Masstaş 2011’e damgasını vuracak

Masstaş 2011’e damgasını vuracak

Küresel krizde yaşanan durgunluğu geride bırakan inşaat sektöründeki hareketlilik en çok mobilyacıları sevindiriyor. MDF ve sunta üretiminde pazarın önemli oyuncularından Yıldız Entegre, talepleri karşılamak ve...

Küresel krizde yaşanan durgunluğu geride bırakan inşaat sektöründeki hareketlilik en çok mobilyacıları sevindiriyor. MDF ve sunta üretiminde pazarın önemli oyuncularından Yıldız Entegre, talepleri karşılamak ve ihracatı artırmak için 170 milyon Euro'ya Mersin ve Manisa'ya fabrika kuracak. Mudurnu'da faaliyet gösteren Masstaş fabrikasının tamamını 3 Ocak 2011'de satın alan Yıldız Entegre böylece sunta üretimindeki pazar payı eksikliğini artırmayı hedefliyor.

Son yıllarda Türkiye'de artış gösteren inşaat yatırımları pek çok sektörü olduğu gibi mobilyacıların da yüzünü güldürüyor. Türkiye'nin önde gelen orman ürünü üreticilerinden Yıldız Entegre, büyümeden payını alan şirketlerden biri. Şirket Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Yıldız, "İnşaat sektörünün daha çok büyümesi mobilya sektöründeki gelişimi hızlandırdı. Türkiye büyüdükçe biz de büyüyoruz." dedi. Yıldız, 2009 krizinde sektörün büyük firmaları bile zorluk çekerken 53 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını söyledi.

Pazar payımızı “Masstaş” arttıracak

Firma olarak Türkiye'de olmazsa olmazlar arasında yer almak gibi bir iddiaları olmadığını dile getiren Hasan Yıldız, ürünleriyle sektörün aranan markası olduklarını anlattı. Bolu Mudurnu'da faaliyet gösteren Masstaş fabrikasının tamamını 3 Ocak 2011'de satın alan Yıldız Entegre, sunta üretimindeki pazar payı eksikliğini artırmayı hedefliyor. Yıldız, 2012 yılı içinde ihracatını artırmak amacıyla ise 170 milyon Euro'luk iki yatırım müjdesi veriyor. Mersin Tarsus'ta 90 milyon Euro'ya mal olan üretim tesisi ile Manisa Akhisar'da 80 milyon Euro'luk sunta üretim tesisi, 3 adet dekor kâğıdı kaplama tesisi, 1 adet boyalı arkalık ve boyalı levha üretim tesisi kurulacak. Yıldız, yeni kurulacak tesislerde yaklaşık 450-500 kişiye daha iş imkânı sağlanacağını dile getiriyor. Yıldız Entegre, yeni yatırımlarla kapasitesini günlük 4 bin metreküpten 7 bin 500 metreküpe çıkarmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.