Köy-Kentler dünyaya model oldu

Köy-Kentler dünyaya model oldu

DSP Genel sekreteri ve Denizli milletvekili Dr.Hasan Erçelebi dün Mudurnu’nun taşkesti beldesine giderek belediye başkanı Tahsin Özcanla görüştü, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.1978 yılında...

DSP Genel sekreteri ve Denizli milletvekili Dr.Hasan Erçelebi dün Mudurnu’nun taşkesti beldesine giderek belediye başkanı Tahsin Özcanla görüştü, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.1978 yılında zamanın başbakanı Bülent Ecevit tarafından açılışı gerçekleştirilen Köy-Kent projesi sayesinde Taşkesti’nin önemli bir belde haline geldiğini vurgulayan Erçelebi; “Başbakanımız Bülent Ecevit’in Türk köylüsünün kalkınması için adını köy kent koyduğu ve dünya bankası tarafından kalkınmakta olan ülkelere model olarak gösterildiği bu proje’yi yıllar önce Taşkesti de hayata geçirmiştik. Bugün görüyoruz ki atılan tohumlar yeşermiş ve Taşkeştililer hem Ecevit’i hem de demokratik sol’u unutmamışlar. Belediye başkanını DSP’den seçmişler. Onun için bugün benim için çok duygulu bir gün. Bu yüzden belediye başkanımızı kutluyorum.”dedi.

Taşkesti belediye başkanı Tahsin Özcan’ın Bülent Ecevit’in projesini daha da ileriye taşıyarak Taşkesti’yi yaşanabilir bir yer haline getirmek için bütün gayreti gösterdiğini söyleyen Erçelebi; “Bu seçimlerde büyük gayret sarf eden belde başkanımıza, ilçe başkanımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra Herşey daha iyi olmalı ve dünyaya da model olmalı. Çünkü köykent hem çok övülen hem de çok eleştirilen bir proje oldu. Eğer onu geliştirirseniz güzel bir projedir. Bazı yaptığımız köykentlere de sahip çıkılmadığı için sanki sorun projedeymiş gibi algılandı onun için biz köy-kent projesine hala sahip çıkıyoruz. İktidara gelince modern köy kentler kurarak büyük şehirlerin yükünü hafifleteceğiz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.