktidar her zaman yandaş medyalarında boy göstererek, insanlarının gözüne baka baka yalan söylüyorlar. Halkımızı uyutmaya çalışıyorlar. ‘Ekonomi iyi gidiyor’ derken dışarıdan gelen dolarlara verilen yüksek faize, yolsuzluklara ve iktidar yandaşlarına imkânlar yetmiyor. O zamanda en kolay yol, “vur abalıya sesi çıkmasın”, “konuşmasın”, hakkını aramasın vatandaşa da akaryakıta zam açığını kapayın politikası devam etsin demektir”.Aslında gözlerinden at gözlüklerini çıkarsalar Türk toplumunun gerçekte ne kadar zor şartlarda çalıştığını mücadele ettiğini görecekler” şeklinde konuştu. Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasından dolayı, nakliyeci ve çiftçilerin piyasalarda ucuza satılan ve ileride araçlarına zarar vereceklerini bildikleri halde 10 numara yağ ve sahte mazota yöneldiklerinin altını çizen Uysal sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Akaryakıt fiyatlarının yüksek olması maliyetleri yükselttiğinden ekonomiyi zora sokuyor. Biz Türkiye Partisi olarak iktidara gelince ekonomiyi canlandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Türkiye partisi, temiz siyasetin öncüsüdür. Turkiye partisi iktidarında siyaset, rant aracı olmaktan çıkarılacaktır. Temiz siyasetin teminatı, genel başkanımız Sayın Abdullatif Şener’dir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.