Ünlü Hollywood oyuncusu Kristie Alley’in ölümü Scientology asketizmi mi?

Ünlü Hollywood oyuncusu Kristie Alley’in ölümü Scientology asketizmi mi?

Ünlü Hollywood yıldızı Kristie Alley, 71 yaşında hayatını kaybetti.

Kanserden öldüğü açıklanan yıldızın hastalığı kimse tarafından bilinmiyordu. Gerçekler Kirstie Alley öldükten sonra bir bir ortalığa saçıldı.

Scientology tarikatına üye olduğu bilinen oyuncu, sessiz sedasız kanserle savaşıyordu. Alley’in çocukları True ve Lillie anneleri hayatını kaybettiğinde “kanserle kısa süreli savaştı” dediler.

Kokain bağımlısı olduğu bilinen yıldız, bu bağımlılıktan kurtulabilmek için 1979 yılında Scientology kilisesine katıldı. Yıllar sonra kilisenin en saygın üyesi oldu.

Scientology kilisesindeki insanlar Hollywood yıldızı Kistie Alley’i “insanüstü” statüsüne çıktığına inanıyorlardı. Alley, kilisede “Thetan 8” seviyesine ulaşmıştı. Bu seviye tarikattaki en son seviyeydi.

Scientology tarikatının en önemli özelliği ise ilaca ve modern tedavilere karşı olmasıydı. Yani Scientology tarikatına mensup hastalar ancak hastalıklarının son deminde doktora gitme fırsatı buluyorlar.

ÖLÜM NEDENİ KENDİ TARİKATI MI?

Bu bilgiler ışığında tarikata bağlı olan Alley’in kanser olduğunu son anda öğrenmesi, her şey için geç kalındığ ve ölüm nedeninin tarikat kuralları olduğu iddia ediliyor.

Tarikattan ayrılan oyuncu arkadaşı yıldız Leah Remini yaptığı açıklamada, “Kirstie’nin geleneksel kanser tedavisi aradığı ama Scientologistlerin çoğunun çok geç olana kadar tedaviyi reddettiğini belirtti. Scientologlerın kanseri kendi kendilerine tedavi edebilecek güce sahip olduklarına inandıklarını ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.