KOBİ AŞ, ortak olacak şirket bulamıyor

KOBİ AŞ, ortak olacak şirket bulamıyor

Türkiye'deki KOBİ'ler 50 milyon dolarlık fona sahip KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ'den (KOBİ AŞ) faydalanamıyor.   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Halk Bankası, KOSGEB, TESK ve 16 sanayi ve ticaret...

Türkiye'deki KOBİ'ler 50 milyon dolarlık fona sahip KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ'den (KOBİ AŞ) faydalanamıyor.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Halk Bankası, KOSGEB, TESK ve 16 sanayi ve ticaret odasının ortak olduğu KOBİ AŞ, kurulduğu 1999 yılından beri ancak 10 şirketle ortaklık kurabildi.Ekonomiye katkı sağlayacak projelerin sermaye ve yönetim desteğiyle hayata geçirilmesi amacıyla kurulan KOBİ AŞ, yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlere yatırım yapıyor. 2005'ten itibaren aktif olarak çalışan şirkete, bugüne kadar belirlenen kriterlere uyan 1.500 proje başvurusundan sadece 10'u kabul edildi. Kuruluş, en az yatırım tutarı olan 1 milyon dolar (bilişim sektörü için 500 bin dolar), en fazla 5 milyon dolarla şirketlerin en fazla yüzde 49 hissesini satın alarak ortaklık gerçekleştiriyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.