Camdaki Kız dizisinde olay sahne; Feride Nalan’a “Bugüne kadar ben seni yıkadım, şimdi sen beni yıkayacaksın!”

Camdaki Kız dizisinde olay sahne; Feride Nalan’a “Bugüne kadar ben seni yıkadım, şimdi sen beni yıkayacaksın!”

Camdaki Kız dizisinde dün akşam yaşanan olaylar izleyici ekrana kilitledi. Yıllarca Nalan karakterini yıkayıp korse takan annesi Feride, bu bölümde Nalan’a kendisini yıkattı.

BİTMEYEN SEDAT TARTIŞMALARI!

6392d8af86b24a240cccc1a1-kopya.jpg

Hayri Nalan’ı söz verdiği gibi bakacağı evde Nalan’ı bekliyordu. Beraber evi gezdiler. Nalan kaygılarını Hayri’ye anlatırken Feride oradaydı. Bitmeyen Sedat tartışmaları yine başlamıştı. Feride her şeyi dinledi ve gördü. Bu sırada emlakçının gelmesiyle Feride gizlendi. Nalan ev için şartları öğrenince hayalleri suya düştü. Evden çıktıktan sonra beraber arabaya geçtikleri sırada Feride onları izlemeye devam etti.

"ÖNCE KENDİ AYAKLARIMIN ÜZERİNDE DURMAM LAZIM"

Nalan umutsuzluğa düştüğü için Hayri’ye karşı mahçup oldu. ‘Gerçekten bu kadar problem istiyor musun?’ diye sordu. Hayri ‘Ben sadece seni istiyorum hatta gel bana taşın!’ dedi. Nalan bu teklifi nazikçe reddetti ve ‘Önce kendi ayaklarımın üzerinde durmam lazım.’ dedi. Nalan, iş bulmasına yardımcı olması için Muzo’yu aradı, görüşmek için randevulaştılar.

"AÇ GÖZÜNÜ NALAN! HAYRİ SANA GÖRE DEĞİL"

6392d8b986b24a240cccc1a3-kopya.jpg

Nalan, Muzo’yla buluştuğunda direkt bir işe ihtiyacı olduğunu söyledi. Ama Muzo’dan istediği yanıtı alamadı. Ona gayet dostça yaklaşıp yaşadığı ilişkinin başından beri farkında olduğunu anlattı. Muzo, Nalan'a nu seçtiği yolun geri dönmesi facia bir yol olduğunu söyledi. "Aç gözünü Nalan Hayri sana göre değil, onunla hiçbir geleceğin yok. Tamam Sedat’la bir geleceği de hak etmiyorsun ama yapma ne olur" dedi. Nalan Sedat’ın kardeşi olduğu için yardım etmemesini anlayışla karşılayıp "Beni merak etme ben her şeyi göze aldım" dedi.

Sedat, Hayri’yi gördüğü yerde yumruk attı. Rafet’in gözü önünde "Bu adamı asla burada istemiyorum" dedi. Sonrasında Rafet, Hayri’yi odasına çağırdı ve Nalan ile ilgili duyduklarının doğruluğunu sorguladı.

Hayri bütün yaptıklarını kabul etti. Rafet bunu neden yaptığını sordu. Hayri’nin ağzından çıkan tek kelime ise "Vicdan" oldu. Bunu duyduktan sonra daha da sinirlenen Rafet, Hayri’nin işine son verdi. Sedat olanları hemen Feride’ye mesaj olarak aktardı.

GÜNAHLARINDAN ARINMA VAKTİ!

Olanlardan sonra Feride, Nalan’ı alıp banyoya geçti ve üzerini çıkarmaya başladı. Nalan ne olduğunu anlamamıştı. Nalan’ın "Ne oluyor anne? Ne yapıyorsun anne?" sorularına cevap vermeden üzerini çıkarmaya devam etti ve sonrasında "Bugüne kadar ben seni yıkadım, şimdi sen beni yıkayacaksın!" dedi. Nalan şoke olmuştu. Feride "Gel de öğren nasıl yapacağını, bunu da öğren de gözüm arkada kalmasın. Vasiyetimdir ölünce beni sen yıkayacaksın başkası değil" dedi. Sonra suyu açtı, Nalan sabunluğu köpürttü ve annesini yıkamaya başladı.

Feride: Ölü bedenimi yıkıyormuşsun gibi düşün. Beni yıkarken sesimle, kokumla, ellerimle, her şeyimle vedalaşacaksın. Bir daha sesimi duymayacaksın. Göz göze gelmeyeceksin benimle... Bir daha bana yalan söylemene gerek kalmayacak... Benden kurtulduğuna sevinerek yıkayacaksın belki de beni...

Nalan: Anne lütfen böyle konuşma.

Feride: Aradaki tek fark bedenim buz gibi soğuk olacak benden korkma sakın! Zaten bütün ömrünce korktun benden. Ölü bedenimden korkmana gerek yok. Ölmüş bir Feride sana zarar veremez artık. Sana çok çektirdim... Gülmene, ağlamana, dışarı çıkmana, koşmana, arkadaşlarınla olmana... Hiçbir şeyine izin vermedim. Başını okşamadım. Aferin demedim. Affet beni, anneliği beceremedim ben... Orada beni yıkarken seni affettim anne diye defalarca söyle, sana hakkımı helal ediyorum diye defalarca söyle. Seninde içini rahatlatır yoksa çok üzülürsün.

Nalan: Niye böyle konuşuyorsun? Sanki ölmüş gibi?

Feride: Ben öldüm zaten sadece bedenim bu dünyada. O da yakında toprak olacak zaten. Acım dinecek ruhum sonunda huzur bulacak.

Nalan: Sana hiçbir şey olmayacak! Böyle ölmüş gibi konuşma tamam mı? Niye böyle konuşuyorsun ne oldu da böyle konuşuyorsun anlamıyorum?

Feride: Hayri yüzünden! Uğruna bana yalanlar söylediğin Hayri yüzünden! Sizi el ele gördüm. Tutmaya karar verdiğin evin içinde gördüm sizi. Her şeyi biliyorum. Ölümüm yaklaştı bell ki senin elinden olacak. O yüzden yıka, alış.

NALAN İÇİN ZOR KARAR!

Evden kovulan Hayri, Nalan’a ulaşmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Feride, Nalan’ı ikna etmeye devam ediyordu. Konağa dönmeyip Hayri’yle görüşmeye devam ederse önce Hayri’yi sonra da kendisini öldüreceğini söyledi. Bunların sorumlusunun da Nalan olduğunu söyledi.

Sabah uyandıklarında Nalan bavulunu toplamıştı. Gece olanlardan haberi olmayan Billur, ne olduğunu anlayamamıştı. Nalan’ın gülümsemesine bile karşılık veremedi. Nalan, "Gidelim mi?" dedi. Feride, "Gidelim kızım" karşılığını verdi ve toparlanıp çıktılar. Bu sırada Cana, yeni evini görmeye gittiğini sanıyordu, mutluluktan dört köşeydi. Cavit’in "Yaşayacağın ülkeyi seçeceksin, bugün bu ülkedeki son günün" cümlesiyle neye uğradığını şaşırdı. Gülcihan’ın planı olduğunu anlayan Cana, "Beni başınızdan böyle kolay atamazsınız" dedi. Cavit çok net bir tavırla seçme şansının olmadığını ve ona yeni bir hayat vereceğini söyledi. Açıkça burada yaşamaya devam ederse başına gelebilecekleri anlattı. Cana’nın başka şansı yoktu.

NALAN'IN KONAĞA DÖNÜŞÜ!

6392d8e486b24a240cccc1a8-kopya.jpg

Hayri eşyalarını toplamak için eve döndüğünde Nalan’ın konağa geri döndüğünü görünce şoke oldu. Feride ve Hafize’yle birlikte eve doğru yürüyen Nalan, uzun uzun Hayri'ye baktı. Nalan’ın eve geri geldiğini gören bütün ev halkı kapıya koştu. Herkes şaşkınlık içinde Nalan’a bakarken, Hayri şoke oldu ve bir adım bile atamadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum