Uzun Süre Seks Yapmamak Sağlığınızı Tehlikede Bırakabilir!

Uzun Süre Seks Yapmamak Sağlığınızı Tehlikede Bırakabilir!

Uzun süre seks yapmamanın anksiyete ve uykusuzluk gibi sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirten uzmanlardan, Orgazmın faydaları ve alternatif yollar da dahil olmak üzere, cinsel sağlığınızı korumanın yollarını öğrenin!

Üç seks terapisti ve psikolog, uzun süre cinsel temas yaşamayan kişilerde artan anksiyeteden uykusuzluğa kadar ne tür sonuçlar gördüklerini açıkladı.

Sağlığınız İçin Seks Yapın: Anksiyete ve Uykusuzluğa Karşı Doğal İlaç

yalniz-kadin2.jpg

Amerikalıların %23'ü 2021 yılında seks yapmadan geçirdi. Ancak, seks terapistleri ve psikologlar, uzun süre cinsel ilişki yaşamayan kişilerde anksiyete ve uykusuzluk gibi sorunlar gördüklerini belirtiyorlar. Orgazm, anksiyeteyi azaltır, bağışıklığı güçlendirir ve uykuyu düzenler.

Mastürbasyon da Faydalı: Orgazmın Önemi

yalniz-kadin3.jpg

Modern Seks Terapisi Enstitüleri'nin eş direktörü Dr. Needle, seksin sayısız faydası olduğunu ve eşli seks yapamayanların mastürbasyon yaparak bu faydalardan yararlanabileceğini belirtiyor. Orgazm, endorfin salgılayarak stresi azaltıyor.

Daha iyi uyumanıza yardımcı olur, ağrıyı azaltır, stresi azaltır, anksiyete ve depresyonu azaltır ve daha fazlasını yapar. Belirtiler insanların ihtiyaçlarına göre farklı zamanlarda ortaya çıkar ve birkaç haftadan birkaç aya kadar herhangi bir yerde ortaya çıkabilir.

Needle, bu faydaların o kadar önemli olduğunu söyledi ki, eşli seks yapamayan insanlar yine de mastürbasyon yapmalı ve orgazm olmalıdır.

'Dokunma Açlığı' Olabilirsiniz

yalniz-kadin4.jpg

Seks yapmanın sağlık açısından pek çok faydası olduğundan, istediğiniz zaman seks yapamamanın sağlık açısından pek çok sonucu olabilir. Aylarca güvenli bir şekilde fiziksel yakınlık kuramayan kişilerde cilt açlığı ve dokunma açlığı gelişebilir - bu da bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir ve yüksek depresyon ve anksiyete oranlarına yol açabilir.

New York merkezli bir psikoterapist ve seks terapisti olan Dr. Pitagora, "Seks yapmak isteyen ve düzenli olarak seks yapmaya alışkın olanlar cinsel yakınlık eksikliği yaşadıklarında, bunun tam tersi zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlık üzerinde çeşitli semptomlarla sonuçlanan zararlı etkiler şeklinde ortaya çıkabilir; ve izolasyon, güvensizlik ve düşük benlik saygısı duyguları" dedi.

Yeniden Keşfetmek Zor Ama Değerli

Dr. Pitagora, sekssiz bir dönemde iç gözlem yapmanın, partnerli sekse dönmeden önce kişinin cinsel gelişimine fayda sağlayabileceğini söylüyor. Ayrıca, kısıtlamalar kalktığında insanların cinselliklerini yeni bir şekilde keşfetme fırsatı olabileceğini belirtiyor.

Uzun süre seks yapmamak sadece sinir bozucu değil, sağlığınızı da olumsız etkileyebilir. Bu konuda proaktif olmak ve alternatif yolları keşfetmek faydalı olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.