Kazanan MHP olacak

Kazanan MHP olacak

Milliyetçi Hareket Partisinin Bolu milletvekili adayları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile genel merkez binasında bir araya geldiler. Bahçelinin 27 Nisan Çarşamba günü Bolu’yu ziyaret edeceği açıklandı. MHP...

Milliyetçi Hareket Partisinin Bolu milletvekili adayları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile genel merkez binasında bir araya geldiler. Bahçelinin 27 Nisan Çarşamba günü Bolu’yu ziyaret edeceği açıklandı.

MHP Bolu milletvekili adayları Dr.Murat Yapıcı, Şerafettin Doğan ve Mehmet Faruk Yazgan Milliyetçi Haraket Partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen milletvekili aday tanıtım toplantına katıldılar. Toplantıda bir konuşma yapan Genel başkan Bahçeli Milliyetçi Hareket’in uç beyleri’nin akınlar halinde buradan yola çıkacaklarını söyleyerek; “.Her biri birbirinden değerli siz milletvekili adayı arkadaşlarımla ülkemin her yanına ses vereceğiz. Israrla, kararlılıkla ve büyük bir inançla diyeceğiz ki:Ses Ver Türkiye”, “Sesime Kulak Ver Türkiye Durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Milletimizin her bir ferdiyle kucaklaşacağız. İnsanın büyüklüğü; kendini adadığı hedef ve ülküler kadardır. Milletlerde böyledir ve belirledikleri amaçların düzeyiyle ve dünden aldıkları mirasın niteliğiyle geleceğe yelken açarlar. Millet dediğimiz sosyolojik hazine, ısmarlama bir kalabalık değildir. Tesadüfen bir araya gelen ve rastlantıların bileşkesinde yükselen topluluk değildir. Dağılmak üzere birleşmiş, dönemsel menfaatlerin öncülüğünde oluşmuş bir yapı da değildir. Millet olma şuuru binlerce yıllık mazinin imbiğinde damıtılan ve rafine hale gelen muazzam bir gerçekliktir. Ne kahramanlar ne de ilim ve irfan sahipleri milleti imal edemezler. Kabile bilincini aşamamış, aşiretlere özgü kalıplardan çıkamamış, dar asabiyetin çekim merkezine hapsolmuş zihniyetlerin bu söylediklerimizi anlaması mümkün değildir.”dedi.

Demokratik özerklik bölünmenin diğer adıdır

2010 yılının son aylarında “demokratik özerkliğin” tartışmaya açıldığına ve “iki dilli yaşam” girişiminin gündeme geldiğine işaret eden Bahçeli; “Hainlere müsamaha gösteren, teröristle amansız mücadele edenleri sindiren bu iktidardır.12 Eylül’le hesaplaşmak için milletimizi aldatan, 28 Şubatçılara sesini çıkarmayan, 27 Nisancılara son model araba hediye eden bu iktidardır. Krizi teğet geçti diyerek görmezden gelen ve milyonlarca insanımızı aç ve işsiz bırakan bu iktidardır. Katile sayın, şehide kelle diyen bu iktidardır. Milyonlarca gencimiz işsiz ve yarınsız bir haldeyken, hanedan üyelerini mısırcı, yumurtacı, gemici, doğalgazcı yapan, devletin imkânlarını yandaşlara peşkeş çeken bu iktidardır. Çiftçimize gözünü toprak doyursun, ananı da al git diyen bu iktidardır. Ezberleri bozuyoruz, tabuları yıkıyoruz, ön alıyoruz, restore ediyoruz, sıfır sorun politikasıyla ilerliyoruz sözleriyle küresel ayak oyunlarına Türkiye’yi alet eden bu iktidardır.‘ Ne Mutlu Türküm diyene“ diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmanın ardından saat 16.00’da MHP genel merkez binasında il başkanları ile bir toplantı yapan Genel Başkan Bahçeli Bolu ilini ziyaretini 27.04.2011 olarak belirledi ve tüm Bolu halkını saat 13.00’ta gerçekleştirilecek olan mitingine davet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.