Ünlü Psikolog Esra Ezmeci'nin kendi de uyguladığı: "Erkek Bebek İçin Tuzlu Su Taktiği" Erkek bebek için ne yapmalı?

Ünlü Psikolog Esra Ezmeci'nin kendi de uyguladığı: "Erkek Bebek İçin Tuzlu Su Taktiği" Erkek bebek için ne yapmalı?

Ünlü psikolog Esra Ezmeci, bir takipçisinin "erkek çocuğu için tuzlu su ne zaman olmalı; birliktelikten önce mi, sonra mı?" sorusuna verdiği yanıtla sosyal medyayı karıştırdı!

Esra Ezmeci'nin bu açıklaması, kadınların hamilelik sürecini etkileyebileceği yönünde umutlar yaratırken, bir yandan da bilim insanları ve doktorlar tarafından tartışmalara yol açtı.

BU YÖNTEMİ ESRA EZMECİ DE DENEMİŞ!

"Kadın olarak sodyum, potasyum ve protein yönünden beslenmek, yumurtlama gününde genellikle 14. gün birliktelik yaşamak, tuzlu su ile durulanmak, erkek partnerin cinsellikten 1 saat önce kafeinli içecek içmesi, erkek bebek ihtimalini arttırıyor," diyen Ezmeci, bu önerilerin yurtdışında bir doktor arkadaşından öğrendiğini de belirtti. Kendisinin de bu yöntemleri denediğini açıkladı.

Bu açıklama, birçok kadın ve erkek tarafından merakla karşılandı. Birçok kişi Esra Ezmeci'nin bu yöntemi deneyip denemediğini, ve başarılı olup olmadığını sorgularken, bazı kesimler ise yöntemin bilimsel bir temele sahip olmadığını ve yanıltıcı olabileceğini savunuyor.

ERKEK BEBEK İÇİN TUZLU SU TAKTİĞİ

Ezmeci'nin önerisi, kadınların hamilelik sürecinde uygulayabileceği birçok alternatif yöntem arasında sadece biri. Ancak, sosyal medyada "Tuzlu Su Taktiği" hashtagi altında binlerce paylaşım yapılırken, bu konu hakkında bilimsel bir çalışma veya deney yapılması gerektiği yorumları da dikkat çekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.