Marjinalleşen CHP ile bir yere varılamaz##hb_manset.gif

Marjinalleşen CHP ile bir yere varılamaz##hb_manset.gif

AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP’nin yemin krizi noktasında geri adım atmasıyla büyük bir yanlıştan döndüğünü vurgulayarak; “Bu tarz stratejiler CHP’nin sağlıklı hareket etmesini engelliyor....

AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP’nin yemin krizi noktasında geri adım atmasıyla büyük bir yanlıştan döndüğünü vurgulayarak; “Bu tarz stratejiler CHP’nin sağlıklı hareket etmesini engelliyor. Cumhuriyet Halk partisinin bir an önce bu psikolojiden kurtularak asli görevine dönmesi uygun olur” dedi.

 

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP’nin geçtiğimiz Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirdiği yemin töreni sayesinde büyük bir yanlıştan döndüğünü söyleyedi. Ercoşkun; “CHP ilk başta bu işten büyük bir siyasi rant elde etmeye çalıştı. Ama bu süreci istediği gibi yürütemedi. En başta kendi seçmeninden büyük bir tepki gördü. Bu çukura gönüllü olarak giren CHP aynı şekilde bu çukurdan kendi isteğiyle çıkmak zorunda kaldı. Yaşananlardan CHP’nin söz konusu süreci son derece kötü bir şekilde yönettiği sonucu çıkmaktadır” dedi. CHP’nin bu tür politikalar yerine ana muhalefet partisi görevinin gereğini en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Ercoşkun; “Yaşanan tüm bu olumsuzluklara karşın CHP’nin Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde ortaya koyduğu tavrı olumlu bulduğumu vurgulamak istiyorum. CHP Genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun hükümetimizin programıyla ilgili olarak ortaya koyduğu fikirlerden bu konuda ne kadar yetersiz olduğu ortaya çıkmıştır. O yüzden CHP’nin acilen ana muhalefet partisi işlevinin gereğini hakkıyla yapması gerekiyor” biçiminde konuştu. CHP’nin bu tür marjinal politikalarla bir yere varamayacağının altını çizen Ercoşkun;”Bu tarz stratejiler CHP’nin sağlıklı hareket etmesini engelliyor. Cumhuriyet Halk partisinin bir an önce bu psikolojiden kurtularak asli görevine dönmesini bekliyoruz” dedi. CHP’den sonra gözlerin BDP’ye çevrildiğini de söyleyen Ercoşkun; “Kamuoyunda bu yönde bir beklenti var ama BDP mevcut tavrını sürdürecek olursa bu dünyanın sonu olacağı anlamına gelmez. Bu gerilim politikalarıyla BDP’nin de bir yere varacağını düşünmüyorum. Gönlümüz meclise gelerek yemin etmelerinden yanadır ama gelmezlerse de bu dünyanın sonu olmaz.” Biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.