Krediler sağlama alındı

Krediler sağlama alındı

Bolu belediye meclisinin Şubat ayı birinci oturumu yapıldı. Oturumda Bolu belediyesinin ihbar ve kıdem tazminatları ile asbest boru değişimi için kredi talebinde bulunmasına oy birliğiyle karar verildi. Şubat ayı 1.belediye meclis toplantısı...

Bolu belediye meclisinin Şubat ayı birinci oturumu yapıldı. Oturumda Bolu belediyesinin ihbar ve kıdem tazminatları ile asbest boru değişimi için kredi talebinde bulunmasına oy birliğiyle karar verildi.

Şubat ayı 1.belediye meclis toplantısı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Başkanlığı’nda yapıldı. Oturumda ilk olarak imar tadilat başvuruları görüşüldü ve imar komisyonuna havalesi yapıldı. Meclis tatil ayının belirlenmesi ile ilgili 3’ncü gündem maddesine ise Meclis üyesi Erhan Beykoz’un önerisi üzerine tatil yapılmaması yönünde oy birliğiyle karar alındı. Bolu Belediyesi’nin arşiv yönetmeliğinin görüşülmesi ile ilgili konuda bütçe, teftiş murakabe ve çeşitli işler komisyonuna havale edildi. Gündemin 5. maddesi ise Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye olunması ile ilgiliydi.1 kişilik üye seçiminde açık oylamayla İsmail Gezgin birlik genel kurulunda ilimizi temsil etmek için oy birliği ile seçildi. Merkezi İstanbul’da bulunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Türk dili ve lehçelerini konuşan ülkeler, bölgeler ve bunlara bağlı coğrafi, tarihi ve kültürel ortaklıkları bulunan yerlerdeki kent ve kent yönetimi ağırlıklı faaliyet gösteren 17 ülke ve bölgede yaklaşık 1000 belediye ve yerel yönetim birimi temsilcileri katılacak. Daha sonra birim müdürlüklerinden gelen evrakların görüşüldü.3 madde halinde gündeme gelen destek hizmetleri müdürlüğü yönetmeliğinin görüşülmesi, ihbar ve kıdem tazminatları için kredi talebi ve asbest boru değişimi için ilave kredi talebi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Buna göre İhbar ve Kıdem Tazminatları için 1.600.000 TL Asbest boru değişimi içinde 3.000.000 TL kredi kullanılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.