Matematiğin kalbi Bolu’da atıyor

Matematiğin kalbi Bolu’da atıyor

Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapan 300 matematik öğretmeni, ‘Matematik Eğitimde Teknoloji Çalıştayı’na katılmak üzere Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne geldi.   Milli Eğitim...

Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapan 300 matematik öğretmeni, ‘Matematik Eğitimde Teknoloji Çalıştayı’na katılmak üzere Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne geldi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Matematik Eğitiminde Teknoloji Çalıştayı’ İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salon’da düzenlenen törenle başladı. Törene Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Turan Alkan, AİBÜ’lü öğretim üyeleri ve yurdun farklı illerinden matematik öğretmenleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kemal Birsel Sarısözen yönetiminde Prof. Dr. Fahri Yılmaz’ın seslendirdiği ‘Bir Demet Memleket Türküleri’ adlı mini konserle devam etti.

 

 

‘Önce İzzet Baysal’ a teşekkür ediyorum’

 

Açılış töreninde konuşan, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, Matematik Eğitiminde Teknoloji Çalıştayı’nı Bolu’da düzenlemekten büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle çalıştayda emeği olan herkese ama daha öncesinde de büyük hayırsever büyük insan İzzet Baysal’a teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Memleketine böyle büyük hizmetler yapmış bir insan, ilelebet gönüllerde yaşacaktır. Ülkemizin farklı illerinden gelen öğretmenlerimizde bu vesile ile bu büyük insanı daha yakından tanıma fırsatı bulacaklardır. Çalıştay’ın Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılmasında büyük emeği olan Yrd. Doç. Dr. Erol Karakırık’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında eğitimin önemine de değinen Balıbey, dünya tarihine damgasını vurmuş Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet gibi Türk büyüklerinin eğitime büyük önem verdiklerini ve bu sebeple büyük işler başardıklarını söyledi. Törende söz alan AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, çalıştay’ın ülkemize ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne hayırlı olmasını dileyerek, Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak böyle bir çalıştaya ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti. Son olarak kürsüye gelen Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, teknolojinin artık eğitimin bir parçası olduğunu belirterek, teknolojinin getirdiği imkanlardan yararlanarak matematik öğretiminin daha etkili bir biçimde gerçekleştirilebileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.