Köylü AKP’yi sandığa gömdü##hb_manset.gif

Köylü AKP’yi sandığa gömdü##hb_manset.gif

Dün Karaçayır belediye Nikâh salonunda Köylere Hizmet Götürme Birliğinin seçimleri yapıldı. Birlik encümenliği için yapılan seçimler için Ak Partiden il genel meclis üyeleri İlhan...

Dün Karaçayır belediye Nikâh salonunda Köylere Hizmet Götürme Birliğinin seçimleri yapıldı. Birlik encümenliği için yapılan seçimler için Ak Partiden il genel meclis üyeleri İlhan Serçe ve Recai Namdar, Cumhuriyet Halk Partisinden ise İl genel meclis üyesi Sabahattin Öztürk adaylıklarını açıkladılar. Yapılan seçimde CHP’li Sabahattin Öztürk 75 oy alarak sandıktan birinci olarak çıktı. Eski Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi ve CHP milletvekili adayı Hakkı Fidan’ın büyük desteğini arkasına alan Öztürk 12 Haziran genel seçimleri öncesinde Bolu köylüsünün eğilimini göstermesi açısından seçim sonuçlarının ayrı bir değer taşıdığını ifade etti.

 

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin seçimleri Karaçayır belediye nikâh salonunda gerçekleştirildi. Seçimlere Bolu Vali yardımcısı Barış Aktan,AK Parti Bolu Milletvekili adayları Ali Ercoşkun,Fehmi Küpçü,Fatih Metin CHP Bolu milletvekili adayları Tanju Özcan,Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve Hakkı Fidan MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu ve Bolu milletvekili adayı Mehmet Faruk Yazgan başta olmak üzere bir çok STK temsilcisi katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından toplantıda ilk önce başkanlık divanı seçimleri yapıldı.Daha sonra Köylere Hizmet Götürme Birliği birlik encümeni için İl genel meclisi ve köy muhtarlarından aday olacaklar isimlerini açıklayarak kısaca kendilerini tanıtan bir konuşma yaptılar. Birlik encümenliği için yapılan seçimler için Ak Partiden il genel meclis üyeleri İlhan Serçe ve Recai Namdar, Cumhuriyet Halk Partisinden ise İl genel meclis üyesi Sabahattin Öztürk adaylıklarını açıkladılar. Muhtarlardan ise Fikret Özen, Nihat Yılmaz, Orhan Özdemir, Seyfi Aloğlu ve Mehmet Keser adaylıklarını açıklayan isimler oldular. Yapılan seçimlerde CHP’li Sabahattin Öztürk 75 oy alarak sandıktan birinci olarak çıktı. AK Partili İlhan Serçe 67,Recai Namdar ise 31 oy alarak 2.ve 3.sırayı paylaştılar. Eski Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi ve CHP milletvekili adayı Hakkı Fidan’ın büyük desteğini arkasına alarak aday olan Öztürk tek parti hegemonyasına karşı büyük bir başarı kazandıklarını söyleyerek; “12 Haziranda genel seçimleri öncesinde Bolu köylüsünün eğilimini göstermesi açısından seçim sonuçları büyük bir önem taşımaktaydı. AKP encümen koltuğuna iki il genel meclis üyesini de oturtmak istiyordu ama sandıktan bizim birinci sırada çıkmamız tüm planlarını altüst etti. Kazanan CHP ve Bolu köylüsü oldu. Herkese hayırlı olsun” dedi. AK Partili il genel meclis üyesi İlhan Serçe ise iki üyelikten birini kazandıklarını vurgulayarak “ Diğer arkadaşımız Recai bey 3.sırada sandıktan çıkarak yedek üyeliğe hak kazanmıştır. Sonuçlar bolumuza hayırlı olsun” diye konuştu. Köy muhtarlarından ise Orhan Özdemir 59, Mehmet Keser 41, Fikret Özen 38, Seyfi Aloğlu 24 ve Nihat Yılmaz 21 oy aldılar. Sonuçlar uyarınca Orhan Özdemir ve Mehmet Keser birlik encümenine seçilen muhtarlar oldular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.